Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-07-2020, 10:45   #11
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Likwidacja szkody - dopłata odszkodowania

Do tego zmierzam i o tym piszę. Więc - dostałem do ręki 1400, teraz podwyzszyli do 2570. Czy dostanę tą różnicę tj 1100 z kawałkiem czy nie? (i muszę im pokazać fakturę)

Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2020, 10:57   #12
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Likwidacja szkody - dopłata odszkodowania

Kolego najwyraźniej masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. A ja nie mam czasu odkrywać Ameryki po raz enty.
Cytat:
Napisał hak64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie. To oznacza, że po przedstawieniu dokumentacji fotograficznej uszkodzonego dachu i faktury za naprawę, ubezpieczyciel deklaruje wypłacenie kwoty 2,6 tys zł. Na tyle bowiem ustalono wartość szkody (weryfikacja kosztorysu ASO /ilość jc pracy/).
Przy czym tak jak wspomniałeś, ubezpieczyciel nie ma prawa żądać faktur, bo żaden przepis nie nakłada na poszkodowanego obowiązku naprawy swojego auta. Niemniej jednak - a trochę doświadczenia w tej kwestii posiadam - ubezpieczyciel nie zmieni swojego stanowiska i nie dopłaci, bez udokumentowania kosztu naprawy. Wskazane było by uzyskanie rekomendacji rzecznika finansowego, ale i to nie gwarantuje sukcesu. Dopiero złożenie pozwu sądowego, popartego rekomendacją rzecznika, zwykle czyni cuda.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2020, 11:41   #13
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Likwidacja szkody - dopłata odszkodowania

Dzięki, już wszystko jasne. Skarga do rzecznika też przygotowana. Na dalsze kroki też jestem zdecydowany.
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2021, 23:28   #14
Peleryna
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 03-11-2021
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: Likwidacja szkody - dopłata odszkodowania

witam,
szukam podpowiedzi jakie czynności i w jakiej kolejności powinienem podjąć, lub informacji czy jest już za późno. Mianowicie szkoda parkingowa- sprawca ustalony przez policję, wizyta rzeczoznawcy z TU sprawcy, następnie przesłany przez TU kosztorys napraw wraz z koniecznością dosłania zgody współwłaściciela do wypłaty odszkodowania na nr rachunku z druku zgłoszenia szkody.
1. czy jeśli doślę zgodę współwłaściciela i TU przeleje mi zaoferowaną kwotę, to utrudnię sobie późniejsze ewentualne odwołanie od ich wyceny(moim zdaniem zaniżonej ze względu na stawki rbg, uwzględnienie zamienników za niektóre oryginalne części, amortyzację części ).
2. czy mógłby ktoś rzucić okiem na kosztorys, oraz zdjęcia auta po zdarzeniu i ocenić czy niektóre z elementów jak np. drzwi tp zamiast do polerowania nie kwalifikują się do lakierowania? np. czy sprzęg haka to jest to samo co hak holowniczy?
3. kwota na kosztorysie to 3800, same części które TU zakwalifikowało do wymiany oprócz haka były oryginalne fordowskie, dlatego uzyskałem wycenę na nie z aso ford- nie wliczając haka wyszło ok 3000
4. auto przejechane może i ma 430 tyś zrobione ale nie wytłuczone, było autem firmowym i robiło trasy, firma naprawy robiła również w ASO na co mam faktury, stąd oryginalne części. nie jest to oczywiście nowe auto czego mam świadomość(w paru miejscach ogniska rudej się pojawiają).

czy powinienem najpierw się odwołać przedstawiając kosztorys wykonany przez niezależnego rzeczoznawcę i dopiero później dosłać zgodę współwłaściciela na przelew czy raczej sobie darować i przyjąć zaproponowaną kwotę, ewentualnie odwoływać się później po otrzymaniu kwoty z kosztorysu.

