Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-08-2018, 11:30   #31
PrzemKo80
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 12-05-2017
Skąd: Częstochowa
Model: Fiesta Trend Sync
Silnik: 1.4 96km
Rocznik: 2017
Postów: 200
Domyślnie Odp: Silnik 1.0 100 KM czy 1.25 82 KM?

Oczywiście wybór silnika wedle uznania.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Co do mojego wyboru to wybrałem silnik PODOBNO mnie awaryjny ale za to większa konsumpcja paliwa. Zgodzę się z tym że w ecoboost jest więcej usterek jeżeli chodzi o podzespoły. Nie mam start/stop które wkurza, tańszy akumulator, brak turbosprężarki.
Tym się kierowałem przy kupnie.

Jak będzie ogólnie z wolnossącym zobaczymy za pare lat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PrzemKo80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2018, 15:00   #32
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Silnik 1.0 100 KM czy 1.25 82 KM?

Cytat:
Napisał kemal_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] : spalanie mogłoby być niższe ale ecoboost wbrew marketingowemu zaklinaniu rzeczywistości też pali nie mało
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] : No właśnie problem w tym że ty porównujesz Fiestę do samochodów innej klasy którymi jeździłeś i nie jesteś po prostu obiektywny. Ja sobie pojeździłem RS6 i powiem ci że to twoje ST Line ma tyle ze sportem wspólnego co Ryszard Kalisz chodzący w dresie, Titanium był za drogi?

Fiesta tania w zakupie? W swojej klasie to jeden z najmocniej trzymających cenę samochodów (oczywiście mówimy o egzemplarzach ze znaną przeszłością a nie rozbitkach), ale zobaczymy jak cenę będzie trzymać ecoboost po przekroczeniu 150.000km przebiegu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Polecam jeszcze raz przeczytać pierwszego posta autorki tematu, 1.25 82km spokojnie sprosta jej potrzebom.

recka: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i opinia 'ulicy': [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Wyobraź sobie że titanium był tańszy w zakupie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. oferował nawet więcej w nizszej cenie niż st line. Tyle że mi się nie podoba. Gust jest jak dupa, każdy ma swoją... Titanium były od ręki a na st line muszę czekać 3 miesiące. Poza tym st line oferuje zawsze tarcze tył w standardzie, lekko wzmocniony zawias i piękne koła. Nie mówiąc o bardziej zadziornym wyglądzie na zewnątrz i w środku, który akurat nam pasuje i odróżnia to auto od innych MK8.
Kto mówi o sporcie? Gdybym chciał auto do sportu celowałbym minimum w ST, to ma być auto do miasta, dla żony, na codzień.
No właśnie sęk w tym że przerobilem w swoim życiu wiele samochodów i wiem czego chcę. Zaczynalem jak większość z mojego pokolenia od fiata 126p, a potem sukcesywnie szedłem w górę przez wolnossące benzyny, LPG, diesle bez turbo, a później turbiodiesle na pompie, turbobenzyny i znów turbiodiesle commonrail z różnych stajni. Więc nie pisz że jestem nieobiektywny, bo mnie nie znasz. Chcę auta które przy stosunkowo niskiej cenie jest w miarę oszczędne, ale nie kosztem osiągów i bezpieczeństwa. Bo uważam że sprawne wyprzedzanie to kwestia bezpieczeństwa.
Czy będzie długowieczne? Nie wiem, ale pewnie się nie dowiem, wykupiłem gwarancję na 7 lat, a pewnie po 4 lub 5 go sprzedam. Będzie miał wtedy przebieg ok 60 tyś.
Powtórzę jeszcze raz, jeżeli ktoś chce kupić takie auto z niepewnego źródła, to moim zdaniem nie warto ryzykować. Lepiej wtedy poszukać 1.4, bo 1.25 ani nie jedzie, ani nie jest oszczędny.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez Fiesta Mk8 ST Line ; 05-08-2018 o 15:09
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2018, 17:24   #33
Mamba85
ford::amateur
 
Imię: Aneta
Zarejestrowany: 01-08-2018
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Fiesta
Silnik: 1.0
Rocznik: 2014
Postów: 5
Domyślnie Odp: Silnik 1.0 100 KM czy 1.25 82 KM?

Miałam okazje przejechać się egzemplarzem z silnikiem 1.25 i 1.00EB i lepiej jechało mi się tym drugim. Także szukam takiego- jako moje osobiste auto wyłącznie na dojazdy do pracy będzie dla mnie idealny. Obecnie mam Japończyka, silnik 1.5 90KM i z całym moim uwielbieniem do jego bezawaryjności, to niestety samochód jest bardzo ciężki i strasznie mułowaty. Może dlatego silnik 1.0 EB zrobił na mnie takie dobre wrażenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mamba85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2018, 18:21   #34
kemal_
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-08-2018
Model: Fiesta
Silnik: 1.0
Rocznik: 2013
Postów: 72
Domyślnie Odp: Silnik 1.0 100 KM czy 1.25 82 KM?

skoro koleżanka już zdecydowana to ja pasuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kemal_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2018, 10:13   #35
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Silnik 1.0 100 KM czy 1.25 82 KM?

