Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-06-2010, 20:18   #1
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Nieprzyjemny zapach z "klimy"

Witam wszystkich. Co jakiś czas w naszym Mondeo pojawiał się nieprzyjemny zapach (dosłownie jakby jakieś zwierze pod maską nasikało :/ ale pod maską czysto, nic podejrzanego nie widać...) po włączeniu nawiewu/klimatyzacji, ale do tej pory zawsze udawało się go pozbyć na te kilka miesięcy. Teraz niestety nie - został wymieniony filtr kabinowy, układ wyczyszczony jakimś środkiem (nie przez nas - w serwisie, choć nie ASO), do tego ozonowanie. Smród jest mniej intensywny i wydobywa się tylko przez pierwszych parę minut po włączeniu nawiewu/klimy, ale mimo wszystko jest to uciążliwe. Czy ktoś może wie/podejrzewa, co może być przyczyną problemów? Chcielibyśmy uniknąć konieczności rozbierania połowy układu by znaleźć przyczynę... Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2010, 21:59   #2
GrzegorzD
ford::professional
 
Avatar GrzegorzD
 
Zarejestrowany: 25-12-2006
Skąd: Bielsko-Biała / Bujaków
Model: C-Max
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2005
Postów: 1,073
Domyślnie Odp: Nieprzyjemny zapach z "klimy"

zobacz czy nie masz zgnitych lisci w podszybiu. masz garaz czy parkujesz pod chmurką? Kiedyś słyszałem jak komuś coś zdechło w nawiewie... ale to raczej czesto sie nie zdarza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
GrzegorzD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2010, 22:11   #3
wojtbf1
F1 fan
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 25-05-2008
Skąd: ok.Stargard
Model: Edge ST
Silnik: 2.7 na dwóch turbinach 335 KM
Rocznik: 2019
Postów: 1,033
Domyślnie Odp: Nieprzyjemny zapach z "klimy"

A może jakiś kocur Cie podrywa.......Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Bądż NIEBIESKI-zarejestruj się i wstąp do klubu

[B]Było MONDEO MK4 2.0 TDCi Titanium X....był S-MAX 2.0 240KM Titanium S ...czas na nowe..[B]
wojtbf1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2010, 22:21   #4
fantomas316
ford::amateur
 
Avatar fantomas316
 
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Pawłowo, Pomeroy
Model: Mondeo LX
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 9
Domyślnie Odp: Nieprzyjemny zapach z "klimy"

hey. w moim Mondeo tez pojawił sie nieprzyjemny zapach. wymieniłem filtr nawiewu kabiny i jest dobrze. co prawda przy włączeniu klimy pojawia sie inny zapach ale mysle ze to norma. powietrze z klimy moze przez to ze jest schładzane ma inną woń niz normalne.
fantomas316 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2010, 22:26   #5
wojtbf1
F1 fan
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 25-05-2008
Skąd: ok.Stargard
Model: Edge ST
Silnik: 2.7 na dwóch turbinach 335 KM
Rocznik: 2019
Postów: 1,033
Domyślnie Odp: Nieprzyjemny zapach z "klimy"

Cytat:
Napisał fantomas316 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
powietrze z klimy moze przez to ze jest schładzane ma inną woń niz normalne.
U mnie ,,pachnie,, tak samo.....
__________________
Bądż NIEBIESKI-zarejestruj się i wstąp do klubu

[B]Było MONDEO MK4 2.0 TDCi Titanium X....był S-MAX 2.0 240KM Titanium S ...czas na nowe..[B]
wojtbf1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2010, 09:43   #6
konger
ford::average
 
Avatar konger
 
Zarejestrowany: 12-10-2009
Skąd: Starachowice
Model: Ford Mondeo MkIII
Silnik: 1,8 pb
Rocznik: 2001
Postów: 163
Domyślnie Odp: Nieprzyjemny zapach z "klimy"

