Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-07-2018, 23:28   #771
rojass
ford::advanced
 
Avatar rojass
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 27-04-2017
Skąd: Tczew
Model: SMAX
Silnik: 2,0TDCi 170KM/400Nm by TuneFORCE
Rocznik: 2008
Postów: 366
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

U mnie było tak jak w oryginale, czyli po kluczyku. Po wyjęciu gasło, ale coś gdzieś chyba zmieniłem i gra tak długo aż go nie wyłączę z przycisku.
Bardzo słabo odnajduje stacje radiowe, a jak już znajdzie to potrafi szumieć.
Bardzo często zrywa połączenie hotspot z telefonem - ale może to akurat wina telefonu a nie radia - nie wiem. Póki co mam mieszane uczucia - jutro usiądę do ustawień i sprawdzę co da się z tym zrobić.

rojass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2018, 23:59   #772
kolekszy
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 24-04-2015
Skąd: Namysłów
Model: mondeo mk4
Silnik: 1999
Rocznik: 2009
Postów: 143
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

moje radio uruchamia się po odpaleniu wyłącza się po otwarciu drzwi, pod warunkiem że kluczyk jest wyjęty. wzmacniacz podpięty pod remote, nie pod ant, i nic nie odcina wcześniej. Co do canbus, jakikolwiek ustawienie inne od none nie działa. Filmy i YT trzeba włączyć w ustawieniach, żeby była możliwość "oglądania "podczas jazdy.
Powiem od siebie że do radia trzeba usiąść i poustawiać sobie troszkę. Menu serwisowe to 123m lub 126m jeśli dobrze pamiętam

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
kolekszy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2018, 09:30   #773
rojass
ford::advanced
 
Avatar rojass
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 27-04-2017
Skąd: Tczew
Model: SMAX
Silnik: 2,0TDCi 170KM/400Nm by TuneFORCE
Rocznik: 2008
Postów: 366
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

A powiedzcie proszę czy wasze telefony połączyły z radiem po BT od razu i widoczna jest nazwa FORD AUDIO tak jak to miało miejsce z ori radiem czy trzeba odszukać nowe urządzenie i sparować je od nowa ?
U mnie podłączyło się od razu ale w głośnikach cisza, stąd pytanie.
Najbardziej irytująca jest kwestia słabego odbioru stacji radiowych, niby o tym wiedziałem ale nie myślałem, że będzie aż tak źle. Raptem 4 czy 5 stacji w mieście, które kilka km poza nim potrafią zniknąć.
rojass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2018, 12:25   #774
lolejko
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-11-2013
Model: CAPRI
Silnik: S50B30
Rocznik: 82'
Postów: 4
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Jak podłączyc to raadio by po wyłączeniu auta i ponownym odpaleniu nie odpalało androida od nowa tylko z jakiegos trybu uspienia ?
Denerwujące jest odpalanie radia, które tak długo trwa. Nie ma możłiwości by radio od razu odpaliło?
lolejko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2018, 13:04   #775
rojass
ford::advanced
 
Avatar rojass
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 27-04-2017
Skąd: Tczew
Model: SMAX
Silnik: 2,0TDCi 170KM/400Nm by TuneFORCE
Rocznik: 2008
Postów: 366
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

W andku 8.0 wpada w tryb uśpienia właśnie, nie wiem jak w innych, ale z tego co wiem to nic się z tym nie da zrobić raczej.
rojass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2018, 16:21   #776
Lector
ford::average
 
Avatar Lector
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-08-2015
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 121
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

U mnie łapie ładnie stacje radiowe, więcej niż może zapisać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Radio również startuje z kopyta, bez uruchamiana andka.

No właśnie co do CANBUS, NONE to chyba wyłączone.
kolekzy możesz przypisać funkcje do klawiszy?
Bo u mnie działają od głośności i poprzedni następny - domyślnie i nie można dać im innych funkcji.
Idzie dodać obsługę od klawiszy z gałki - odbierz, rozłącz, wybieranie głosowe?
Pokazuje Ci coś od klimy na ekranie - u mnie nic.
W prosty sposób można sprawdzić działanie CANBUS, odłączyć go i sprawdzić czy działa jak działało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Napisałem do Chińczyka, jak to ustawić. Pisałem wczoraj, jeszcze nie odpisał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jedyne co działa to jak wrzucę wsteczny to wycisza radio i czarny ekran - nie mam jeszcze kamery cofania.

