Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-12-2018, 19:42   #11
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: silnik nie gaśnie po wyłączeniu zapłonu

To jeśli możesz to wrzuć temat . Teraz są jednocześnie chyba ze 3 i dokładnego opisu nie widzialem. Oczywiście mogłem przeoczyć.
Jeżeli w tym o rozładowującym się aku to spoko , zdjecie mokrej pompki jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS ok nie czytałem wcześniej kolegów ze wschodu , tam jest fajnie opisane


Ostatnio edytowane przez juri2069 ; 15-12-2018 o 19:55
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2018, 23:27   #12
hampel08
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 06-12-2018
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 2.0 TDCI Duratorq 115KM
Rocznik: 2014
Postów: 19
Domyślnie Odp: silnik nie gaśnie po wyłączeniu zapłonu

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chodzi o to , że ta wtyka od pompki ( uszczelka w niej ) jest wadliwa i puszcza płyn z pompki jakimś przewodem do skrzynki bezpieczników,
Dokładnie brak uszczelki i płyn jest wciskany w przewody zasilania z modułu BCM do kostki C6.

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy po dotarciu do pompki , widać od razu wizualnie że puszcza płyn i jest tam mokro ? Oczywiście przy wspomnianej wadzie.
Musisz wyjąć wtyczkę zasilającą pompkę, jak będzie mokra tak jak u mnie na zdjęciach to potwierdzisz wadę. Nie cieknie nigdzie po pompce.

Cytat:
Napisał dzwiedziu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Opisałem to dobrze, łącznie z fotkami jako pierwszy na tym forum, ale widzę że od tego czasu zamiast używać szukajki to powstało kilka identycznych tematów.
Kolego i chwała Ci za to, natomiast objawy są różne - u mnie problem był z tym że silnik nie gaśnie, więc jak ktoś będzie miał podobnie to trafi tutaj i znajdzie rozwiązanie. Oszczędzam innym czasu jaki straciłem na szukanie po przeróżnych tematach, bo nigdzie nie jest to jasno nazwane właśnie przez różne objawy. Wchodząc w wątek nazwany "coś rozładowuje akumulator" nie liczyłem, że trafie na rozwiązanie akurat na problem z tym, że nie gasnie mi silnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pozdrawiam i dzięki za pomoc
hampel08 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2018, 09:14   #13
dzwiedziu
ford::professional
 
Avatar dzwiedziu
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 26-07-2017
Skąd: Piekary Śląskie
Model: ff3 - dołożone wszystko
Silnik: 1.6 tdci 115KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,289
Domyślnie Odp: silnik nie gaśnie po wyłączeniu zapłonu

Jeden wspólny objaw to błąd w komputerze związany z załączonym przekaźnikiem po zapłonie, u Ciebie nie dało wyłączyć się silnika, u mnie i innych nie wyłączającej się przepustnicy, maglownicy i innych co skutkowało rozładowaniem akumulatora do zera.
Popatrz i pomyśl logicznie, skoro pompka ma taką siłę by przepchać płyn pomiędzy izolacją a żyłą przewodów zasilających to co da ta uszczelka dodatkowa? Może jedynie opóźnić awarię ale w/g mnie nie wyeliminuje problemu. Dla tego ja naciąłem izolację przewodów demontując ok 5 mm izolacji, po rozebraniu wtyczki i jej dokładnym wyczyszczeniu założyłem rurki termokurczliwe na nacięcie i zagrzałem tylko od góry. W razie problemów płyn wyciśnie na zewnątrz a nie do komputera.
Tylko nie liczne serwisy wiedziały wtedy o tym problemie, jak temat rozwinoł się u nas na forum to nagle większość wie, łącznie z niektórymi mediami, ale ci którzy nie wiedzą czyszczą tylko złącze i dosłownie za kilkanaście sekund działania pompki jest to samo.
Mnie naprowadził najpierw błąd przekaźnika bo po jego wyciągnięciu nadal wszystko działało, wyczyściłem złącze C6, ale podczas rozmowy ze Sławek Ford, podpowiedzieli mi że zlikwidowałem tylko skutek a przyczyna nadal jest. Więc drążyłem temat aż natrafiłem na rosyjskie fora gdzie temat był znany, ale jeszcze nie na tyle jak teraz.

Temat jest na tyle poważny aby go przykleić!!!

Ostatnio edytowane przez dzwiedziu ; 16-12-2018 o 09:25
dzwiedziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2018, 10:48   #14
hampel08
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 06-12-2018
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 2.0 TDCI Duratorq 115KM
Rocznik: 2014
Postów: 19
Domyślnie Odp: silnik nie gaśnie po wyłączeniu zapłonu

Cytat:
Napisał dzwiedziu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeden wspólny objaw to błąd w komputerze związany z załączonym przekaźnikiem po zapłonie, u Ciebie nie dało wyłączyć się silnika, u mnie i innych nie wyłączającej się przepustnicy, maglownicy i innych co skutkowało rozładowaniem akumulatora do zera.
Niestety u mnie nie było tego błędu, lub go nie rozpoznaje. Załączam wydruk od elektryka, możesz wskazać który to nr błędu?

