Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-01-2020, 20:00   #1
Agresor
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-02-2015
Model: Mk2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Zgubiony jedyny kluczyk

Witam. Dzisiaj niestety zgubiłem jedyny kluczyk do mojego Focusa z 2005r.
Wiadomo, że jeśli się nie znajdzie to czeka mnie awaryjne otwarcie samochodu ale co potem? Czy po wymontowaniu zamka/stacyjki można dorobić kluczyk pasujący do obecnych zamków czy konieczna jest ich wymiana?
Czy jeśli kupię używany kluczyk to dam radę zakodować samodzielnie z użyciem kabla (mam taki) i programu Forscan czy też bez specjalisty się nie obejdzie?
I czy jest może na forum specjalista z Katowich, który mógłby w takiej sytuacji pomóc?

Jeśli zostało to już wyjaśnione to przepraszam, ale po przeszukaniu forum znalazłem głównie tematy o dorobieniu kluczyka do już istniejącego.


Ostatnio edytowane przez Agresor ; 21-01-2020 o 20:33
Agresor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2020, 06:46   #2
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,543
Domyślnie Odp: Zgubiony jedyny kluczyk

Grot zawsze można dorobić do istniejących wkładek zamków i stacyjki. W tym przypadku do kodowania potrzebne będą 2 takie same klucze z transponderem. Kodowanie można zrobić samemu,

tutaj jest coś na ten temat (nie mojego autorstwa):

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638

Ostatnio edytowane przez kubaw20055 ; 22-01-2020 o 06:51
kubaw20055 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2020, 10:42   #3
Agresor
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-02-2015
Model: Mk2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: Zgubiony jedyny kluczyk

Bardzo dziękuję za artykuł, czyli jest jeszcze jakaś nadzieja.

Wczoraj robiłem rozeznanie i firma z Katowic za dostanie się do samochodu i dorobienia klucza liczy sobie 600zł jeśli posiadam kod głównego kluczyka i 1000zł jeśli nie (oczywiście kodu nie mam, bo nie mam i samego kluczyka).

Jeśli nie znajdę zguby do weekendu to będę kombinował.

Rozumiem, że dwa kluczyki z czystymi pastylkami powinny w tym przypadku zadziałać? Czy powinny być 2 już zakodowane dla innego samochodu?
Agresor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2020, 10:46   #4
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,543
Domyślnie Odp: Zgubiony jedyny kluczyk

Klucze nie muszą być nowe, można ponownie przekodować. Nie wiem jakie były klucze w tym przypadku, ale jeśli te okrągłe to 2S6T 15K601 AB, jeśli scyzoryki to 3M5T 15K601 AB.
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2020, 08:02   #5
pankrakus
ford::professional
 
Avatar pankrakus
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 1,328
Domyślnie Odp: Zgubiony jedyny kluczyk

Cytat:
Napisał Agresor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]
Wczoraj robiłem rozeznanie i firma z Katowic za dostanie się do samochodu i dorobienia klucza liczy sobie
[...]
1000zł jeśli nie (oczywiście kodu nie mam, bo nie mam i samego kluczyka).

[...]
Czy masz świadomość, że jest to cena Twojej beztroski?

Regularnie na forum pojawiają się wpisy "ratunku, zgubiłem jedyny kluczyk" - nie rozumiem takich ludzi => dorosłość to nie ukończone 18 lat tylko odpowiedzialność

pozdrawiam
pankrakus
__________________
-------------------------------------------------------------
katalog części online
Instrukcje obsługi PDF
pankrakus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2020, 08:13   #6
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,426
Domyślnie Odp: Zgubiony jedyny kluczyk

dwa zamki, dwa groty, kolumna kierownicza z bębenkiem
zostaje kwestia zamka maski

wszystko z Focusa mk2

klucze z immo tez dostaniesz

kwestia złożenia i zakodowania kablem w domu

swoją drogą gość któremu przy innej robocie przygotowałem od razu kluczyk odwleka odbiór od 2 miesięcy, też chyba liczy na cuda
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2020, 08:33   #7
Agresor
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-02-2015
Model: Mk2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: Zgubiony jedyny kluczyk

Cytat:
Napisał pankrakus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy masz świadomość, że jest to cena Twojej beztroski?

