Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-07-2020, 08:45   #1
krzysztof16
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-07-2020
Model: Grand C Max
Silnik: 1.6 dci
Rocznik: 2012
Postów: 11
Domyślnie Dorabianie pilota keyless

Dzień dobry,

W swoim c-maxie posiadam tylko jeden pilot w wersji keyless (odpalanie tylko przyciskiem), z przyczyn oczywistych muszę dorobić drugi, niech ktoś mi powie jak wygląda ta procedura? Akurat mam możliwość zakodować pilot w zaprzyjaźnionym warsztacie natomiast sam pilot musi być jakiś uniwersalny bądź specjalnie oznaczony? Widzę że na allegro ktoś sprzedaje gotowe do zakodowania piloty po 300 złotych ale np. na aliexpress te same (przynajmniej na pierwszy rzut oka) piloty kosztują ok. 70 zł. A można kupić np. używany pilot oryginalny i przekodować go na właściwy?

krzysztof16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2020, 11:43   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Dorabianie pilota keyless

Cytat:
Napisał krzysztof16 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...używany pilot oryginalny i przekodować go na właściwy?
Jedyne co jest istotne, to "numer części" pilota, widoczny pod pokrywką na tylnych pleckach pilota. Jak wygląda P/N kluczyka jest na zdjęciu w tym poście: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Trzeba kupić kluczyk o takim samym numerze części jak w tym oryginalnym działającym, dokupić czysty grot awaryjny i go dociąć. Kluczy do doprogramowania do auta wymaga "dostępu dealerskiego" do systemów Forda.

Jakoś tak wątpię że "zaprzyjaźniony warsztat" ma takie możliwości...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2020, 12:01   #3
krzysztof16
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-07-2020
Model: Grand C Max
Silnik: 1.6 dci
Rocznik: 2012
Postów: 11
Domyślnie Odp: Dorabianie pilota keyless

Bardzo dziękuję za cenne informacje.
krzysztof16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2020, 20:51   #4
mirek8423
ford::beginner
 
Avatar mirek8423
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 14-09-2014
Skąd: Klucze
Model: C-Max
Silnik: 2,0 TDCi 110KM z PowerShift
Rocznik: 2010
Postów: 49
Domyślnie Odp: Dorabianie pilota keyless

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kluczy do doprogramowania do auta wymaga "dostępu dealerskiego" do systemów Forda.
Witka. Tedi_k a proszę powiedz mi jak to wygląda u mnie. Kupiłem C-max z 2010 roku z odpalaniem auta guzikiem i dostałem takie kluczyki, jeden oto taki [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] a drugi taki [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Oba groty pasują do otwarcia drzwi i maski. Gdybym zgubił tego pilota to zostane tylko z tym drugim, tym zwykłym ale nie da się odpalić auta. Ściągnąłem tą zaślepkę ze stacyjki i kluczyk tam włożę ale się nie da przekręcić. Czy to tak dali ten zwykły kluczyk tak na sztukę czy co?
Jak zgubię pilota to jestem uziemiony? Czyli trzeba wydać 700 pln na drugiego pilota?
mirek8423 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2020, 21:53   #5
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Dorabianie pilota keyless

Cytat:
Napisał mirek8423 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Czyli trzeba wydać 700 pln na drugiego pilota?
Tak na wszystkie pytania poza ostatnim.
Kluczyki EU - szczególnie na forum w dziale "sprzedam" - kosztują minimum połowę mniej. Do C-maxa MK1 można zakodować klucz bez dostępu dealerskiego.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2020, 22:19   #6
mirek8423
ford::beginner
 
Avatar mirek8423
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 14-09-2014
Skąd: Klucze
Model: C-Max
Silnik: 2,0 TDCi 110KM z PowerShift
Rocznik: 2010
Postów: 49
Domyślnie Odp: Dorabianie pilota keyless

Bardzo Ci dziękuję, będę coś kombinował bo z jednym kluczykiem to tak trochę kiepsko.
mirek8423 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2020, 07:41   #7
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,006
Domyślnie Odp: Dorabianie pilota keyless

Cytat:
Napisał mirek8423 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdybym zgubił tego pilota to zostane tylko z tym drugim, tym zwykłym ale nie da się odpalić auta. Ściągnąłem tą zaślepkę ze stacyjki i kluczyk tam włożę ale się nie da przekręcić.
moim zdaniem u Ciebie wszystko w porządku i nic Ci na sztukę nie dali, tak jest fabrycznie często - jeden pilot i jeden kluczyk zapasowy, ten zapasowy to się tylko wkłada w tę dziurę w kierownicy a odpala guzikiem, nic się nie przekręca

także pilota sobie zostaw np w domu a tym zapasowym otwórz auto, wsadź go w dziurę i odpal auto przyciskiem, jak to zadziała to masz wszystko OK i nic nie musisz dorabiać za 700pln no chyba, że nie zadziała albo BARDZO pragniesz mieć 2 piloty

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 10-07-2020 o 07:43
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2020, 10:54   #8
mirek8423
ford::beginner
 
Avatar mirek8423
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 14-09-2014
Skąd: Klucze
Model: C-Max
Silnik: 2,0 TDCi 110KM z PowerShift
Rocznik: 2010
Postów: 49
Domyślnie Odp: Dorabianie pilota keyless

Hej. Tak, a więc tak: ten siwy kluczyk razem z grotem służy tylko do ręcznego otwierania zamykania drzwi i maski. Jeśli wyciągnę grot z pilota (sam pilot poza autem) i wsadzę do stacyjki to autko odpali i tak samo jeśli sam pilot jest w aucie a grot poza autem to też odpalę. Czyli jakoś da się ogarnąć temat bez dorabiania pilotów kluczyków. Dziękuję Speedo.
mirek8423 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.