Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-02-2010, 10:35   #21
tadman82
ford::amateur
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 23-02-2010
Skąd: Zachodniopomorskie
Model: Ford S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 163 km
Rocznik: 2012
Postów: 3
Domyślnie Odp: Problem z odpaleniem

Witam wszystkich. Podzielę się z wami moim problemem z odpalaniem Focusa 2002 r 1,8 TDCi oraz jak rozwiązałem ten problem. Kupiłem autko dwa lata temu w lipcu na giełdzie w Niemczech. Do zimy nie było żadnego problemu z odpaleniem. Natomiast zima była tragiczna! Cheblowanie po pare razy żeby jakkolwiek załapał. Po odpaleniu chodził jak w zegarku. Brak dziwnego dymu z rury, 100% przyśpieszenia i mocy na trasie. Wszyscy mechanicy stawiali a to na pompę paliwa a to na wtryski. Dodam że od razu były wymieniane wszystkie świece żarowe na oryginały (grzeją do dzisiaj). Skończyła sie zima problem nie znikł:/ Chociaż w lato było conieco lepiej. Jeden mechanik wymienił dwa czyjniki wału korbowego. Jakotako odpalał.... Nadeszła kolejna zima i kaput!! Znowu to samo!! Wymieniłem aku na nowe i o większej mocy przy tym zakładając nowe wężyki na wtryski paliwa, oringi itp. Nowy akumulator dawał nieznaczną poprawę lecz musiałem go ładować raz w miesiącu ponieważ również wysiadało przy dłuższym odpalaniu rano. Niestety z braku funduszy nie stać mnie było na naprawe pompy lub wtrysków. U znajomego mechanika chciałem zregenerować chociaż rozrusznik bo po 2 latach takiego traktowania na pewno dostał po....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co sie okazało rozrusznik był w całkowitej rozsypce!! Nie było co z niego regenerować. Na drógi dzień pojechałem po nowy. Koszt 500 zł wraz z montażem i do dzisiaj od tygodnia foka odpala jak nowa z salonuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Można powiedzieć że na dotyk heheGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Gdybym wiedział wziął bym sie za to od razu i nie męczył tyle czasu!
Pozdrawiam wszystkich!!

tadman82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.