Może ci co robili serwis klimy zrobili to nierzetelnie, albo po prostu zgarnęli kasę i nic nie zrobili. Byłeś przy tym czyszczeniu układuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
konger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2010, 09:53   #7
wombat
ford::average
 
Avatar wombat
 
Zarejestrowany: 04-12-2007
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mkII kombi
Silnik: 1.8 benzyna + gaz
Rocznik: grudzień 1998
Postów: 140
Domyślnie Odp: Nieprzyjemny zapach z "klimy"

Zakładając że kolega już czyścił i jeśli dalej śmierdzi to znaczy że w układzie, poczynając od filtra aż do poszczególnych nawiewów jest gdzieś zanieczyszczenie. Może to być cokolwiek, od pozostałości skroplonej wody w której zawiesina kurzu i pyłków pleśnieje na potęgę do przysłowiowego coś wlazło i zdechło. Pomysł że to zwierze nasikało nie jest taki głupi jak się może wydawać. Nie tylko kocury znaczą teren obszczywając co się da wokoło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeśli został obsikany wlot powietrza (a nie potrzeba dużo feromonów aby zaznaczyć teren) to czad w kabinie będzie nie do zniesienia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Trzeba krok po kroku przejrzeć każdy element od filtra w dół, wyczyścić (chemia lub ozon) i będzie OK. Może się wydawać że jest 'czysto' ale lepiej i tak porządnie wyczyścić.
__________________
kiedyś byłem niezdecydowany ale teraz media już mi wszystko wytłumaczyły i już wiem, że łżą jak psy
wombat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2010, 09:55   #8
makten
ford::average
 
Avatar makten
 
Imię: rts
Zarejestrowany: 06-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 71
Domyślnie Odp: Nieprzyjemny zapach z "klimy"

witam, kiedyś mi tak waliło z klimy że nie do wytrzymania, znajomy polecił taki środek WURTH, ale może być inny do pryskania z takim wężykiem, postawiłem mondeo na kanał i napryskałem w taką gumową rurkę, trzeba jej poszukać, tam woda odpływa z klimy gdy się skrapla, coś tam kapie, i tam ten wężyk trzeba włożyć do końca. do tego jeszcze wszystkie nawiewy tak popryskałem i problem zniknął. pozdrawiam.
makten jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2010, 11:44   #9
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,017
Domyślnie Odp: Nieprzyjemny zapach z "klimy"

Nie wykluczone, że źle założyli w Twoim aucie filtr kabinowy lub wogóle go nie wymieniali.
Czasem też przy demontażu osłon podszybia urywana jest rynienka, która odprowadza wodę (wlot do tej rynienki jest w plastiku podszybia - 3 otwory) i jeżeli jej nie ma woda może się lać na filtr i smrodek gotowyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moja rada kup sobie taki środek CRC do klimy (Wurtha nie, wg mnie jest duużo słabszy, a reklamę ma sporą) odpal klimę na maksa na 5min, potem włącz tylko nawiew na szybę i zgaś silnik. Włóż tą długą rurkę od CRC najgłębiej jak się da przez kratkę nawiewu na szybę i wpuść pianę. Przekładaj rurkę w różnym kierunku. Pół spraya spokojnie możesz zapodać, a następnie odczekaj ok. 20min, aż piana opadnie. Po tej operacji uruchom nawiew i klimę na najniższym biegu.
Jak pomoże daj znaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja to stosuję od dawna i nie mam żadnego smrodu w aucie.
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2010, 12:22   #10
msr
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-03-2008
Skąd: Kraków
Model: mondeo mk4
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 20
Domyślnie Odp: Nieprzyjemny zapach z "klimy"

Ostatnio też myślałem nad czyszczeniem klimatyzacji. Z tego co udało mi się dowiedzieć to zabieg ozonowania powinien trwać przynajmniej 30min (serwisy często skracają ten proces), dodatkowo czasami wymagane jest jego powtórzenie. Podobno dużo skuteczniejsze ale też oczywiście droższe jest czyszczenie metodą ultradzwiękową.
msr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja , mondeo mk3



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.