Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-03-2017, 16:09   #1
jacusslavus
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 21-03-2017
Model: Ford Focus sedan Titanium
Silnik: 1.5 EB 150 KM + box od HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 325
Domyślnie sync 3 pl nie wykrywa żadnych innych aplikacji jakie mam na tym telefonie

Drodzy forumowicze,
jako wieloletni (17 lat) Oplowiec (astra I, II, dwójkę nadal mam) - witam.
To mój pierwszy post na forum forda, proszę o wyrozumiałość i ew. wskazówki. To mój pierwszy Ford, salonowy, zatem mam kupę pytań do fordzistów, fordowców (np. może potem powielę temat słynnych stuków silnika 1.5 ecoboost).
Teraz chodzi mi o sync 3 w Focusie Titanium z nawigacją forda. Sync wykrywa mi telefon (tj. myphone z Biedronki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., wraz z kontaktami), ale nie wykrywa żadnych innych aplikacji jakie mam na tym telefonie, np. mapy google czy inne programy na androida 4.2.2...
Słyszałem, że ponoć można jeździć w sync 3 na mapach google, ale u mnie nic nie wykrywa... Czytałem też, że jest jakiś problem, z sync'iem.
Dziękuję za ewentualne wskazówki, czołem


Ostatnio edytowane przez SRS ; 21-03-2017 o 21:22 Powód: wszyscy wiedzą że to Focus 2014- po to jest prefix
jacusslavus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2017, 16:42   #2
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: sync 3 pl - 2017 w focus

Opcję której poszukujesz to tzw. AppLink. Jeśli chodzi o to, żeby cześć aplikacja była na ekranie w Twoim samochodzie, to z tego się orientuję będziesz musiał korzystać z Android Auto.
Wg informacji ze strony Forda:
"How to connect with Android Auto

• To use Android Auto, your device will need to be at least OS version 5.0 (Lollipop) or newer.
• Before using Android Auto, it must be activated in your SYNC 3 settings.
• Android Auto must be connected using both your vehicle’s Bluetooth and USB.
• Please first ensure Bluetooth is enabled and then connect your Android device with the original cable, to your vehicle’s USB port.
• Upon connection, Android Auto will be shown on the touchscreen.
• The first screen of the Android Auto menu displays your standard apps.
• Now you’re ready to start exploring the benefits of Android Auto with SYNC 3. "

Ze względu na przestarzały system Androida na Twoim telefonie podejrzewam że nie masz możliwości wysyłania danych przez ten protokół.

Próbowałeś z innym (znaczy się nowszym) telefonem?
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2017, 16:54   #3
jacusslavus
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 21-03-2017
Model: Ford Focus sedan Titanium
Silnik: 1.5 EB 150 KM + box od HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 325
Domyślnie Odp: sync 3 pl - 2017 w focus

Nie próbowałem z nowszym telefonem lub androidem. Operuję informacjami z dennej strony Forda Polska, z zakładki dot synca, ogólnie.
"Ze względu na przestarzały system Androida na Twoim telefonie podejrzewam że nie masz możliwości wysyłania danych przez ten protokół."... czy coś mam zmienić w ustawieniach telefonu?
"Jeśli chodzi o to, żeby cześć aplikacja była na ekranie w Twoim samochodzie, to z tego się orientuję będziesz musiał korzystać z Android Auto."....jak z tego skorzystać, co włączyć, wyłączyć, co zainstalować na telefon? Dziękuję.

Ostatnio edytowane przez jacusslavus ; 21-03-2017 o 17:01
jacusslavus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2017, 17:02   #4
mayor
ford::advanced
 
Avatar mayor
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 25-03-2016
Skąd: Pruszcz Gdański
Model: Focus MK3FL Titanium
Silnik: 1.5 EB@200KM by TuneForce
Rocznik: 2017
Postów: 274
Domyślnie Odp: sync 3 pl - 2017 w focus

Z AppLink to mi działa tylko Glympse, AccuWeather i czasami Spotify.

Żeby mieć więcej apek, w tym Google Maps to potrzebujesz Android Auto, a z tego co pamiętam to jest od Androida 5.0 w góre. Oficjalnie AA nie ma w Polsce, trzeba ściągnąć .apk i zainstalować na smartfonie, podłączyć kablem i aktywować AA w Sync3.

