Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-10-2011, 22:49   #1
rockboy182
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-10-2011
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 1999
Postów: 11
Domyślnie "swirujace" kontrolki, wychylone orbotomierze- alternator czy akumulator

Witam,

Do dzisiaj byłem szczęśliwym posiadaczem forda focusa (1.8 tddi 90KM, 1999r)

Opiszę sytuacje jaka miała miejsce przed usterką.

Zostawiłem samochód z pasażerem i włączonym radiem, światłami i klimatyzacją. Po 20 minutach kiedy wróciłem samochód odmówił posłuszeństwa.

Objawy:
- wszystkie obrotomierze wychyliły się do swojej pozycji maksymalnej
- wszystkie kontrolki na desce rozdzielczej były zapalone
- w momencie próby uruchomienia silnika słychać tylko "tykanie"
- zresetował się licznik km do 0

Odpaliłem samochód za pomocą kabli przez kilka minut stał na włączonym silniku, po przejechaniu okłlo 600- 1000m cała deska rozdzielcza przygasła i samochód stanął na środku skrzyżowania. Przed przygaśnięciem deski zaczęły mi się różne kontrolki pojawiać (Abs, Poduszka powietrzna, Sygnalizacja nie zapiętych pasów innych nie zauważyłem), w momencie jazdy wycieraczki również bardzo powoli działały, a tuż przed samym zgaśnięciem usłyszałem pojedynczy sygnał dźwiękowy (taki sam jak w momencie otwarcia drzwi przy zapalonych światłach)

Po raz drugi uruchomiłem silnik "na kablach" i przejechałem około 100m po czym dokładnie ta sama sytuacja.

Na koniec dodam, że rozpoczynam przygodę z samochodami i proszę o wyrozumiałość - jeżeli nieskładnie coś napisałem to przez stres spowodowany pierwszą usterką (która miała miejsce dziś).

Przeszukałem forum pod kątem problemów z akumulatorem i alternatorem bo tylko to przyszło mi do głowy, w przypadku alternatora i akumulatora forumowicze wypisują podobne objawy.

Dziekuję za pomoc

rockboy182 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2011, 08:06   #2
Marek-B
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-07-2010
Model: focus kombi
Silnik: 1.6 zetec
Rocznik: 2001
Postów: 369
Domyślnie Odp: "swirujace" kontrolki, wychylone orbotomierze- alternator czy akumulator

Moim zdaniem padł alternator. Może tylko regulator napięcia.
Akumulator też raczej już słabiutki. Zmierz napięcie ładowania na zaciskach akumulatora podczas pracy silnika i będziesz wiedział.
Marek-B jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2011, 14:32   #3
rockboy182
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-10-2011
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 1999
Postów: 11
Domyślnie Odp: "swirujace" kontrolki, wychylone orbotomierze- alternator czy akumulator

Co radzicie, odstawić go na warsztat czy kombinować z akumulatorem ?
rockboy182 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2011, 14:46   #4
roni_71
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-03-2010
Model: Focus
Silnik: Zetec
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Odp: "swirujace" kontrolki, wychylone orbotomierze- alternator czy akumulator

Miałem ten sam objaw.Padnięty regulator napięcia.
Pozdrowionka
roni_71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2011, 17:04   #5
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: "swirujace" kontrolki, wychylone orbotomierze- alternator czy akumulator

Pierwsze co to naładuj akumulator. Po drugie w jakim stanie jest Twój akumulator? Jeśli jeszcze nowy, to po naładowaniu zmierz ładowanie czy wszystko gra.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2011, 19:31   #6
rockboy182
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-10-2011
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 1999
Postów: 11
Domyślnie Odp: "swirujace" kontrolki, wychylone orbotomierze- alternator czy akumulator

Witam,

Dla informacji forumowiczow

Do wymiany alternator + regulator napięcia.

Koszt wymiany 100zl
Koszt czesci 400zl - regeneracja się nie opłacała

Razem 500zl
rockboy182 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2011, 11:19   #7
rockboy182
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-10-2011
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 1999
Postów: 11
Domyślnie Odp: "swirujace" kontrolki, wychylone orbotomierze- alternator czy akumulator

Panowie wracam do tematu.

Tydzień czasu był spokój. Potem sporadycznie pojawiała się kontrolka. Zauważyłem że jak auto jest zimne to nie ma ładowania jak mu dałem gazu około 2000- 2500 obrotów ładowanie się pojawiło. Pewnego dnia kontrolka zapaliła się na dobre. Oddałem auto do elektryka odebrałem w ten sam dzień z informacją że był problem z kablami..... Dzisiaj podczas jazdy znowu zapaliła sie kontrolka. Zgasiłem samochód i odpaliłem kontrolka zgasła. Czekam do następnego zaświecenia żeby sprawdzić czy będzie ładowanie. Czy ktoś z was ma jakiś pomysł. Jedyne czego jeszcze nie wymieniłem to akumulator. Akumulator jest GM(66Ah), wiec albo jest od nowości i coś już mu się dzieje.

Chciałbym znać waszą opinie i doświadczenia w tym temacie.

Ostatnio edytowane przez rockboy182 ; 30-10-2011 o 11:33
rockboy182 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2011, 13:59   #8
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: "swirujace" kontrolki, wychylone orbotomierze- alternator czy akumulator

Dalej ta sama rada, sprawdź akumulator a szczególnie po tym co napisałeś w ostatnim poście. Do tego akumulator jest za mały do TDDi oryginalnie był montowany 71Ah
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2011, 15:11   #9
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie Odp: "swirujace" kontrolki, wychylone orbotomierze- alternator czy akumulator

Ja bym zaczął od akumulatora, tym bardziej, że mały, stary, i że idzie zima.

Potem bym kupował dopiero regulator napięcia. A na pewno nie cały alternator. Nie bardzo rozumiem, co to znaczy, "nieopłacalna" regeneracja. Chyba, że obudowa popękana, lub zmasakrowane bieżnie, albo diody. W kilku autach miałem tematy alternatorów, i tylko w ST200 wymieniłem cały altek, bo nie miałem czasu go zanosić do robienia i miał pękniętą obudowę właśnie. A tak to zawsze a to szczotki za 10 PLNów, a to regulator napięcia za stówkę i po temacie.

Weź do łapki miernik (nawet taki chiński ze stacji benzynowej, czy carrefoura) i sprawdź napięcie na akumulatorze. Bez odpalania auta.
Potem włącz silnik i światła, czy radio i zmierz jeszcze raz na klemach.
Podaj tutaj wyniki, to coś podpowiemy.
Zwróć uwagę, czy wskazanie będzie stabilne.
__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie
Schem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2011, 10:58   #10
rockboy182
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-10-2011
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 1999
Postów: 11
Domyślnie Odp: "swirujace" kontrolki, wychylone orbotomierze- alternator czy akumulator

Po kolei:

Nowy alternator, bo stary jak zaniosłem do regeneracji to wszystko było do wymiany: diody, szczotki, obudowa - regeneracja 350 zł nowy 400zł.

Co do miernika od pierwszego wystąpienia problemu wożę go ze sobą i mierze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Napięcie na akumulatorze przy zgaszonym silniku: 12,4 V
Napięcie na akumulatorze przy włączonych światłach i zgaszonym silniku: 12,2- 12,1V

Napięcie na akumulatorze przy załączonym silniku 12V - świeci kontrolka ładowania
Napięcie na akumulatorze przy załączonym silniku i zapalonych światłach 11,8V
rockboy182 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.