Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-02-2013, 19:03   #201
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Program konfiguracji samochodu - ELMconfig

Cytat:
Napisał paablod Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie, żeby nie zaczynać nowego tematu, a sprawa jak najbardziej w temacie. Możecie podać linka do sprawdzonych sterowników pod Win7 dla ELM327 z układem PIC 18F2480. Kombinuję ale bez rezultatu.
Wystarczy cofnąć się trochę w temacie...: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Drivery nie zależą od procka (PICa), tylko od zastosowanego układu konwertera RS232-USB... Najczęściej jest to układ FTDI i takie drivery wskazane są w tamtym poście.

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2013, 17:26   #202
wip
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-07-2010
Model: S-Max
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 182
Domyślnie Odp: Program konfiguracji samochodu - ELMconfig

Witam,
zmuszony do wykasowania błędów i zdiagnozowania autka, zainstalowałem sobie program.
I studiując sobie sczytany BCM zastanowiły mnie opcje włączania dziennych świateł. Jak zauważyłem można włączyć dzienne przy pozycji 0 i POS (dniewnyje hodowyje...) czyli jest to tryb skandynawski? A w opcji pod spodem mam "wyciszenie" świateł mijania (?)
Czy ktoś to sprawdzał u siebie, czy faktycznie z mniejszą mocą będą się świeciły halogeny jako dzienne?
Nie zdążyłem tego sprawdzić bo zajęty byłem inną diagnostyką i poznawaniem programu i wyładował mi się bateria w laptopie.
Pozdrawiam
wip jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2013, 13:46   #203
urbanator
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-11-2006
Model: s-max
Silnik: tdci
Rocznik: 2007
Postów: 55
Domyślnie Odp: Program konfiguracji samochodu - ELMconfig

Witam kolegów,

Przeczytałem cały ten wątek i postanowiłem kupić ELM, by połączyć się moim s-maxem.

Czy ten może być?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
A może macie jakiś sprawdzonych sprzedawców albo ktoś z forum sam coś takiego sprzedaje, to proszę na PW Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam
__________________
ex Taunus 78 kombi, ex Kadett 91, ex Omega 93, ex Felicia 97, ex Galaxy 95, ex Mondeo 98
and now S-max 07, Volvo V70 98, HD Road King 02
urbanator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2013, 13:54   #204
paablod
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-05-2012
Skąd: Błonie
Model: Focus Kombi Mk2 Ghia
Silnik: 1,6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2007
Postów: 281
Domyślnie Odp: Program konfiguracji samochodu - ELMconfig

Niewątpliwie ogromnym plusem jest wbudowany przełącznik (nie musisz sam kombinować już). Nie ma niestety zdjęć, więc ciężko ocenić jak to zostało zrobione. Na 100% będziesz miał pewność jak go podłączysz i zadziała. A czy zadziała, zależy od wielu czynników jak np. chipsetu, softu, systemu operacyjnego, sterowników itp.

A tak na marginesie to zupełnie przypadkiem znalazłem taki opis:
Cytat:
Napisał Allegro
Interfejs wyposazony jest w NAJNOWSZY CHIP w wersji 1.4b oraz NAJNOWSZA POPRAWIONA WERSJE PLYTY GLOWNEJ bez wady konstrukcyjnej, ktora uniemozliwiala wspolprace z autami FORDA. Ponizej zrzut ekranowy z programu HYPER TERMINAL, ktory pokazuje, ze jest to PRAWDZIWA NOWA WERSJA 1.4b z obsluga protokolow FORDA
Faktycznie poprzednie mają jakiś błąd czy chwyt marketingowy?

