Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-02-2023, 10:47   #1
Krispekowy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-02-2023
Model: Kuga
Silnik: 1.5
Rocznik: 2019
Postów: 11
Domyślnie Wypalony katalizator przy niskim przebiegu

Witam wszystkich,

Jestem nowy na forum, ale także nowy jako użytkownik marki Ford. Zakupiłem w styczniu z salonu aut używanych Forda auto - Ford Kuga 1.5 150 KM benzyna, niski przebieg bo ok 24tys. km, auto w bardzo dobrym stanie technicznym z drobnymi śladami użytkowania i odpryskami na karoserii.

Auto sprawowało się super, jednak po ok 500-600km pojawiła się kontrolka "Check Engine". Dmuchając na zimne od razu podjechałem do serwisu aby to sprawdzono. Okazało się, że winowającą jest wypalony katalizator. Dziwna sytuacja i zastanawiam się czym mogła być spowodowana przy tak niskim przebiegu samochodu.

Zdecydowałem się na wymianę katalizatora, ale obecnie oczekuję na część z Niemiec, ze względu na braki/opóźnienia w dostawach podzespołów niestety termin wymiany nie jest bliżej znany, obecnie minęły 2 tygodnie od dnia zgłoszenia chęci wymiany.

W międzyczasie jednak, postanowiłem że sprawdzę historię logów tego samochodu tj. jakie błędy i kiedy występowały i na ile pokrywają się one z historią serwisową - czy problem/usterka został rozwiązany, czy może po prostu usunięto błąd. Czy wyciągnięcie takiej historii jest możliwe? Jeśli tak, to jaki zakład w Wielkopolsce (Poznań i okolice) polecacie?

Krispekowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2023, 10:59   #2
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: Wypalony katalizator przy niskim przebiegu

Wszystko trzeba sprawdzać przed robotą, a nie w trakcie/po. Logi są tylko te nieskasowane, historycznych nie będzie. Usunięcia błędu bez usunięcia jego przyczyny nic nie zmieni, za chwilę błąd wróci.
tomao jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2023, 11:24   #3
Krispekowy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-02-2023
Model: Kuga
Silnik: 1.5
Rocznik: 2019
Postów: 11
Domyślnie Odp: Wypalony katalizator przy niskim przebiegu

Cytat:
Napisał tomao Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszystko trzeba sprawdzać przed robotą, a nie w trakcie/po. Logi są tylko te nieskasowane, historycznych nie będzie. Usunięcia błędu bez usunięcia jego przyczyny nic nie zmieni, za chwilę błąd wróci.
Można teraz mówić sobie, żeby sprawdzić "przed robotą", ale kupując auto nie świeciła się kontrolka. Zapaliła się po 500km no i postanowiłem to zdiagnozować. Diagnoza wskazała na katalizator. Chciałem po prostu sprawdzić historię usunięcia błędów jeżeli takowa występuje, a więc stricte logi samego komputera, w wielu autach jest taka możliwość. Rozumiem, że w Fordzie takiej opcji nie ma? Pytam z tego względu, że podejrzewam iż dealer zataił tą informację, usunął błąd i tyle.
Krispekowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2023, 11:39   #4
Farfocel
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 03-10-2020
Skąd: Kraków
Model: Puma
Silnik: 1.0 Ecoboost 125 KM
Rocznik: 2021
Postów: 65
Domyślnie Odp: Wypalony katalizator przy niskim przebiegu

Cytat:
Napisał Krispekowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Można teraz mówić sobie, żeby sprawdzić "przed robotą", ale kupując auto nie świeciła się kontrolka. Zapaliła się po 500km no i postanowiłem to zdiagnozować. Diagnoza wskazała na katalizator. Chciałem po prostu sprawdzić historię usunięcia błędów jeżeli takowa występuje, a więc stricte logi samego komputera, w wielu autach jest taka możliwość. Rozumiem, że w Fordzie takiej opcji nie ma? Pytam z tego względu, że podejrzewam iż dealer zataił tą informację, usunął błąd i tyle.
Skoro kupiłeś w styczniu to przecież jest gwarancja?
Farfocel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2023, 12:44   #5
Krispekowy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-02-2023
Model: Kuga
Silnik: 1.5
Rocznik: 2019
Postów: 11
Domyślnie Odp: Wypalony katalizator przy niskim przebiegu

