Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-01-2016, 19:52   #1
pawel1600
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-06-2013
Model: inne
Silnik: mocny
Rocznik: 2012
Postów: 7
Domyślnie Rozladowany akumulator juz po raz drugi - 1.6 Ecoboost

Witam.
żona posiada Fieste ST rok 2013.
W tym roku jest to juz druga zima kiedy rozładowal sie akumulator.
Za pierwszym razem pomyślałem ze pewnie przez to ze jeździ krótkie dystanse a auto ma duzo elektrycznego wyposażenia.W tym roku na jesieni podladowalem akumulator no i dziś juz niezastartowala.Jak dla mnie to juz co za duzo to nie zdrowo zatem rodzi sie pytanie czy ktoś z was posiadający nowsze Fiesty czy inne Fordy doświadczył czegoś podobnego ?Mialem juz troche rożnych samochodów ale nigdy nie doświadczyłem czegoś podobnego jak by nie było w nowym aucie.Zeby nie było auto kupione nowe w salonie.
Dziękuje za pomoc czy sugestie.


Ostatnio edytowane przez pawel1600 ; 18-01-2016 o 20:26
pawel1600 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2016, 10:56   #2
CmaXpk
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2015
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1,8 benzyna 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 412
Domyślnie Odp: Rozladowany akumulator juz po raz drugi - 1.6 Ecoboost

Zacznij od najprostrzych spraw,od tego co możesz zrobic sam.Sprawdż poziom napięcia ładowania i ew.pobór prądu przez instalację el.auta przy wyłączonym silniku.Jak będzie to w normie to podjedż sprawdzic sprawnośc aku pod obciążeniem-do elektryka lub do dobrego sklepu z akumulatorami.To na początek.
CmaXpk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2016, 16:49   #3
Bodzio878
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-11-2014
Model: Fiesta
Silnik: 1,4
Rocznik: 2009
Postów: 17
Domyślnie Odp: Rozladowany akumulator juz po raz drugi - 1.6 Ecoboost

Odświeżę trochę temat;

Witam, jaki macie pobór prądu na postoju?

Wymieniłem ostatnio akumulator i pod dłuższym postoju napięcie akumulatora spadło poniżej 12,3V

Zmierzyłem pobór prądu na postoju i wychodzi mi 0,07/0,08A

Wydaje mi się, że powinno być trochę niższe.


Wyjmowałem po kolei bezpieczniki i pobór prądu cały czas utrzymywał się na tym samym poziomie.
Bodzio878 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2016, 17:04   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Rozladowany akumulator juz po raz drugi - 1.6 Ecoboost

Bodzio, spadek napięcia akumulatora prawidłowy, pobór prądu na postoju dopuszczalny.
Paweł,kiedyś akumulatory wytrzymywały 8 lat i więcej, a obecnie kupisz nowy, jak wytrzyma więcej jak pół roku lub rok, to tylko się cieszyć. Produkcja nastawiona na ilość, nie na jakość, i nie ma znaczenia czy kupiłeś nówkę z salonu, czy kilkuletniy używany.
Każdy się psuje, jeden częściej, inny mniej. A podładowanie zasiarczonego aku niewiele daje.
Zrób tak, jak radzi Kolega wyżej.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2016, 17:44   #5
marko52
ford::advanced
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 21-07-2012
Skąd: wielkopolska
Model: FIESTA
Silnik: 1250 ZETEC S
Rocznik: 1997
Postów: 298
Domyślnie Odp: Rozladowany akumulator juz po raz drugi - 1.6 Ecoboost

Kupiłem niedawno akumul, i na gwarancji jest tak - 2 lata dla bezposredniego uzytkownika, a 1 rok dla - karetek ,policji itd.Myśle ze to coś mówi.I tak jak wyżej - powoli sie kończy - wieksze pobory prądu to i wiecej obciążony.Kazdy akumul.nawet nowy powinno się od czasu do czasu doładowywac do pełna inaczej skraca się żywot każdego akuml.
marko52 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2016, 22:31   #6
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,658
Domyślnie Odp: Rozladowany akumulator juz po raz drugi - 1.6 Ecoboost

Cytat:
Napisał marko52 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.Kazdy akumul.nawet nowy powinno się od czasu do czasu doładowywac do pełna inaczej skraca się żywot każdego akuml.
Trzeba kupować markowe amululatory polecacych producentów. Znam wiele przypadków że tani akumulator firmy krzak i spółka kończył się szybko, a markowe działały długo.