nie będę ukrywał że nie chcę naprawiać auta, mam już dość diesla w mieście. rozumiem że ewentualna pełna naprawa błotnika bo był wykwit korozji sprawiłaby, że "zyskałbym" w ten sposób i dlatego sobie TU "przycina". Ale jeśli TU przycina bo rbg w warszawie to dla nich 65zl a ja mam fakturę z aso z 2017 roku dla tego auta i tam rbg była 170 zl to coś mi tu nie gra. albo za hak zapłaciłem w 2020r 1000zl z montażem (nowy nieoryginalny montowany przez kolegę mechanika ) a TU mi wycenia sprzeg? za 238 a gdzie demontaż zmasakrowanego zderzaka montaż nowego wymiana gniazda elektrycznego- rozumiem że na to czasu nikt nie będzie potrzebował-samo się wymieni. już nie wnikam że zapewne pod zderzakiem więcej części może się okazać uszkodzonych.
co radzilibyście mi zrobić? ktoś może pomóc w walce z nieuczciwym moim zdaniem TU? czy tylko to mi się wydaje że szkody są na sporo wyższą kwotę?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 245510956_1017526639044535_1335548191864634637_n.jpg (93.4 KB, 33 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 245505747_1294791247609169_1395634734415765902_n.jpg (77.8 KB, 29 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 245408195_1636483833221479_9008569203084109037_n.jpg (87.2 KB, 31 wyświetleń)
Załączone Pliki
Typ Pliku: pdf kosztorys pdf_compressed.pdf (90.3 KB, 3 wyświetleń)
Typ Pliku: pdf ceny części aso (1).pdf (86.5 KB, 1 wyświetleń)
Peleryna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2021, 07:53   #15
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Likwidacja szkody - dopłata odszkodowania

Przecież to jest szkoda na ponad 10 tys! Prawy tylny błotnik wymaga wymiany, a sądząc po skali odkształceń, doszło także do deformacji podłogi bagażnika i wnęki koła. Podejrzewam, że nie zdejmowałeś zderzaka do oględzin, a pod jego poszyciem znajdziesz kolejne uszkodzenia (wzmocnienia, ślizgi, zaczepy). W kosztorysie masz stawkę 65 zł za rbg, podczas gdy nawet mało profesjonalne warsztaty stosują stawki powyżej 100 zł (ASO bliżej 200). Tu przypomnę stawka rbg nie dotyczy pracy mechanika, ale warsztatu, wraz z całym jego wyposażeniem (uwzględnia wszystkie koszty działalności w tym podatki, energię, amortyzację sprzętu). W wycenie zastosowano tanie zamienniki części oryginalnych, współczynnik odchylenia w kosztach materiału lakierniczego - tym samym okrojono wartość materiału o 33%. O 15% okrojono wartość części zamiennych (bezprawnie, bo poszkodowany nie ma obowiązku naprawienia swojego auta, zatem naliczona amortyzacja, czy rabat jest celowym zaniżeniem wartości szkody. Podanie nr konta współwłaściciela w niczym nie przeszkadza. Natomiast nie podanie, może przedłużyć okres oczekiwania na wypłatę odszkodowania (brak danych do dokonania przelewu). Poszkodowany ma prao do korzystania z samochodu zastępczego (przysługuje od dnia zdarzenia do otrzymania wyceny szkody, plus technologiczny okres naprawy, uwzględniający czas oczekiwania na części zamienne, schnięcie powłok lakierniczych, naprawę, oraz testy i badanie techniczne po naprawie). Auto zastępcze można wynająć nawet od sąsiada (potrzebna tylko umowa najmu z określoną stawką dzienną (nie wyższą niż średnie stawki w wypożyczalniach). Korzystanie z auta zastępczego przyspiesza proces likwidacji szkody, bo generuje koszty po stronie ubezpieczyciela.
Moja rada. Pojechać do profesjonalnego warsztatu, dokonać ponownych oględzin uszkodzeń pojazdu, sporządzić dokumentację fotograficzną ujawnionych uszkodzeń, sporządzić kosztorys naprawy oparty na rzeczywistej stawce rbg warsztatu i wysłać to ubezpieczycielowi wraz z wezwaniem do zapłaty.
Pozdrawiam.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2021, 08:19   #16
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Likwidacja szkody - dopłata odszkodowania

Cytat:
Napisał hak64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moja rada. Pojechać do profesjonalnego warsztatu, dokonać ponownych oględzin uszkodzeń pojazdu, sporządzić dokumentację fotograficzną ujawnionych uszkodzeń, sporządzić kosztorys naprawy oparty na rzeczywistej stawce rbg warsztatu i wysłać to ubezpieczycielowi wraz z wezwaniem do zapłaty.
Pozdrawiam.