Ostatnio edytowane przez paablod ; 03-03-2013 o 14:03
paablod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2013, 14:13   #205
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Program konfiguracji samochodu - ELMconfig

Cytat:
Napisał paablod Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...A tak na marginesie to zupełnie przypadkiem znalazłem taki opis:

Faktycznie poprzednie mają jakiś błąd czy chwyt marketingowy?
Dawno temu miały błąd w podłączeniu nogi z protokołem PWM (J1850)- zupełnie nas nie interesuje przy obsłudze jedynie z szyny CAN...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2013, 14:46   #206
urbanator
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-11-2006
Model: s-max
Silnik: tdci
Rocznik: 2007
Postów: 55
Domyślnie Odp: Program konfiguracji samochodu - ELMconfig

Czyli co? można klikać?
aha. najnowszy program ELMconfig (aktualna wersja ) jest do ściągnięcia tylko ze stron rosyjskich?Z linku podanego przez Ciebie tedi_k w pierwszym poście wątku?
__________________
ex Taunus 78 kombi, ex Kadett 91, ex Omega 93, ex Felicia 97, ex Galaxy 95, ex Mondeo 98
and now S-max 07, Volvo V70 98, HD Road King 02
urbanator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2013, 15:11   #207
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Program konfiguracji samochodu - ELMconfig

Tak jak było napisane - klikać można: każdy na własne ryzykoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prawie każdemu działa, niektórzy narzekają, że nie działaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pod podanym linkiem zawsze jest najnowsza wersja ELMconfiga.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2013, 18:33   #208
liosty
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-02-2012
Skąd: Warszawa Białołęka
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 48
Domyślnie Odp: Program konfiguracji samochodu - ELMconfig

urbanator, skoro przeczytałeś cały wątek, to powinieneś wiedzieć... Według mnie ten interfejs nie będzie działał poprawnie, tzn ja kupiłem od tego sprzedającego i nie działa. Zobacz tutaj:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Upewnij się na jakim układzie jest ten interfejs. Jeśli na PIC18F2480 lub 2580 to OK, jesli na innym to ja bym nie ryzykował. Tzn, żeby było jasne - mój interfejs generalnie działa z wszystkimi programami do diagnostyski obd2, ale nie daje się przeczytac konfiguracji BCM za pomoca ElmConfiga.

Ja ostatnio zakupiłem ten interfejs:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
po przerobieniu działa OK.
liosty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2013, 19:43   #209
urbanator
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-11-2006
Model: s-max
Silnik: tdci
Rocznik: 2007
Postów: 55
Domyślnie Odp: Program konfiguracji samochodu - ELMconfig

Ok, ale rozumiem że trzeba go jakoś przerabiać :/, poza tym czy on obsługuje te słynne
MS, HS.
Szczerze, wolę dołożyć parę złotych i nie bawić się w przeróbki. Szukam interfejsa , który będzie działał bez zbędnych ceregieli. Kiedyś walczyłem z interfejsem do volvo i zaliczyłem porażkę. Nie chcę popełnić tego samego błędu.
Ale dziękuję za sugestie.

Znalazłem jeszcze coś takiego:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].

Może być? Dość obszerny opis ma, ale nie widzę czy trzeba go przerabiać.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeszcze jedno... na allegro jest dużo interfaceów obsługiwanych bluetoothem.
Jak one się sprawują? czy auto komunikuje się lepiej lepiej po kablu ?

I pozdrawiam
__________________
ex Taunus 78 kombi, ex Kadett 91, ex Omega 93, ex Felicia 97, ex Galaxy 95, ex Mondeo 98
and now S-max 07, Volvo V70 98, HD Road King 02

Ostatnio edytowane przez urbanator ; 04-03-2013 o 08:12
urbanator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2013, 09:14   #210
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Program konfiguracji samochodu - ELMconfig

a teraz pytanie za 100 punktów do właścicieli S-Maxów/Mondeo4/Galaxy3:
na obecnym etapie funkcjonalności programu ELMConfig, po co modyfikować ELM327 do MS-CANa??
aby odczytać kody błędów z zegarów, modułów drzwiowych i parktronika?
IMO chyba nie warto

Jak czytam to jest problem z elmami z allegro, ktore mają już założony przełącznik - chyba lepiej jest kupić takiego ELMa, który bez problemu czyta konfigurację samochodu, czyta i kasuje błędy w module silnika, aut. skrzyni biegów i pompie ESP, niż takiego który ma już obsługę MS-CANa a HS-CAN nie bardzo w nim działa.
Bo na obecnym etapie rozwoju tego programu, to dla smax/mondeo4 to MS-CAN praktycznie nic nie wnosi!
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.