Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-10-2016, 16:44   #1
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie 2.0 tdci wysokie spalanie - kilkanaście litrów

Witam , niestety ciągle zmagam się z wysokim spalaniem . Czyściłem różne elementy , przepustnice , w najbliższym czasie egr - wiem że nie pracuje , wymieniłem czujnik temperatury i płyn chłodniczy , bo było wahanie wskazówki ( i chyba nadal jest ) , wlałem preparat stp do czyszczenia wtrysków . Myślałem ze już jest lepiej , na 50 litrach z tym preparatem zrobiłem 450 km po mieście , jeżdżąc bardzo bardzo dynamicznie . Stwierdziłem ze 11 litrów przy takiej jeździe jest okej . Ale teraz , na kolejnym tankowaniu , zrobiłem niecałe 150 km i zbliżam się do połowy zbiornika , a to da 300 km na 50 litrach z czego wynika spalanie 17 l/100km i to jest jakaś katastrofa . Termostat i przepływomierz ?


Ostatnio edytowane przez Lukasz2525 ; 15-10-2016 o 19:10
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2016, 17:31   #2
mateusz.zajt
ford::beginner
 
Avatar mateusz.zajt
 
Zarejestrowany: 13-10-2016
Model: Focus MK1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 20
Domyślnie Odp: 2.0 tdci wysokie spalanie - kilkanaście litrów

Hmm.. a może ten termostat? Może auto się nie dogrzewa i chodzi ciągle na ssaniu? To taki mój pomysł.. taka sugestia.. - niech ktoś więcej się wypowie. Jak wygląda temperatura pracy silnika? Jakieś błędy może komputer wyrzuca? Podlaczales się pod port diagnostyczny?

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
mateusz.zajt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2016, 18:25   #3
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: 2.0 tdci wysokie spalanie - kilkanaście litrów

Może masz dziurę w baku albo ktoś Ci paliwo z baku kradnie.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2016, 18:35   #4
mario153
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 21-09-2011
Skąd: Lubartów
Model: Focus
Silnik: 1,8 Tddi
Rocznik: 2000
Postów: 27
Domyślnie Odp: 2.0 tdci wysokie spalanie - kilkanaście litrów

Zatankuj na innej stacji i sprawdź spalanie, STP wzbogaciło ON i dlatego spadło spalanie .
mario153 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2016, 19:08   #5
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: 2.0 tdci wysokie spalanie - kilkanaście litrów

Takie spalanie mam od zakupu samochodu ( 5 miesięcy ) , najpierw sugerowałem się komputerem , bo nie tankowałem do pełna . Pokazywał czasami 12,5 , czasami 13,8 , czasami 11,5 . A później faktycznie miałem wyciek paliwa , spuchły mi węże od powrotu i uciekło mi sporo paliwa na silnik , przewody zostały wymienione , układ sprawdzony , brak wycieków . Po naprawie układu paliwowego postanowiłem wziąć się na poważnie za to spalanie , które mnie trapi od tych kilku miesięcy . Za namową mechanika zmieniłem stację , powiedział żeby zatankować vervę na konkretnym orlenie , dolałem stp . Przestałem się przejmować spalaniem , nie oszczędzałem auta , wyjechałem 450 km na 49,5 litra . Teraz jeżdżę pół na pół , ani ekonomicznie , ani dynamicznie , wskazówka poziomu paliwa już dotyka środkowej kreski ( 25 litrów ), a ja na liczniku mam 150 km . Z obliczeń na kalkulatorze daje to 16,6 l/100km . Czyli płacę za paliwo dwa razy więcej niż powinienem , dlatego rozważam już nawet ten przepływomierz za 4 stówy . Poza tym z autem w porządku , ma moc , nie dymi , nie kopci , wtryski na komputerze podobno okej , brak innych błędów , nowe opony z bardzo wysokiej półki , ciche i z niskim oporem toczenia , ustawiona zbieżność . Wiem że egr nie działa , ale nie wyrzuciło błędu , tylko pozycja egr'u się nie zmienia na komputerze podczas jazdy - stoi w miejscu . To jest chyba niemożliwe zrobić 300 km na pełnym baku nawet bardzo się starając ? A może on dpf ciągle próbuje dopalać ?

