Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-04-2008, 11:18   #1
kolecb
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-10-2006
Model: mk1 kombi
Silnik: 1.8 td
Rocznik: 1993
Postów: 96
Domyślnie [MKI] 1,8 TD Mondeo kombi wynik tesu sprężania

Witam
Z ciekawości sprawdziłem u mechanika sprężanie silnika, wynik= 26-26-24-24 BAR
Facet powiedział że nie zadobrze to wygląda, trochę zanisko.
W książce "sam naprawiam..." autor podaje ciśnienie dla mojego autka 2,5 Mpas na cylinderek, czyli 25 bar.
I teraz pytania :
1) Mechanik ma rację czy autor knigi.?
2)Jeżeli mam takie niskie sprężanie, nie powinienem mieć problemów z odpalaniem? (odpala na dotyk)
3)Nie powinien być mułowaty, nie ciągnąć na 5 pod górke itp.. ? (ciągnie sam na 4 przy obratach w granicach 900, płaski teren , nie górka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

Proszę o wypowiedzi znawców (najchętniej autora knigi hehe)

kolecb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2008, 16:01   #2
BizU
ford::beginner
 
Avatar BizU
 
Zarejestrowany: 21-06-2007
Skąd: Słubice, Szczecin
Model: S-Max ST-Line
Silnik: 2.0 TDCi 190KM
Rocznik: 2019
Postów: 34
Domyślnie Re: [MKI] 1,8 TD Mondeo kombi wynik tesu sprężania

mechanik. prawidłowy przedział ciśnienia powinien wahać sie między 28, a 32 (33) bara.
z odpalaniem różnie bywa... znam przypadki że silniki z idealną kompresją, nowymi świecami i całym sprawnym osprzętem nie odpalają poniżej -5. a znam takie dobite egzemplarze co odpalają przy -25*C.
Ale zasadniczo powinny być problemy z odpaleniem przy niższych temperaturach.
co do mułowatyości to aż takiej różnicy nie dało by sie odczuć... za mułowatość winił bym pompe/wtryski, no chyba że kompresja spadła by do 8Barów... wtedy tak...


To jeszcze nic... niech mi ktoś powie jak to jest możliwe, że znajomy ma 40-39-38-40 Barów... odrazu uprzedzając pytania i sugestie... pomiar odbywał się w jednakowych warunkach, jednakowym sprzętem co u mnie w aucie. Nie jest to wina sprzętu pomiarowego. Do auta nie były lane ceramizery itp. Auto nie bierze oleju.
__________________
sierra⟶scorpio⟶sierra⟶mondeo⟶smax
BizU jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2008, 19:25   #3
cinfred
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-09-2007
Skąd: Cieszyn
Postów: 10
Domyślnie Re: [MKI] 1,8 TD Mondeo kombi wynik tesu sprężania

Witam!
Mysle ze moze tak byc w przypadku jesli po remoncie mechanik dal najcieńszą z mozliwych uszczelek pod glowice, wtedy teoretycznie kompresja wzrosnie................ale to moja teoria tak mi tylko podpowiada......
Pozdrawiam.
cinfred jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2008, 09:28   #4
kolecb
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-10-2006
Model: mk1 kombi
Silnik: 1.8 td
Rocznik: 1993
Postów: 96
Domyślnie Re: [MKI] 1,8 TD Mondeo kombi wynik tesu sprężania

Czy z takimi wynikami mam szykować się do remontu ? Co taki remont silnika ma obejmować ?
No i dlaczego w książce "sam naprawiam ford mondeo" autor podaje że ciśnienie na garnkach powinno być w granicach 25 bar ? Skoro wszyscy twierdzą że powinno być 32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kolecb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.