I tak, mój 1.5 Ecoboost też cyka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mayor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2017, 17:33   #5
jacusslavus
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 21-03-2017
Model: Ford Focus sedan Titanium
Silnik: 1.5 EB 150 KM + box od HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 325
Domyślnie Odp: sync 3 pl - 2017 w focus

"Żeby mieć więcej apek, w tym Google Maps to potrzebujesz Android Auto, a z tego co pamiętam to jest od Androida 5.0 w góre. Oficjalnie AA nie ma w Polsce, trzeba ściągnąć .apk i zainstalować na smartfonie, podłączyć kablem i aktywować AA w Sync3."... Android Auto oznacza, że mój POLSKI myphone z androidem 4.2.2 nie podoła ??? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"I tak, mój 1.5 Ecoboost też cyka" - u mnie puka, jakby ktoś stukał nierównomiernie pod blat stołu... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byłem z tym u forda (FordPlaza Warszawa), po dłuższym odsłuchu powiedzieli, że to zawór egr... Przyjmuje to, jak miałem nowego opla astra 2, jak sobie przypominam, też mi tak stukało...i też uznali w oplu, że to egr...
Pozdrawiam
jacusslavus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2017, 18:04   #6
mayor
ford::advanced
 
Avatar mayor
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 25-03-2016
Skąd: Pruszcz Gdański
Model: Focus MK3FL Titanium
Silnik: 1.5 EB@200KM by TuneForce
Rocznik: 2017
Postów: 274
Domyślnie Odp: sync 3 pl - 2017 w focus

Niestety tak, Android 4.2.2 nie działa z Android Auto, minimum to 5.0 - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - zmieniłeś samochód, to zmień też telefon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

U mnie cykanie jest raczej równomierne, póki jeździ to nie szukam dziury, z zewnątrz nic nie słychać, dopiero po podniesieniu maski.
mayor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2017, 18:25   #7
miniupiniu
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-12-2016
Model: Ford Kuga MK2 FL
Silnik: 1.5 150 koni
Rocznik: 2018
Postów: 118
Domyślnie Odp: sync 3 pl - 2017 w focus

A można jakoś zaktualizować SYNC 2 do SYNC 3? Mam fokę od lutego i jeszcze nie wszystko ogarniam bo jest mało info w sieci.

Wysłane z mojego HUAWEI+VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
miniupiniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2017, 18:33   #8
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: sync 3 pl - 2017 w focus

Cytat:
Napisał miniupiniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A można jakoś zaktualizować SYNC 2 do SYNC 3? Mam fokę od lutego i jeszcze nie wszystko ogarniam bo jest mało info w sieci.

Wysłane z mojego HUAWEI+VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


Musiałbyś wymienić, nie da się zaktualizować.
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2017, 18:48   #9
mayor
ford::advanced
 
Avatar mayor
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 25-03-2016
Skąd: Pruszcz Gdański
Model: Focus MK3FL Titanium
Silnik: 1.5 EB@200KM by TuneForce
Rocznik: 2017
Postów: 274
Domyślnie Odp: sync 3 pl - 2017 w focus

Cytat:
Napisał miniupiniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A można jakoś zaktualizować SYNC 2 do SYNC 3? Mam fokę od lutego i jeszcze nie wszystko ogarniam bo jest mało info w sieci.
Możliwa jest wymiana całego modułu (łącznie z ekranem dotykowym), ale to koszt ~3k PLN. Na forum znajdziesz kilka osób, które już to przerabiały.
mayor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2017, 19:19   #10
jacusslavus
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 21-03-2017
Model: Ford Focus sedan Titanium
Silnik: 1.5 EB 150 KM + box od HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 325
Domyślnie Odp: sync 3 pl - 2017 w focus

Niestety tak, Android 4.2.2 nie działa z Android Auto, minimum to 5.0 - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - zmieniłeś samochód, to zmień też telefon -
dzięki za info, muszę to skumać...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czyli system androida ma wpływ?

"U mnie cykanie jest raczej równomierne, póki jeździ to nie szukam dziury, z zewnątrz nic nie słychać, dopiero po podniesieniu maski". ...
Fakt, z kabiny nic nie słychać, dopiero spod maski, stuki, równe, lub nie... Odnośnie tego, chyba trzeba poczekać na przebieg ponad 100.000, aby to obiektywnie ocenić... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez jacusslavus ; 21-03-2017 o 19:34
jacusslavus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.