W takiej sytuacji profesjonalny warsztat z reguły wymaga demontażu podzespołów celem stwierdzenia skali uszkodzeń (np. pęknięte mocowania zderzaka niewidoczne na zewnątrz). To zaczyna generować koszty i jeśli powiadomi się ubezpieczyciela o terminie oględziń to z reguły przyślą od razu swojego rzeczoznawcę albo od razy skoryguja kosztorys. W ten sposób możesz uniknąc batalii sądowej i straty czasu. Najlepiej wybrać zaufany warsztat w którym planuje się wykonac remont w satysfakcjonującym zakresie i poprosić ubezpieczyciela o przysłanie rzeczoznawcy na oględziny wraz z przedstawicielem warsztatu. I jeszcze podpowiedź od osoby pracującej przy ubezpieczeniach. Nie śpieszyc się z podawaniem numeru konta, gdyz zrobia przelew wg swojej wyceny i to bardzo komplikuje oraz wydłuża późniejszą batalię o rzetelne odszkodowanie.

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 04-11-2021 o 08:22
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2021, 08:59   #17
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Likwidacja szkody - dopłata odszkodowania

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W takiej sytuacji profesjonalny warsztat z reguły wymaga demontażu podzespołów celem stwierdzenia skali uszkodzeń (np. pęknięte mocowania zderzaka niewidoczne na zewnątrz). To zaczyna generować koszty i jeśli powiadomi się ubezpieczyciela o terminie oględziń to z reguły przyślą od razu swojego rzeczoznawcę albo od razy skoryguja kosztorys. W ten sposób możesz uniknąc batalii sądowej i straty czasu. Najlepiej wybrać zaufany warsztat w którym planuje się wykonac remont w satysfakcjonującym zakresie i poprosić ubezpieczyciela o przysłanie rzeczoznawcy na oględziny wraz z przedstawicielem warsztatu.
Rzeczoznawca ubezpieczyciela doskonale wiedział i miał możliwość ustalenia uszkodzeń, jakie kryją się pod poszyciem zderzaka, a pomimo tego nie uwzględnił tego w kosztorysie (w myśl zasady, czego nie widzę, tego nie ma). Tyle, że jako profesjonalista powinien zasugerować poszkodowanemu demontaż zderzaka. Rzetelna ocena takich uszkodzeń wymaga zdemontowania zderzaka, wiek koszt tej operacji obciąża ubezpieczyciela, bo jest skutkiem zdarzenia szkodowego. Do sporządzenia odwołania i żądania korekty wyceny szkody nie trzeba ponownej wizyty rzeczoznawcy ubezpieczyciela. Wystarczy dobra dokumentacja fotograficzna w przeprowadzonych czynności, ale faktem jest, że ubezpieczyciel powinien być uprzedzony, poinformowany, że taka operacja (oględziny uszkodzeń pojazdu) zostanie przeprowadzona.
Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I jeszcze podpowiedź od osoby pracującej przy ubezpieczeniach. Nie śpieszyc się z podawaniem numeru konta, gdyz zrobia przelew wg swojej wyceny i to bardzo komplikuje oraz wydłuża późniejszą batalię o rzetelne odszkodowanie.
Jam mam odmienne zdanie, a trochę doświadczenia w tej materii posiadam. Co już masz w kieszeni, tego nikt nie zabierze, a o dopłatę można walczyć dalej.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2021, 10:28   #18
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Likwidacja szkody - dopłata odszkodowania

