Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-12-2010, 14:55   #1
marekmarecki
 
Postów: n/a
Exclamation [mk3] ogólne wrażenia posiadaczy

Witam
Mam pytanie a mianowicie czy Mondeo MK3 warto go kupic ,czy sa awaryjne, interesuje mnie rocznik 2002-2006 silnik diesla manualna skrzynia, , jezeli pojawil sie juz taki temat to przepraszam i poprosze o lina. Pozdrawiam Marek

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2010, 14:56   #2
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: [mk3] ogólne wrażenia posiadaczy

Cytat:
jezeli pojawil sie juz taki temat to przepraszam i poprosze o lina.
Owszem, pojawił się tysiące razy.
http://forum.fordclubpolska.org/search.php <Tu masz linka....
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2010, 00:01   #3
jedros1
ford::advanced
 
Avatar jedros1
 
Zarejestrowany: 02-01-2006
Skąd: Nowy Dwór Maz
Model: Mondeo MKII, Mondeo MK III Fuul Option RS pakiiet , MK V Titanium.
Silnik: 2.o Pb , 2.o TDCi , 2.0 TDCi( 180KM)
Rocznik: 1999 , 2004 , 2016
Postów: 224
Domyślnie Odp: [mk3] ogólne wrażenia posiadaczy

Cytat:
Napisał marekmarecki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Mam pytanie a mianowicie czy Mondeo MK3 warto go kupic ,czy sa awaryjne, interesuje mnie rocznik 2002-2006 silnik diesla manualna skrzynia, , jezeli pojawil sie juz taki temat to przepraszam i poprosze o lina. Pozdrawiam Marek
Oczywiście że warto... Dla mnie Największym MINUSEM Mondeo MK III są światła xenonowe.... Bladziochy aż strach , reszta ...... Dla mnie super..Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jedros1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2010, 22:24   #4
overloaded26
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-09-2006
Skąd: Siedlce
Model: Foka GHIA
Silnik: TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 177
Domyślnie Odp: [mk3] ogólne wrażenia posiadaczy

MK3 też ma problem z dolnymi rantami drzwi i odpadającymi zgrzewami (ta modelina na rantach) ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
To już minęło, ten klimat ten luz. Wspaniali ludzie nie powrócą juz
overloaded26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2010, 21:44   #5
marekmarecki
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: [mk3] ogólne wrażenia posiadaczy

dziękuje za (p)odpowiedz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2011, 20:41   #6
To_Ja_L45Y
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-10-2009
Skąd: Płock
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2,0TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: [mk3] ogólne wrażenia posiadaczy