Ostatnio edytowane przez Lukasz2525 ; 15-10-2016 o 19:19
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2016, 19:23   #6
haddi
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 08-08-2013
Skąd: Paderborn
Model: Focus
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2008
Postów: 52
Domyślnie Odp: 2.0 tdci wysokie spalanie - kilkanaście litrów

U mnie spalanie w cyklu mieszanym(dojazd do miasta i w mieście/autostrada prędkości 140-160) 6l/100km, bez jakiejś oszczędności.Nawet po autostradzie załadowany ponad 220km/h nie ma u mnie takiego spalania. Stawiam na błąd w mieszance a dokładniej na powietrze bo paliwo nie ma zmiennej(jeżeli oczywiście system jest sprawny). A bak w owym focusie ma pojemność 53l według książki a ponad 55 wraz z instalacją w praktyce(wypaliłem paliwo do końca przed wymianą filtra paliwa)
haddi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2016, 19:42   #7
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: 2.0 tdci wysokie spalanie - kilkanaście litrów

Mi weszło 49,5 , a zasięgu miałem 3 czy 5 km , ale wiadomo że komputer trochę oszukuje i są tam jakieś resztki zawsze . Ale to nieważne . Czyli przepływomierz ?

Bo w trasie mam w miarę okej , przy maks załadowanym aucie ( 3 osoby i bagażnik oraz złożona kanapa po dach wypchane narzędziami ) jak sprawdzałem na autostradzie na kilkudziesięciu kilometrach to przy 110 km/h miałem na kompie 4,9 l/100 km , a przy 140 km/h pokazywał 7,5 l/100km .

Po mieście za to jest ogromne . Jeżeli faktycznie zostało mi drugie 150 km do przejechania , to pewnie zrobię to w tydzień i napiszę ile na tym tankowaniu wyszło . Chociaż komputer pokazuje mi jeszcze 400 km zasięgu , ale to można między bajki włożyć . Może on się nie dogrzewa po mieście bo termostat nie zamyka ?

Mi po głowie ciągle chodzi termostat z przepływomierzem , ale to łącznie około 600 zł , więc chciałbym dobrze trafić . Natomiast z drugiej strony na paliwie szybko zacznę oszczędzać jak się uda . Albo ten egr niedomknięty . Będę czyścił w wolny weekend .

Dzięki za zainteresowanie .
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2016, 21:40   #8
mateusz.zajt
ford::beginner
 
Avatar mateusz.zajt
 
Zarejestrowany: 13-10-2016
Model: Focus MK1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 20
Domyślnie Odp: 2.0 tdci wysokie spalanie - kilkanaście litrów

Ja też zwrócił bym uwagę na termostat, możesz go wymienić nie powieniem być bardzo drogi, a być może to jego wina. Wejdź może w tryb serwisowy zegarów i sprawdź jaka jest realnie dokładna temperatura wody podczas jazdy po mieście i w trasie. Być może to nas naprowadzi na coś.

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
mateusz.zajt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2016, 23:05   #9
haddi
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 08-08-2013
Skąd: Paderborn
Model: Focus
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2008
Postów: 52
Domyślnie Odp: 2.0 tdci wysokie spalanie - kilkanaście litrów

Nie wiem ale jeżeli na trasie masz takie spalanie to nie wydaje mi się żeby to była wina termostatu. Dziwne, gdybym był w PL podjechałbym do Ciebie(bo jestem z okolic Wroc) i pozamienialibyśmy przepływomierz itp. I podłączyłbym go pod kompa. Ale najbliższa moja wizyta w Pl to początek listopada.
haddi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2016, 09:33   #10
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: 2.0 tdci wysokie spalanie - kilkanaście litrów

Przepływomierz w tym silniku odpowiada podobno tylko za pracę EGR.
To nie jest TDI z wiochwagena, gdzie awaria przepływomierza może mieć taki wpływ (tak przynajmniej twierdzą tunerzy).

Dziwne, że nie kopci. Przy takich dawkach paliwa jeżeli to rzeczywiście idzie do silnika, to powinien kopcić i to zdrowo.
Poziom oleju Ci nie rośnie? Filtr paliwa masz czysty?
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.