Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Inne > Ford Transit i Tourneo Courier

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-07-2019, 07:58   #11
Spuki
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 22-09-2014
Skąd: Szczecin
Model: Tourneo Courier
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2016
Postów: 28
Domyślnie Odp: Kompresja cylindr

W sobote odbieram auto i bede wyciagal silnik. Podziele sie zdjeciami. Sprawdze hipoteze o peknietym tloku.

Spuki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2019, 20:13   #12
Spuki
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 22-09-2014
Skąd: Szczecin
Model: Tourneo Courier
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2016
Postów: 28
Domyślnie Odp: Kompresja cylindr

Cześć

Silnik rozebrany, uszkodzony tłok w cylindrze od strony rozrządu. Pękł.

Rozpadł się pierścień olejowy, jeden z pierścieni uszczelniających, kawałek tłoka. Resztki tłoka i pierścieni znalazłem na siatce ssaka oleju.

Dziadostwo straszne, awaria po 66000 km.

Znalazłem silnik regenerowany za 4900 PLN przy odesłaniu starego silnika.

Radek
Spuki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2019, 15:16   #13
Jarek138
ford::beginner
 
Imię: Jarosłąw
Zarejestrowany: 29-01-2015
Model: Ford Puma
Silnik: 1,0 125 mHeV
Rocznik: 2023
Postów: 43
Domyślnie Odp: Kompresja cylindr

Jak pisałeś wcześniej - jazda "nadopiekuńcza", więc może doszło do LSPI.
Jarek138 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2019, 08:12   #14
Spuki
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 22-09-2014
Skąd: Szczecin
Model: Tourneo Courier
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2016
Postów: 28
Lightbulb Odp: Kompresja cylindr

Cytat:
Napisał Spuki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć

Silnik rozebrany, uszkodzony tłok w cylindrze od strony rozrządu. Pękł.

Rozpadł się pierścień olejowy, jeden z pierścieni uszczelniających, kawałek tłoka. Resztki tłoka i pierścieni znalazłem na siatce ssaka oleju.

Dziadostwo straszne, awaria po 66000 km.

Znalazłem silnik regenerowany za 4900 PLN przy odesłaniu starego silnika.

Radek
Niestety zostalem oszukany przez firme z Czestochowy i silnika regenerowany do mnie nie dotarl.

Zdecydowalem sie naprawic swoj stary silnik dla zainteresowanych koszty

- planowanie glowicy i bloku, szlif cylindrow w nadwymiar, nowe tloki i pierscienie - 2140 pln
- czesci silnikowe uszczelki, rozrzad, paski, etc. - 1200 pln
- zlozenie slupka 800 pln
- wyjalem i wloze silnik sam
Spuki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2019, 11:27   #15
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Kompresja cylindr

Abyś nie robił 2 razy tej samej pracy, i nie zniszczył silnika, wszystkie kanały olejowe w bloku silnika,głowicy i wału korbowego wymyj bardzo dokładnie pod ciśnieniem wodą lub benzyną, dokładnie wydmuchaj po umyciu sprężonym powietrzem.

Dlatego, ze opiłki z popękanych pierścieni, oraz tłoka dostały się do kanałów olejowych.
Jak tego nie zrobisz, po ponownym uruchomieniu silnika, cały syf pójdzie do panewek, zatrze panewki, wytrze wszystkie czopy wału.

Kupiłem kiedyś Fokusa z pękniętym tłokiem, i odczułem 2 krotną robotę, na własnej kieszeni.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2019, 01:06   #16
Spuki
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 22-09-2014
Skąd: Szczecin
Model: Tourneo Courier
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2016
Postów: 28
Domyślnie Odp: Kompresja cylindr

Się wie.

Wał korbowy, blok silnika etc. umyte i przedmuchane.

Fizycznie rozwalone cześci tłoka i pierścieni poszły do miski, stamtąd do pompy i filtra , część zatrzymało sitko pompy, resztę wyłapał filtr - ale jak napisałem, prewencyjnie wszystko zostało wymyte i wyczyszczone.

Dam znać jak sinik poskładam. Liczę na brak niespodzianek.