Co prawda miałem Mondeo tylko rok, ale mam nadzieję że mimo wszystko będę mógł pomóc. Miałem mk3 2,0 TDCi 115KM 2003 rok po lifcie, golas edition czyli Ambiente.
A więc:
Czy awaryjny?
Co do tego jest wiele opinii. Dużo osób skarży się na dwumasę, wtryski, czasami na turbo. W większości z przypadków działa jednak zasada "jak dbasz tak masz". Ja dbałem o samochód-lałem dobre paliwo, studziłem turbo, nie strzelałem ze sprzęgła-i samochód nie sprawiał żadnych problemów. Nigdy mi nie stanął na drodze, nigdy nie dymił, szczerze mówiąc nawet dzisiaj mógłbym wsiąść i zrobić nim wycieczkę na kilka tysięcy km i nie bał bym się, że coś się złego stanie. Jedyna jest taka sprawa, że TDCi wydaje się być wrażliwe na paliwo-przy -20C lubi czasem gasnąć jak ma zalaną ropę z wczesnej jesieni. Jak się zaleje ropę z tymi zimowymi dodatkami to wszystko wraca do normy i odpala za 1. razem i jeździ bez żadnego ale.
Druga sprawa-dwumasa. Każdy dzisiejszy diesel w samochodzie tej klasy ma ją i problem małej wytrzymałości nie dotyczy tylko Mondeo, ale praktycznie wszystkich nowych diesli. Chcesz długo pojeździć na 1 sprzęgle-to kup sobie benzynę (albo automat, który dwumasy nie ma). Chcesz diesla-przyzwyczaj się (albo automat). Ja wymieniałem raz, parę tygów, może miesiąc po zakupie (jak kupowałem to tamto już było zajechane) i co prawda już teraz, po 7k km, czuć, że dwumasa już nowa nie jest, ale pewnie taka charakterystyka jest normalna. Nie mam zbyt dużej możliwości porównania, więc nie wiem. Poza tym, problemów z samochodem nie było żadnych.
Co do skrzyni, w zimę lubiła mi ciężko wchodzić jedynka i wsteczny, no ale to raczej nic strasznego. Żadnych konsekwencji to nie miało.
Silnik... Przy niskich obrotach sto piętnastka jest raczej zamulasta, no ale jak chcesz to wiadomo, możesz jeździć w zakresie pracy turbo i problem znika-mnie osobiście mocy wystarczało. Dodatkowo-silnik był (wbrew stereotypom) bezawaryjny, a dodatkowo oszczędny. W mieście można zejść do 6,5 litra przy normalnej jeździe (a pewnie i niżej jak się ktoś postara), w trasie 4l jak się delikatnie gazem operuje (ale tutaj raczej dużo zejść się już nie da Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.).
O rdzy powiedzieli przedmówcy. Mój mk3 rdzewiał tylko lekko na dolnych kantach drzwi, czyli standard.
Za to mk3 jest wieeeelki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie przewoziłem jeszcze rzeczy, ktora mi się do niego nie zmieściła. Miejsca na nogi z tyłu jest bardzo dużo, trochę mniej niż w Volvo XC90, mniej/więcej tyle samo co w XC60 i więcej niż w V70 1.gen z tych samochodów, do których jestem w stanie porównać (zakładając że mnie pamięć nie myli). Może miałeś z tymi wozami styczność, to masz tutaj porównanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Siedzenia wygodne, trwałe (w przeciwieństwie do tego, co ostatnio pisali w którymś piśmie nt mk3). Jakości wykończenia nie jestem w stanie określić, dla mnie ma to minimalne znaczenie i dla mnie nawet UAZ jest dobry pod tym względem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Rozkład wnętrza, przycisków intuicyjny, żadnej instrukcji do niczego nie potrzeba.
Zawieszenia chyba nie muszę komentować-Fordowski standard. Przewidywalne zachowanie i pewne prowadzenie, a nic poza ABS-em nie miałem w swoim mk3.

Nie musiałem poza sprzęgłem z dwumasą nic kupować do swojego Mondeo przez ten rok użytkowania (pomijając mat. eksploatacyjne), więc ciężko wypowiadać mi się na temat cen części. Wiem tylko, że Polacy przez ostatnie lata ściągnęli z UK strasznie dużo mk3 na rozbiórkę, więc raczej wszystko niedużo kosztuje. A i nowe części Forda raczej nie są znane z wysokich cen.
No i plusem jest też to, że mk3 bardzo tanio chodzą na rynku, i jest ich duży wybór. Według mnie to najlepszy wybór w tej klasie. Za tą cenę naprawdę ciężko kupić lepszy samochód.
Ja osobiście nie lubię charakterystyki turbodiesli i szukałem benzyny, a i tak musiałem kupić diesla bo tylko takie były, natomiast Ty widzę szukasz ropniaka, więc Ciebie ten problem nie dotyczy.

Ogólnie mówiąc, bardzo polecam ten samochód. Dla przykładu: na forum jestem z przyjemności, a nie z konieczności, i tego samego życzę Tobie. A tak na marginesie, mimo że teraz jeżdżę S40, to coś czuję, że jeszcze kiedyś jakieś Mondeo będę ujeżdżał. Ciekawe tylko mk ile.

Aha, dodam jeszcze że Mondeo przejechałem trochę poniżej 10k km, ale większość była w mieście na krótkich odcinkach, czyli na pewno lekko samochód nie miał, i według większości "ekspertów", szczególnie tych spod sztandaru VW, powinien się już rozpaść i zardzewieć, szczególnie, że bezwypadkowością to on raczej nie grzeszy.
__________________
BYŁO: 2003 Mondeo MK3 lift kombi 2,0 TDCi 115KM Manual 5 Ink Blue
Ambiente
JEST: 2006 Volvo S40 2,4i 170KM Automat 5 Electric Silver

Ostatnio edytowane przez To_Ja_L45Y ; 02-01-2011 o 20:58
To_Ja_L45Y jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ford , mondeo mk3


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.