Doładowywać nie trzeba jakoś specjalnie poza autem, wystarczy przejechać dłuższy odcinek nie używając np podgrzewanych siedzeń, czy wyłączywszy wypasiony sprzęt audio. Opcją też jest zamontowanie mocniejszego akumulatora niż przewiduje to specyfikacja auta. Wrew wielu wpisom w Internecie, że "większa bateria będzie niedoładowana", to mit. Mocniejszy akumulator zapewni pewniejszy rozruch i będzie znacznie lepiej znosić obciążenia bogatego wyposażenia auta.

Krótkie dystanse i włączone w pełni bogate wyposażenie elektryczne = rozładowanie baterii.

btw akumulator jak auto stoi musi jakiś prąd dawać. Zasila choćby alarm, immobiliser, podtrzymuje pamięć radia, pamięć ustawień użytkownika komputera.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2016, 22:33   #7
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Rozladowany akumulator juz po raz drugi - 1.6 Ecoboost

Cytat:
Napisał marko52 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kazdy akumul.nawet nowy powinno się od czasu do czasu doładowywac do pełna inaczej skraca się żywot każdego akuml.
Tak regularnie czynę i akumulatora jeszcze nigdy nie kupowałem, a auta sprzedawałem ze sprawnymi.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2016, 09:06   #8
marko52
ford::advanced
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 21-07-2012
Skąd: wielkopolska
Model: FIESTA
Silnik: 1250 ZETEC S
Rocznik: 1997
Postów: 298
Domyślnie Odp: Rozladowany akumulator juz po raz drugi - 1.6 Ecoboost

Mam duże doświadczenie z akumul, te stare rozbieralne z lat 70 -80 -po wyczyszczeniu z ''szlamu'',przepłukaniu płytek, i wymianie elektrolitu jeszcze długo służyły,miałem i ''markowe '' i ''niemarkowe''- od centry po zachodnie-wszystko zależy jak sie o nie dba,z tymi mitami- no cóż - każdy ma prawo mieć własne zdanie - mam sąsiada mechanika i od niego kupuje od lat i on także psioczy na kierowców - cytuje -'' kupują nie doładowują i potem pretensje że wytrzymał krótko '', a siedzi w tym interesie już z 3 dekady.Pozdrawiam.
marko52 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2016, 09:41   #9
merkaba12
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-02-2015
Model: fiesta mk6
Silnik: 1,3
Rocznik: 2007
Postów: 65
Domyślnie Odp: Rozladowany akumulator juz po raz drugi - 1.6 Ecoboost

i dla tego ja sprawdzam co jakis czas napiecie i jak jest 12,44 v to ja go ładuje
kazde odpalanie samochodu powoduje pobór prądu i jak jezdzimy od sklepu do sklepu lub urzedu i gasimy z 7 razu to gdzie ma sie naładowac , chyba ze w korku stoi
merkaba12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2016, 10:01   #10
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,658
Domyślnie Odp: Rozladowany akumulator juz po raz drugi - 1.6 Ecoboost

Cytat:
Napisał marko52 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam duże doświadczenie z akumul.
Ok, u mnie akumulatory wytrzymują średnio 5-6 lat co uważam za całkowitą normę ich życia. Nigdy nie musiałem doładowywać akumulatora w żadnym z kilku aut, ani latem, ani w zimie, nawet jak auto z tydzień na mrozie stało.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.