Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-02-2018, 14:49   #1
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,029
Domyślnie Dołożenie tempomatu i innych ficzerów

No to zaczynamy...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzisiaj była u mnie pierwsza Fiesta MK8, którą Salon sprzedał na zasadzie "co prawda chce Pan tempomat, ale my na placu mamy tylko takie bez tempomatu..."Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Udało się tempomat dołożyć i aktywować! Przy okazji wyszło, że rodzajów lewych klawiszy w MK8 jest "bez liku"... Na szczęście ASO założyło właściwe pod tempomat i udało się wszytko uruchomić!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Autko miało asystenta pasa ruchu (czyli miało kamerę IPMA) - nie miało aktywnych autmatycznych świateł długich (AHB) i monitorowania zmęczenia kierowcy (DAS) - obie funkcje się aktywowały. Zrobione też zostało menu autozamykania po ruszeniu.

W Sync3 włączyłem wizualizację klimatyzacji jednostrefowej i grzania foteli. Działa.

Jak widać przybył kolejny pojazd z wdzięcznym obszarem "poprawek po fabryce"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 24-02-2018 o 17:01
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2018, 09:10   #2
wujekcybul
ford::average
 
Imię: Tom
Zarejestrowany: 25-11-2017
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta
Silnik: 1.0
Rocznik: 2016
Postów: 77
Domyślnie Odp: Dołożenie tempomatu i innych ficzerów

To wszystko przez central configuration w forscan czy jakims innym programem?
wujekcybul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2018, 11:23   #3
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,029
Domyślnie Odp: Dołożenie tempomatu i innych ficzerów

Cytat:
Napisał wujekcybul Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...przez central configuration...
Fiesta MK8 oraz nowy EcoSport zostały zrobione zgodnie z nową filozofią forda 'milion parametrów'... Nie ma żadnej 'central configutration'. Tylko As Build dla każdego modułu oddzielnie.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2018, 17:46   #4
wujekcybul
ford::average
 
Imię: Tom
Zarejestrowany: 25-11-2017
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta
Silnik: 1.0
Rocznik: 2016
Postów: 77
Domyślnie Odp: Dołożenie tempomatu i innych ficzerów

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fiesta MK8 oraz nowy EcoSport zostały zrobione zgodnie z nową filozofią forda 'milion parametrów'... Nie ma żadnej 'central configutration'. Tylko As Build dla każdego modułu oddzielnie.
A przyblizysz to troche? Czyli rozumiem, ze trzeba zmieniac bity w poszczegolnych modulach. Znalazlem ciekawy excel dla Forda F150 i tam ladnie wszystko rozpisane. Wzorowales sie na pozostalych modelach i zadzialalo w Fiescie?
wujekcybul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2018, 17:53   #5
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,029
Domyślnie Odp: Dołożenie tempomatu i innych ficzerów

Cytat:
Napisał wujekcybul Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Wzorowales sie na pozostalych modelach i zadzialalo w Fiescie?
Nie.
Tylko nowy UCDS pozwala to zrobić.
Fiesta MK8 i nowy EcoSport ma tę samą filozofie i tylko tyle. Moduły są zupełnie inne (z innym kodowaniem).
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2018, 14:03   #6
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Dołożenie tempomatu i innych ficzerów

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] gratki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A rozpoznawanie znaków TSR? Nie dało się, bo brak kolorowego LCD?

A kojarzysz, czy było w parametrach coś o ACS? Bo według cennika i katalogu nie ma już takowego w Fieście, a jest ACC z pre colission assist za dopłatą. I teraz co jest odpowiedzialne za awaryjne hamowanie przy niskich prędkościach ACC, czy jak to rozwiązali?
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2018, 19:02   #7
wowo213
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 19-01-2018
Model: fiesta mk8
Silnik: 1.0
Rocznik: 2017
Postów: 191
Domyślnie Odp: Dołożenie tempomatu i innych ficzerów

Na forum fiesty czytałem,że nie działa głosowe sterowanie klimatyzacją w sumie nie sprawdzałem tego u siebie,ale inna użytkowniczka też pisała,że nie działa,więc wątpię,żeby u mnie było inaczej
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ciekawe czy dało by się to włączyć ?
wowo213 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2018, 14:28   #8
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Dołożenie tempomatu i innych ficzerów

Zwłaszcza, że taka funkcja była w poprzedniej Fieście 10 lat temu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. To że potem zniknęła wraz z SYNC1 pomijam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2018, 15:00   #9
jarojaw
ford::advanced
 
Avatar jarojaw
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 07-02-2014
Skąd: Jaworzno
Model: Mondeo MK IV Sedan , EcoSport-Titanium
Silnik: 1,6 PB ;-( , 1.0EB 125KM
Rocznik: 2014 , 2018
Postów: 241
Domyślnie Odp: Dołożenie tempomatu i innych ficzerów

Myślę,że jest taka możliwość, ale to może tylko potwierdzić @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Jarek
jarojaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2018, 18:41   #10
West_GD
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 07-07-2016
Skąd: Trójmiasto
Model: Fiesta
Silnik: 1.0
Rocznik: 2019
Postów: 59
Domyślnie Odp: Dołożenie tempomatu i innych ficzerów

Podepnę się pod temat, mam nadzieję, że obejdzie się bez linczu - otóż posiadam Fiestę MK7,5St-Line, 1.0EB 140KM z 2017 roku, zauważyłem, że mam na szybie pod lusterkiem przyklejony czujnik deszczu/zmierzchu (tak jak w poprzedniej Fieście) natomiast nie mam takich funkcji aktywnych "z fabryki". Czy jest możliwe to, że takie funkcje można aktywować?

Czy prawdą jest, że niektóre Fiesty miały z fabryki nawet mechanizmy składanych lusterek tyle, że nie były one aktywowane?

Dziękuję za pomoc.
West_GD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.