Regularnie na forum pojawiają się wpisy "ratunku, zgubiłem jedyny kluczyk" - nie rozumiem takich ludzi => dorosłość to nie ukończone 18 lat tylko odpowiedzialność

pozdrawiam
pankrakus
Oczywiście, że mam świadomość, od kilku dni pluję sobie w brodę, że nie dorobiłem wcześniej kluczyka i że w ogóle niepotrzebnie go miałem w kieszeni skoro jechałem autobusem, ale to ostatecznie nie pomaga, czasu nie cofnę. Wolałem więc zapytać bardziej doświadczonych osób o możliwe wyjścia z sytuacji.

Nie mam noża na gardle, samochód stoi w bezpiecznym miejscu, mam z żoną do dyspozycji drugi i komunikację miejską, więc mogę na spokojnie rozważyć wszystkie opcje a nie na hura płacić 1000zł pierwszej firmie do której zadzwoniłem.
Agresor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2020, 13:44   #8
Agresor
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-02-2015
Model: Mk2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: Zgubiony jedyny kluczyk

Przedwczoraj rozwiązałem problem z samochodem, dodam podsumowanie dla potomnych:

Samochód otworzyłem samodzielnie
Kupiłem używaną stacyjkę oraz zamek do drzwi wraz z kompletem dwóch kluczy

Próbowałem wymienić całą stacyjkę, ale trzyma się na dwóch nitach, przy czym obu trudno się pozbyć bez wyjmowania całej kolumny kierowniczej, za mało miejsca. Wyjąłem więc bębenek z nowej stacyjki i pozbyłem się metodą siłową starego bębenka. Do jego gładkiego wyjęcia potrzebny jest kluczyk i przekręcenie go w pozycję I, a że kluczyka nie miałem to połowę niedzieli spędziłem na próbie usunięcia bębenka tak by nie uszkodzić nic innego.

Z dwóch kluczy, które dostałem wraz z stacyjką tylko jeden z nich miał pasującą kostkę immo.
W tym momencie mogłem dokupić kostkę immo na allegro i podmienić w pilocie, ale zdecydowałem się na droższą opcję i zamówienie dwóch pilotów od @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (dzięki!) żeby mieć pewność, że kodowanie się uda.
Usunąłem aktywne kluczyki i zakodowałem nowe bez większego problemu z użyciem Forscana i samochód działa.

Całość kosztowała mnie ok 250zł i część weekendu, ale ostatecznie mam 2 kluczyki z pasującym grotem i zakodowanym immo i 2 dodatkowe piloty do których w razie czego wystarczy dorobić pasujący grot i dokupić kostkę.

Dzięki wszystkim za pomoc a w szczególności @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] za porady i @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] za ekspresową wysyłkę.
Agresor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2020, 13:50   #9
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,307
Domyślnie Odp: Zgubiony jedyny kluczyk

To jeszcze dorzuć , jak się uporałeś z otwieraniem maski ??
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2020, 13:55   #10
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,426
Domyślnie Odp: Zgubiony jedyny kluczyk

To że stacyjki nie wyciągniesz z kolumny to wiedziałeś (nie bez powodu mam te kolumny) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
muszę w takim razie obejrzeć stacyjki luzem i kolumny które mam w kartonach jak im wyjąć bębenki (grotami które mam) bo nie chce mi się trzymać tego żelastwa.

Cytat:
Napisał Agresor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
połowę niedzieli spędziłem na próbie usunięcia bębenka tak by nie uszkodzić nic innego
No jak? Rozwiercić i złamać.

Cytat:
uporałeś z otwieraniem maski
Otworzył od dołu i przestawił bębenek na nowy szlaczek (zamek miał kiedyś wymieniany).

Ostatnio edytowane przez Antej ; 30-01-2020 o 13:59
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.