Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-01-2021, 18:41   #11
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Nie odpala jak zimno

Przyczyn może być wiele, od luzu na tulejkach czy zaśniedziałe styki, po uszkodzony automat, bendiks. Przy sprawdzeniu bez wyjmowania go i bez obciążenia może nic nie wykazać. Wyjęcie rozrusznika z samochodu jest dość łatwe.
Warto poczytać podobne tematy
np. takie ; [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2021, 10:13   #12
Barkozwro
ford::amateur
 
Imię: Bartlomiej
Zarejestrowany: 20-11-2020
Skąd: Wroclaw
Model: Galaxu
Silnik: 2.0 diesel 115km
Rocznik: 2010
Postów: 2
Domyślnie Odp: Nie odpala jak zimno

Cytat:
Napisał maslog Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proponuje z rana przed odpaleniem sprawdzić sobie czy w przezroczystej rurce od filtra paliwa do pompy nie ma powietrza. W miarę możliwości (potrzebna druga osoba) odpalić auto i cały czas obserwować rzeczoną rurkę z paliwem.
Tak ale te rurki sa w czarnych peszlach i tylko na odcinku 3cm jest widac rurke przezroczysta. Obrac ja troche z tego peszla czarnego?a druga sprawa ma wogole nie byc pecherzykow czy sa jakies dopuszczalne minimalne?
Barkozwro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2021, 14:29   #13
malpa1976
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-12-2019
Skąd: Słubice
Model: s max
Silnik: 2 l 164 km
Rocznik: 2010
Postów: 5
Domyślnie Odp: Nie odpala jak zimno

Witam ja powiem tak ze wszystko wskazuje na rozrusznik i od tego zacznę.za 1 tys, km zbliża mi się wymiana rozrządu.zrobiłem na nim 100 tys więc pora go wymienić i przy okazji rozrusznik.świec sprawdzali mi przez jakąś kostki są sprawne wszystkie więc nic innego jak rozrusznik.a jak sięgam teraz pamięcią to chyba nawet w cieplejsze dni dawał mi znać..
Teraz tylko sprawa czy naprawiać o czym nie mam zielonego pojęcia jeśli mechanizator się zapyta i będzie wciskał jakiś KIT.czy kupić używkę jak tak to gdzie ?
i opcja najgorsza kupno nowego jakiego ?
Ale Ale ktoś gdzieś wspomniał o automacie w rozruszniku i myślę że tu będzie tkwił Problem...dam znać co się wydarzyło

Ostatnio edytowane przez malpa1976 ; 11-01-2021 o 16:20
malpa1976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2021, 15:15   #14
malpa1976
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-12-2019
Skąd: Słubice
Model: s max
Silnik: 2 l 164 km
Rocznik: 2010
Postów: 5
Domyślnie Odp: Nie odpala jak zimno

A wiec na początku chce podziękować dla Elipse,owszem był uszkodzony automat w rozruszniku kupiłem nowy i po sprawie,dziś z rana odpalił na Strzała,ale jeszcze nie wyeliminowałem pożerania prądu,myślałem że ten rozrusznik wyjaśni sprawę,ale spróbowałem posłuchać radia i miałem zapalone światło w aucie wewnętrzne po około 2-3 minutach pojawił się ten prześladujący mnie od 7 lat komunikat.
Akumulator rozładowany Fuck muszę do elektryka by zobaczłco pobiera sobie samoistnie moja Moc.
Ale sprawa odpalania załatwiona

Bump: A wiec na początku chce podziękować dla Elipse,owszem był uszkodzony automat w rozruszniku kupiłem nowy i po sprawie,dziś z rana odpalił na Strzała,ale jeszcze nie wyeliminowałem pożerania prądu,myślałem że ten rozrusznik wyjaśni sprawę,ale spróbowałem posłuchać radia i miałem zapalone światło w aucie wewnętrzne po około 2-3 minutach pojawił się ten prześladujący mnie od 7 lat komunikat.
Akumulator rozładowany Fuck muszę do elektryka by zobaczłco pobiera sobie samoistnie moja Moc.
Ale sprawa odpalania załatwiona
malpa1976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2021, 15:50   #15
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Nie odpala jak zimno

Jeszcze czeka Cię zakup nowego akumulatora, i po kłopocie.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.