Cytat:
Napisał hak64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rzeczoznawca ubezpieczyciela doskonale wiedział i miał możliwość ustalenia uszkodzeń, jakie kryją się pod poszyciem zderzaka, a pomimo tego nie uwzględnił tego w kosztorysie (w myśl zasady, czego nie widzę, tego nie ma). Tyle, że jako profesjonalista powinien zasugerować poszkodowanemu demontaż zderzaka. Rzetelna ocena takich uszkodzeń wymaga zdemontowania zderzaka, wiek koszt tej operacji obciąża ubezpieczyciela, bo jest skutkiem zdarzenia szkodowego. Do sporządzenia odwołania i żądania korekty wyceny szkody nie trzeba ponownej wizyty rzeczoznawcy ubezpieczyciela. Wystarczy dobra dokumentacja fotograficzna w przeprowadzonych czynności, ale faktem jest, że ubezpieczyciel powinien być uprzedzony, poinformowany, że taka operacja (oględziny uszkodzeń pojazdu) zostanie przeprowadzona.
Jam mam odmienne zdanie, a trochę doświadczenia w tej materii posiadam. Co już masz w kieszeni, tego nikt nie zabierze, a o dopłatę można walczyć dalej.
Oczywiście, tak jest. Ale ubezpieczyciele nawet nie ukrywają, że pierwsze wyceny są drastycznie zaniżone - prawo rynku. Tłumacza się, że w ten sposób bronią się przed nieuczciwymi wyłudzeniami, które koniec końców uderzają w nas wszystkich przez wzrost składek.

Istotne tutaj jest to, że ogledziny dokonywane są w obecności rzeczoznawcy ubezpeiczyciela (nie mogą odmówić) oraz przedstawiciela warsztatu, który zna się na temacie, poniewaz poszkodowany jest laikiem. Dobry warsztat wiedząc że ma juz robotę, skrupulatnie sprawdzi zakres szkód. Natomiast próby rzeczoznawcy ubezpieczyciela na ich zbagatelizowanie konczą się jedynie wzrostem kosztów oględzin i późniejszych roszczeń. W ten sposób warsztat z rzeczoznawcą "polubownie" dogaduję się co do kwoty. Oczywiście wyłudzeń się na tym nie zrobi ale jak korzysta się z zaufanego warsztatu, to przynajmniej pozostanie świadomość rzetelnie wykonanej naprawy.

Systemy cisną ubezpieczyciela - to nie jest tak, że może sobie to odwlekac w nieskończoność. Brak konta i przelewu powoduje, że rośnie u nich ciśnienie gdyż sprawa stoi w miejscu z ich powodu, co może skutkować dalszym wzrostem szkody.

Jeśli idzie o walke w sądzie. To korzystają na tym głównie prawnicy. Ostatecznośc - lepiej załatwić sprawę próbując sie dogadać. Kokosów się na tym nie robi, ale rzetelną naprawe uda się wykonac.

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 04-11-2021 o 10:30
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2021, 11:40   #19
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Likwidacja szkody - dopłata odszkodowania

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Systemy cisną ubezpieczyciela - to nie jest tak, że może sobie to odwlekac w nieskończoność. Brak konta i przelewu powoduje, że rośnie u nich ciśnienie gdyż sprawa stoi w miejscu z ich powodu, co może skutkować dalszym wzrostem szkody.
Z tym się nie zgodzę, bo ubezpieczyciel ma w głębokim poważaniu fakt, że jeszcze nie doszło do wypłaty odszkodowania. Wszak wina nie leży po stronie zobowiązanego. To poszkodowany nie wskazał konta, na które maja przelać pieniądze.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2021, 12:05   #20
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Likwidacja szkody - dopłata odszkodowania

Cytat:
Napisał hak64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tym się nie zgodzę, bo ubezpieczyciel ma w głębokim poważaniu fakt, że jeszcze nie doszło do wypłaty odszkodowania. Wszak wina nie leży po stronie zobowiązanego. To poszkodowany nie wskazał konta, na które maja przelać pieniądze.
Mówię jaką informację otrzymałem od osoby pracującej przy ubezpieczeniach. Ale z punktu widzenia konsumenta lepiej jest mieć pieniądze wcześniej. Ubezpieczyciel i tak wie że zapłaci i woli przelać mniejszą kwotę, gdyż w ten sposób sakcjonuje pewien etap uzgodnień, że teraz jest rola konsumenta aby udowodnić, że mu się należy więcej, robic odwołania it. Jak długo nie dokona pierwszego przelewu to znaczy że nie ma żadnego consensusu na tym etapie a ich kosztorys na pewno nie jest zaakceptowany, a likwidacja szkody nie moze się rozpocząć tj. szkoda może się powiększac.

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 04-11-2021 o 12:07
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.