BTW, czego dotyczy adaptacja po takim remoncie, gdzieś czytałem że bez tego się nie obejdzie.
Spuki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2020, 10:52   #17
Spuki
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 22-09-2014
Skąd: Szczecin
Model: Tourneo Courier
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2016
Postów: 28
Domyślnie Odp: Kompresja cylindr

Cześc

Tak w celu uzupełnienia chcę Was poinformować że poskłądany szlifowany silnik wytrzymał 1000 km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I ponownie...pękł tłok. Tym razem inny ale dokładnie w tym samym miejscu co poprzedni. Przyczyną mogła być ponownie zachowawcza jazda ponieważ docierałem silnik jak emeryt. Nie mniej od samego początku np. podczas jazdy pod górkę na 3 biegu i wciskając gaz wydobywał się z silnika metaliczny krótkotrwały dźwięk (człowiek myślał że sie wszystko musi ułożyć).

Zdenerwowany nie inwestowałem w tłok tylko poszedłem po mniejszej linii oporu i kupiłem dół silnika z tłokami i korbowodem - zapłaciłem 2000 PLN.

Rozkładając silnik po drugiej awarii uderzył mnie fakt że wałki rozrządu i wszystko co znajduje się pod pokrywą zaworów było suche jak pieprz, również turbosprężarka która wcześniej zaczynała dmuchać olejem do dolotu była w marnej kondycji. Tloki które miały przejechane 1000 km były wytarte (całkowicie zdarta czarna powierzchnia) styku tłok cylinder. Nawet na tłokach wyjętych po pierwszej awarii czarna powierzchnia była obecna z lekkimi śladami zużycia a miały przebieg 60000 km.

To wszystko dało mi do myślenia i oznaczało problem z układem smarującym a najpewniej z pompą oleju. Po pierwszej awarii został rozebrana i wyczyszczona i być może została źle złożona. To by tłumaczyło 1000 km po którym silnik się poddał.

Kupiłem dół silnika, miał zamontowaną pompę, pozostałe graty jak uszczelki etc. i złożyłem wszystko do kupy. Oddałem też turbo do regeneracji koszt 1200 PLN.

Od momentu złożenia przejechane już 12000 km i wszystko pięknie działa. Turbo suche, silnik z wzorową kompresją i nie borący grama oleju (miałem obawy co do tego nieszczęsnego dołu ale okazał się wyjątkowo zdrowy).

Silnik nie ma dla mnie tajemnic, jeżeli macie pytania co do konstrukcji, wymiany rozrządu etc. walcie śmiało.

Miałem problem z rozrządem ponieważ potrzeba specjalnych blokad do ustawienia podjechałem do mechanika i zapytałem za ile ustawi mi rozrząd jak przywiozę silnik, podał cenę która byłą ceną blokad więc kupiłem blokady i zrobiłem to sam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W ASO żądają ok. 2500 PLN za wymianę rozrządu, drogo. Rolka 100 pasek 250 więc robocizna i silikon wyceniona na 2150 PLN. A nie ma tu technologii kosmicznej

We wszystkim pomogła też książka Hynes-a, nieocenione źródło wiedzy.

Pozdrawiam

Radek
Spuki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2020, 13:57   #18
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Kompresja cylindr

Mój post nr 15 okazał sie proroczy, ale nie mam satysfakcji, bo cos nie dokładnie było zrobione, umyte, złozone, skoro na górze nie było smarowania.
Ale człowiek uczy sie na błedach, choc troche kosztuja, a nie zwraca uwagi na przestrogi.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2020, 22:08   #19
pers
ford::average
 
Avatar pers
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 14-10-2009
Skąd: Chorzów
Model: BMW 2 Gran Tourer
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Postów: 97
Domyślnie Odp: Kompresja cylindr

Może głupie pytanie, mam 98 tys. czy rozrząd wymieniać już, czy śmiało można jeździć jak producent przewiduje wymianę przy ok. 240 tys.?
pers jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2020, 15:24   #20
Spuki
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 22-09-2014
Skąd: Szczecin
Model: Tourneo Courier
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2016
Postów: 28
Domyślnie Odp: Kompresja cylindr

Ja osobiście mam pewną dewiację i zmieniam rozrząd po 70 procentach przebiegu deklarowanego przez producenta jako wymagany do wymiany.

W przypadku tego auta to ok. 160 000 km.

Jak do tego podejdziesz up to You.

W mojej ocenie wymiana 98000 wydaje się nadopiekuńcze.

Sam pasek jest solidny pracuje w oleju i napędza tylko wałki do tego trzech cylindrőw nie ma na nim pompy wody lub innych napędzanych elementőw jak pompa wtryskowa (oczywiście ecoboost)
Spuki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.