To i ja dorzucę swoje 5 groszy na koniec.
Mam porównanie każdego z opisywanych silników i do tego 1,6EB. Jeździłem 1,25 (80 tys km), 1,4 (60tys km) i teraz 1.0/125 (10tys km). Jak kiedyś miałem Fiestę z 1,25 to uważałem, że nawet mi wystarcza. Poza oczywiście trasą, bo tam był za słaby od początku. Potem kupilismy 1,4 96KM i był sporo dynamiczniejszy, choc nadal góry obnażały jego słabości. Przesiadka wstecz była męcząca, bo czuć było brak mocy i momentu, po prostu nie jechał. Potem wsiadłem w 1,6EB i świat się zmienił. Ponownie po chipie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Aczkolwiek powrót do 1,4 nie był tak tragiczny jak do 1,25. Te prawie 100 koni jechały całkiem dynamicznie na codzień. Pewnie też dlatego, że Fiesta była super autem na zakręty. W tym roku zamieniliśmy 1,4 na 1.0 EB. I mimo cięższego auta (B-max), dynamika i przyjemność z jazdy jest dużo lepsza. No i ten dźwięk, który o dziwo podoba się bardziej kobietom.

W kwestii spalania mam idealne porównanie, bo dokładnie ta sama podmiejska trasa dla każdego auta. 1,25 palił mi średnio 6,8l/100km, 1,4 - 7,0l/100km, a 1.0 - miedzy 6,3l (prawie eco), a 6,8l/100km (dynamicznie z redukcją podczas wyprzedzania).
Biorąc poprawkę na błąd pomiarowy wychodzi, że wszystkie palą tyle samo lub nawet ecoboost jest oszczędniejszy. Przy zupełnie innej dynamice jazdy i bezpieczeństwie wyprzedzania. No i dodatkowo 1.0 można zawsze dłubnąć na ok 150KM.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] moim zdaniem słuszny wybór. To Tobie ma to auto pasować. Tylko nie bierz pierwszego, lepiej dłużej poszukać i mieć pewne auto.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2018, 12:58   #36
kemal_
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-08-2018
Model: Fiesta
Silnik: 1.0
Rocznik: 2013
Postów: 72
Domyślnie Odp: Silnik 1.0 100 KM czy 1.25 82 KM?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] : Na każdego zawodnika znajdzie się mocniejszy, no i? Do miasta 1.25 jest w zupełności wystarczająca. Kwestia umiejętności i świadomości ograniczeń auta i można się nim sprawnie poruszać. Moc to nie wszystko, w Polsce obowiązują jeszcze ograniczenia prędkości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W Ecobooście jak chcecie listki zbierać to szaleństwa nie będzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przypominam że w ofercie jest jeszcze taki wynalazek jak Econetic 80KM który jest chyba słabszy od tego 60KM, pytanie po co? Może po to iż dynamiczna jazda po mieście kończy się zwykle na kolejnych światłach?

W stanach ludzie jeżdżą autami za 20 dolców, rozpadającymi się na ulicy i pomimo że mają dużo większe odległości do pokonania jest git Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cóż no klasyczny wyścig szczurów, kup se SUV-a do miasta będziesz zwycięzcą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kemal_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2018, 15:54   #37
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Silnik 1.0 100 KM czy 1.25 82 KM?

Każdym autem da się w miarę dynamicznie jechać po mieście, kwestia poza świadomością i umiejętnością wciskania gazu >6000obr jeszcze spalania i hałasu. Pomijam frajdę z jazdy.
Moc maksymalną to pewnie wykorzystuje zdecydowana mniejszość kierowców. Na co dzień jeździ się momentem, który w ecobooscie jest o ok 2000obr niżej.
Ja wybieram EB dla mniejszego hałasu, rzadszej zmiany biegów i, jak pokazuje mój przykład, mniejszego spalania, także w mieście.
I da się zebrać komplet listków w EB jeżdżąc dynamicznie. Kwestia umiejętności.

W stanach ludzie jeżdżą też autami z kilkulitrowymi V8 i jest jeszcze bardziej git.
A z tym suvem to już po całości pojechałeś. Że posiadanie mocniejszego auta oznacza, że sie bierze udział w wyścigu szczurów? no comment
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.