Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-04-2011, 22:41   #11
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Odp: Samochód wydaje dziwny dźwięk przy odpaleniu i nie zawsze mu się to uda (2.0 ben

Tyle że te klapki w kolektorach chyba są poprawione bodajże od któregoś tygodnia 2002 roku... ja mam auto z końca kwietnia 2003, więc już z klapkami, które raczej powinny być usprawnione Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale Ty, jak widzę, masz auto z 2001, więc w Twoim przypadku może faktycznie coś w tym jest...

FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2011, 07:21   #12
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Samochód wydaje dziwny dźwięk przy odpaleniu i nie zawsze mu się to uda (2.0 ben

Cytat:
Napisał FrogsterPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tyle że te klapki w kolektorach chyba są poprawione bodajże od któregoś tygodnia 2002 roku... ja mam auto z końca kwietnia 2003, więc już z klapkami, które raczej powinny być usprawnione
dopiero od 11.2004 roku wiec masz stary kolektor.
Cytat:
Napisał cosmo80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy którzy wymieniali w swoich autach kolektory pisali że po wymianie jest znaczna poprawa jeśli chodzi o odpalanie. Wiec może problemem są klapki w kolektorach.
odrazu moge smialo zdementowac to zdanie - to nie prawda

Ostatnio edytowane przez bolek-tarnow ; 27-04-2011 o 07:29
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2011, 09:15   #13
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Odp: Samochód wydaje dziwny dźwięk przy odpaleniu i nie zawsze mu się to uda (2.0 ben

Wydaje mi się, że w necie dotarłem do info, że od 2002 lub 2003... Może je modernizowali 2 razy? No nic, jeśli znajdę to podeślę link. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

EDIT:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Cytat:
Unfortunately, there was a design flaw with the new 1.8 and 2.0 L petrol units with the butterfly valves in the inlet manifold, which could cause severe engine damage when they failed. The plastic components of the butterfly valves wear out too quickly and when loose enough can result in them falling apart and releasing metal and plastic parts into the engine cylinders, potentially causing severe engine damage (How to Diagnose) The part was uprated by Ford in late 2002 to early 2003 and this prevented the problem from occurring in later engines.[12]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Cytat:
The exact date of introduction of the revised manifold - which appears to have cured the situation - is not precisely known. The closest we can say at the moment is that:

* a 2.0 litre car built on 28 August 2002 (build code 2P) had the old manifold;
* a 1.8 litre car built on 16 October 2002 (build code 2R) seems to have the revised one, but we can't confirm it hasn't been updated during the car's life;
* a 1.8 litre car built on 4 December 2002 (build code 2G) had the revised manifold out of the factory.

On Ford's parts catalogue, the oil separator seems to change on 15 October 2002, so that could well be the critical date.

Ostatnio edytowane przez FrogsterPL ; 27-04-2011 o 09:21
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2011, 09:41   #14
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Samochód wydaje dziwny dźwięk przy odpaleniu i nie zawsze mu się to uda (2.0 ben

tu masz link do jednego ze sklepow internetowych z orginalnymi czesciami, ponad to wszystkie sklepy internetowe tak podaja
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2011, 09:55   #15
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,017
Domyślnie Odp: Samochód wydaje dziwny dźwięk przy odpaleniu i nie zawsze mu się to uda (2.0 ben

Z tego co się orientuję i na podstawie demontażu klapek w moim mondeo, mogę stwierdzić, że zmiana konstrukcji klapek nastąpiła właśnie w 2004 r. (nie po 1 FL).
Po 1 FL dodano tulejki podtrzymujące pręt klapek, ale same klapki są takie same jak te z przed FL.
Z tego co czytałem na jednym z zagranicznych forów, użytkownikowi po wymianie klapek na te ulepszone (dostępne np. w ASO) efekt klapania powrócił po ok 30 tys. km. Ja z nich zrezygnowałem i już zapomniałem, że takie coś miałemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. kompletnie bez różnicy.
Jak ktoś chce sprzedam pręt od klapek w idealnym stanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2011, 11:23   #16
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Odp: Samochód wydaje dziwny dźwięk przy odpaleniu i nie zawsze mu się to uda (2.0 ben

bolek-tarnow, z całym szacunkiem, ale jestem już uprzedzony do opisów w takich sklepach internetowych (tym bardziej, że opisy dość często są po prostu kopiowane z innych sklepów więc rzadko bo rzadko, ale powielanie błędnych opisów się zdarza) - po tym jak wyszedłem na głupka sądząc (opierając się na ofercie jednego ze sklepów z częściami do Fordów), że jeden z typów nakrętek do kół jest do felg stalowych a nie aluminiowych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wypowiedź karlossa bardziej do mnie trafia, tak czy owak, gdzieś tu na forum jest temat w całości o tych kolektorach i klapkach. Z tego co pamiętam, wszyscy którzy się tam wypowiadali o problemach z tym, mieli auta z 2001 i 2002 roku. Być może to po prostu te tulejki o których pisze karloss spowodowały podniesienie niezawodności tych klapek, nawet jeśli same klapki pozostały w niezmienionej formie, kto wie. U mnie, odpukać, żadnego "klapania" nie ma, auto ma 131 tys. km.

EDIT:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - tutaj jeszcze, powracając do tematu, to co napisałem wcześniej o spalinach w kolektorze.

Ostatnio edytowane przez FrogsterPL ; 27-04-2011 o 11:34
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2011, 12:30   #17
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Samochód wydaje dziwny dźwięk przy odpaleniu i nie zawsze mu się to uda (2.0 ben

wszystko spoko ale ASO tak samo mowi - zmiana kolektora byla w 11.2004r.
moj tata ma mondeo mk3 04.2004r i tez mu klapki posypaly sie - mialy luz na precie dwie klapki, tak ze pret sie obracal w nich, a one sie nie ruszaly. u mnie jak padly klapki to znowu pret wyzlobil dziure w scianie kolektora, a klapki twardo siedzialy na precie. moje mondeo to grudzien 2001r
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk3 , rozrusznik , silnik



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.