Ostatnio edytowane przez Lector ; 13-07-2018 o 22:15
Lector jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2018, 09:34   #777
Lector
ford::average
 
Avatar Lector
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-08-2015
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 121
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

No to dostałem odpowiedź.
Cytat:
Hi friend,
Sorry,we missed your message because of time difference.
Only Mondeo need the canbus,friend.
You can disconnect it.
Czyli tak jak pisałem nie działa CANBUS.
Lector jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2018, 22:49   #778
Lector
ford::average
 
Avatar Lector
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-08-2015
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 121
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Jeżeli ktoś jeszcze z forum kupował radio od [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i CANBUS.
Może by również zadał pytanie jak ustawić to w konfiguracji.
Piszą w ogłoszeniu: For Mondeo/S-MAX, they have to add canbus to support the steering wheel control, please click here
Więc posiadacze radia w S-Max pisać pytania jak ustawić CANBUS, jeżeli w ustawieniach jest NONE mimo to ze działa sterowanie z kierownicy.

Ja napisałem ze OK, ale Galaxy to pojazd taki sam jak Mondeo i S-Smax, dlatego proszę o instrukcje ustawienia CANBUS w konfiguracji radia.

Nie wystawiłem im oceny jeszcze.

Druga sprawa, przez weekend przejechałem jakieś 300km trasy i mam kilka spostrzeżeń.
Przy włączaniu świateł widać ze podświetlenie radia maleje - na plus
Radio ma wbudowany czujnik jasności otoczenia (lub wykorzystuje ten czujnik od włączania lamp w przedniej szybie), w ciągu dnia jak wjeżdżałem pod wiadukt mapa googla zmieniała tryb na nocny - kolejny plus. Fajnie jakby również samym czujnikiem można by sterować podświetleniem ekranu (nie znalazłem takiej opcji jeszcze).
Podczas jazdy autostradą mało słyszalne komunikaty nawigacji, jak zwalniałem na bramkach było OK. Nie wiem jak za to się zabrać (znalazłem już jakąś konfiguracje), ale fajnie byłoby gdyby jak oryginalne radio sterowało głośnością zależnie od prędkości poruszania się. Bez zmiany ustawień raz komunikaty były miksowane z radiem (radio się wyciszało) a za chwile jak był komunikat to radio przestawało grać na czas komunikatu.
Zdarzyło mi się ze radio przerywało grać, nie pamiętam czy jeszcze była nawigacja google uruchomiona, ale radio nie grało i komunikatów nie było słychać..

Ostatnio edytowane przez Lector ; 15-07-2018 o 22:54
Lector jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2018, 08:03   #779
rojass
ford::advanced
 
Avatar rojass
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 27-04-2017
Skąd: Tczew
Model: SMAX
Silnik: 2,0TDCi 170KM/400Nm by TuneFORCE
Rocznik: 2008
Postów: 366
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Mam podobne spostrzeżenia jeśli chodzi o komunikaty z google maps czy yanosika -jadąc wolno są dużo głośniejsze, jadąc autostradą prawie milkną.
Zaraz zapytam o canbusa, sądzę jednak że niewiele pomogą. Też zamówiłem decoder canbus sugerując się opisem i koniecznością jego podłączenia w celu sterowania radiem z kierownicy, jak się okazuje jest zbyteczny.
rojass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2018, 08:15   #780
kriis
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 15-05-2018
Skąd: Ząbki
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 14
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

jeśli chodzi o zmianę map Googla na tryb nocny przy przejeżdżaniu pod wiaduktami czy mostami jest to funkcja samych map - na telefonie działa dokładnie tak samo

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
kriis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
radioodbiornik


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.