Cytat:
Napisał dzwiedziu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Popatrz i pomyśl logicznie, skoro pompka ma taką siłę by przepchać płyn pomiędzy izolacją a żyłą przewodów zasilających to co da ta uszczelka dodatkowa? Może jedynie opóźnić awarię ale w/g mnie nie wyeliminuje problemu.
Ja na to patrzę w ten sposób - skoro od 2014 w górę Ford montuje tą pompkę seryjnie w nowych autach, to musieli to sprawdzić i widocznie działa. Sprawdzę za jakiś czas kostkę w pompce czy jest mokro i dam znać.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Przechwytywanie.JPG (79.0 KB, 131 wyświetleń)
hampel08 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2018, 11:21   #15
dzwiedziu
ford::professional
 
Avatar dzwiedziu
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 26-07-2017
Skąd: Piekary Śląskie
Model: ff3 - dołożone wszystko
Silnik: 1.6 tdci 115KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,289
Domyślnie Odp: silnik nie gaśnie po wyłączeniu zapłonu

B10E7 - przekaźnik włączenia zapłonu - obwód zwarty do akumulatora.

Pierwsze objawy to anomalie związane ze spryskiwaczami, raz działały a raz nie.
dzwiedziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2018, 12:40   #16
hampel08
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 06-12-2018
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 2.0 TDCI Duratorq 115KM
Rocznik: 2014
Postów: 19
Domyślnie Odp: silnik nie gaśnie po wyłączeniu zapłonu

Cytat:
Napisał dzwiedziu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
B10E7 - przekaźnik włączenia zapłonu - obwód zwarty do akumulatora.

Pierwsze objawy to anomalie związane ze spryskiwaczami, raz działały a raz nie.
To u mnie zupełnie inne objawy były. Fajnie gdyby admin scalił te 3 tematy w jeden i przypiął, bo problem jest spory a objawy też różne.
hampel08 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2019, 09:46   #17
md521
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 30-09-2011
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta Fun
Silnik: 1,25 ZeTec
Rocznik: 1997
Postów: 1
Domyślnie Odp: silnik nie gaśnie po wyłączeniu zapłonu

witam, dziękuję za jasny opis. Od siebie dodam, że w moim Fokusie zwarcie na wtyku C6 spowodowało upalenie jednego z pinów. Rozebrałem skrzynkę BCM, ale z powodu trudnego dostępu do pinów złącza, do istniejącego kawałka pina dolutowałem pin adoptowany z innego, samochodowego.Innej możliwości naprawy chyba w warunkach amatorskich nie ma.
Pozdrawia,
md521 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2019, 13:15   #18
Pitterek
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-01-2013
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: '14
Postów: 223
Domyślnie Odp: silnik nie gaśnie po wyłączeniu zapłonu

Ja chciałbym podziękować @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] za zgłębienie tematu i zdjęcia. Przydały się w moim przypadku.

U mnie akumulator padł całkowicie.
Po wymianie na nowy miałem duże problemy z wyłączeniem silnika (zegary gasły, silnik nie).
Po podpięciu pod komputer kod B10E7 - obwód zwarty do akumulatora oraz problem z automatyczną regulacją obu reflektorów ksenonowych (świeciły na maksa w dół).

Po przejrzeniu forum od razu wziąłem się za sprawdzanie BCM i pompki spryskiwacza.

Po stronie BCM dwa piny okopcone (zobaczyłem to dopiero jak wyjąłem BCM z samochodu) + niebieskie pozostałości po płynie od spryskiwaczy.
Jeden z nich wręcz przepalony - trzeba rozbierać BCM i kombinować by wzmocnić / wymienić pin.
Wtyczka - okopcona (dokładnie tak jak na zdjęciach).

Po zdjęciu prawego koła, rozebraniu nadkola i wyjęciu pompki - wtyczka zasilająca mokra, pompka nie ma uszczelki i też wszystko mokre.

Wymieniłem pompkę na właściwą + naprawa pinu w BCM, złożenie całości i na razie jest ok.

Apeluję do wszystkich posiadaczy Focusa mk3, sprawdźcie czy macie poprawioną wersję pompki i czy piny w BCM nie są okopcone!

Przecież to grozi pożarem!!
Z elektryką nie ma żartów.
Pitterek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2020, 15:11   #19
gwdg
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 02-04-2018
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford Focus MK3 FL
Silnik: 1.6 116km TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 5
Domyślnie Odp: silnik nie gaśnie po wyłączeniu zapłonu

Koledzy, które złącze to złącze C6 na skrzynce bezpieczników?
gwdg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2021, 11:48   #20
Marcinollosso
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-11-2017
Skąd: SMI
Model: Focus
Silnik: 2.0 tdci duratorq
Rocznik: 2014
Postów: 2
Domyślnie Odp: silnik nie gaśnie po wyłączeniu zapłonu

Witam wszystkich. Niestety i mnie dopadł problem zalania BCM przez pompkę spryskiwaczy. Stąd moje pytanie, czy ktoś wie jakie oznaczenie zmodyfikowana pompka ?
Moja ma oznaczenie BV61-17K624-BB, i jest bez uszczelki dodatkowej. Wiem że są jeszcze z końcówką A oraz C. No i czy w ogóle warto podmieniać na oryginał ? czy może np. FEBI jest na tyle przyzwoite (i nie ma problemu z przeciekaniem) że wystarczy?

Druga sprawa to pomyślałem o dodatkowym zabezpieczeniu, jak myślicie które będzie lepsze ?

1. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
2. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Marcinollosso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.