Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-07-2020, 20:50   #1
Anemal
ford::beginner
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-12-2016
Skąd: Kamień
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2014
Postów: 11
Domyślnie P0949 Proces programowania adaptacyjnego ASM nie został ukończony

Witam

Mam taki błąd.
otóż po kolei:
kupiłem auto 2016 roku w grudniu,
kilka miesięcy później skusiłem się na zmiane mocy ze 140 na 163 KM przez Dariusza P.
Pan Dariusz zaoferował się że zrobi mi również adaptacje powershifta , na co się zgodziłem , bo pomyślałem że tak trzeba po zmianie mocy,
Adaptacja jednak nie została przeprowadzona z powodzeniem i od tamtej pory mam w/w błąd. jeżdzę z nim juz 3 rok i chyba czas najwyższy żeby się go pozbyć.


jest mi ktoś w stanie pomóc??

Anemal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2020, 22:36   #2
rysiula
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 07-06-2018
Skąd: GDAŃSK
Model: EDGE
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 187
Domyślnie Odp: P0949 Proces programowania adaptacyjnego ASM nie został ukończony

Zgłoś się do Dariusza P. niech naprawi co spier... lub pokryje koszty.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
rysiula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2020, 07:46   #3
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: P0949 Proces programowania adaptacyjnego ASM nie został ukończony

Cytat:
Napisał rysiula Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zgłoś się do Dariusza P. ...
Kolega Darek jest tu całkowicie niewinny!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Procedury adaptacji zespołu sprzęgieł oraz widełek wybieraka wykonuje sterownik skrzyni a nie człowiek. Nie można ich zrobić "dobrze" albo "źle". Jedyną operacją wykonywaną przez człowieka jest naciśnięcie guzika "zrób procedurę".

Nie wykonanie procedur przez sterownik skrzyni jest ZAWSZE skutkiem jakichś awarii albo niepoprawnie przeprowadzonego remontu skrzyni - czyli pochodną historii danej skrzyni.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - w takiej sytuacji jak opisana największe szanse na skuteczne wykonanie adaptacji będą bezpośrednio po poprawnie wykonanej wymianie oleju w skrzyni.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2020, 10:17   #4
Anemal
ford::beginner
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-12-2016
Skąd: Kamień
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2014
Postów: 11
Domyślnie Odp: P0949 Proces programowania adaptacyjnego ASM nie został ukończony

To po co on wtedy robił tą adaptację ? Skoro robi się tylko ją po zmianie oleju , remoncie skrzyni itd.? Wczoraj wymieniałem olej i niestety nadal nie można było dokończyć tej adaptacji. Mam forscana z pełną licencja.
Anemal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2020, 10:27   #5
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: P0949 Proces programowania adaptacyjnego ASM nie został ukończony

po co ja dales zrobic?
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2020, 10:34   #6
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: P0949 Proces programowania adaptacyjnego ASM nie został ukończony

Cytat:
Napisał Anemal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Mam forscana z pełną licencja.
W takiej sytuacji jak ta "nie uprawia się AMATORSZCZYZNY". Zalecam udanie się do sensownego warsztatu wyposażonego w fordowskie systemy i dostęp dealerski.
Polecam [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Tam przynajmniej jest szansa, że przy okazji zostanie wykryte co jest powodem nieudanych adaptacji.

BTW - Kolega zdaje się ciągle nie rozumie - niezależnie od tego czy adaptacja była wskazana czy nie - jej niepowodzenie wskazuje, że Kolega ma PROBLEM ZE SKRZYNIĄ. To ten PROBLEM jest powodem nieskutecznych adaptacji. Skrzynia po prostu JEST POPSUTA. Była taka przed podjęciem próby adaptacji i nadal była by POPSUTA bez podjęcia próby adaptacji.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2020, 05:02   #7
Anemal
ford::beginner
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-12-2016
Skąd: Kamień
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2014
Postów: 11
Domyślnie Odp: P0949 Proces programowania adaptacyjnego ASM nie został ukończony

Aha czyli skrzynia od 70tys km jest popsuta albo i lepiej. Dziwne bo działa bez zarzutu.
Anemal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2020, 07:44   #8
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: P0949 Proces programowania adaptacyjnego ASM nie został ukończony

Cytat:
Napisał Anemal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Dziwne bo działa bez zarzutu.
Widzę, że są tu jeszcze tacy co nie słyszeli o "bezobjawowym koronawirusie"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jest dokładnie taki sam przypadek. Wcale nie taki "wyjątkowy przypadek" wśród PS. Widziałem takich skrzyń już kilka.

Procedury adaptacyjne są zaszyte w sofcie sterownika i oprogramowane na tolerancje fabryczne montażu podzespołów skrzyni. Wystarczy, że któraś część zamontowana jest niezgodnie z parametrami procedury adaptacji - i mamy błąd w wykonaniu procedury...
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.