Cytat:
Napisał Farfocel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skoro kupiłeś w styczniu to przecież jest gwarancja?
Gwarancja na co? Auto używane, z 2019 roku. Gwarancji nie dają, ale dokupiłem dodatkowo gwarancję na 2 lata - niestety uwaga, nie obejmuje katalizatora Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. z układu wydechowego obejmuje części elektroniczne czyli np. sondy lambda.
Krispekowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2023, 12:51   #6
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Wypalony katalizator przy niskim przebiegu

rekojmia.. wal do nich i niech naprawiaja.. Jako wlasciciel mozesz tez poprosic o historie auta, ew. pisz na maila podanego w mojej sygnaturze.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2023, 12:55   #7
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: Wypalony katalizator przy niskim przebiegu

Gwarancja, rękojmia, od wad ukrytych jest odpowiedzialność sprzedającego.
tomao jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2023, 13:52   #8
opk
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 17-12-2019
Model: Kuga
Silnik: 1.5
Rocznik: 2019
Postów: 16
Domyślnie Odp: Wypalony katalizator przy niskim przebiegu

Cytat:
Napisał Krispekowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gwarancja na co? Auto używane, z 2019 roku. Gwarancji nie dają, ale dokupiłem dodatkowo gwarancję na 2 lata - niestety uwaga, nie obejmuje katalizatora Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. z układu wydechowego obejmuje części elektroniczne czyli np. sondy lambda.
Pozwólcie Panowie, że dodam od siebie 5 gr. Tak się składa, że mam Kugę z 2019 roku (przebieg ok 25tys.) z przedłużoną gwarancją. Jakiś miesiąc temu pojawiła się kontrolka silnika więc czekała mnie wycieczka do salonu. Okazało się, że do wymiany katalizator - czekałem faktycznie chyba z tydzień (brak w magazynach) ale wymieniono w ramach gwarancji.

Pozdrawiam
Piotrek
opk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2023, 14:01   #9
Krispekowy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-02-2023
Model: Kuga
Silnik: 1.5
Rocznik: 2019
Postów: 11
Domyślnie Odp: Wypalony katalizator przy niskim przebiegu

Cytat:
Napisał tomao Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gwarancja, rękojmia, od wad ukrytych jest odpowiedzialność sprzedającego.
Rękojmia obejmuje jeśli auto jest w leasingu na firmę?
Krispekowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2023, 23:35   #10
Farfocel
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 03-10-2020
Skąd: Kraków
Model: Puma
Silnik: 1.0 Ecoboost 125 KM
Rocznik: 2021
Postów: 65
Domyślnie Odp: Wypalony katalizator przy niskim przebiegu

Cytat:
Napisał Krispekowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozumiem, że w Fordzie takiej opcji nie ma? Pytam z tego względu, że podejrzewam iż dealer zataił tą informację, usunął błąd i tyle.
W każdym samochodzie zgodnym z OBD II i prostym czytnikiem można CO NAJMNIEJ odczytać liczbę km przejechanych od ostatniego czyszczenia błędów. Dodatkowo, pewne moduły (ECU/ECM) mogą zapisywać historię poważnych błędów, nawet jeżeli zostaną one pobieżnie skasowane a usterka naprawiona. Wiadomo, że po wyczyszczeniu błędów może być konieczne kilka cyklów jazdy, by błąd wrócił. Można w ten sposób uprawdopodobnić wadę zatajoną przez sprzedawcę, ale bez profesjonalnego rzeczoznawcy się nie obejdzie (na pewno nie warto się z tym udawać do byle jakiego mechanika).

Ostatnio edytowane przez Farfocel ; 21-02-2023 o 00:04
Farfocel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
błąd , check engine , katalizator



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.