Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-01-2011, 07:12   #1
justforone
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-01-2011
Skąd: katowice
Model: Mondeo st 220
Silnik: 3.0 V6
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Pedał sprzęgła załącza światła STOP

Witam.
Od niedawna jestem posiadaczem Forda Mondeo ST220 z 2004r. 2 dni temu zauważyłem ze po wciśnięciu pedału sprzęgła zapala mi się STOP .... tak dobrze napisałem po wciśniecu pedału sprzęła
Z tego co udało mi sie wyczytać to że na pedałem sprzęgła i hamulca mam dwa czujniki (czerwony-sprzęgło, czarny-hamulec) Oczywiście kable od czujnika hamulca idą do sprzęgła i tam razem już w jednej wiązce idą w góre...oczywiscie patrzalem nie mam nigdzie podtopionych kabli ani nic. Prosze o pomoc czy samemu moża coś zaradzić czy udać sie do elektryka ? Pozdrawiam wszystkich klubowiczów !!!

justforone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2011, 09:42   #2
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Pedał sprzęgła załącza światła STOP

coś mi się wydaje, że ktoś grzebał w instalacji tempomatu i źle podpiął kable, na forum znajdziesz opis jak powinna być założona poprawnie instalka tempomatu- czujniki, wiązki itp
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2011, 10:52   #3
justforone
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-01-2011
Skąd: katowice
Model: Mondeo st 220
Silnik: 3.0 V6
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: Pedał sprzęgła załącza światła STOP

Nio wlasnie odpiołem wtyczke ze sprzęgła z tego czerwonego czujnika i dalej jak wciskam sprzęgło to swieci. Dziwne ale zauwazylem jak wciskam pedał dopychając go do prawej strony to nie świeci ale tylko czasami. Oczywiscie oprocz wtyczek do sprzegła i hamulca jest 3 wolna wtyczka i ta 3 wolna jest chyba do tempomatu. Naprawde nie ma zadnych pomysłów co to może być.
justforone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2011, 11:48   #4
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Pedał sprzęgła załącza światła STOP

Cytat:
Napisał justforone Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak wciskam sprzęgło to swieci. Dziwne ale zauwazylem jak wciskam pedał dopychając go do prawej strony to nie świeci ale tylko czasami.
A zwróciłeś uwagę, jak się zachowuje włącznik świateł stop podczas wciskania pedału sprzęgła? Może coś się np. poluzowało i wciśnięcie pedału sprzęgła powoduje też zadziałanie włącznika świateł stop.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2011, 12:21   #5
justforone
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-01-2011
Skąd: katowice
Model: Mondeo st 220
Silnik: 3.0 V6
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: Pedał sprzęgła załącza światła STOP

Hmmm.....nic z tych rzeczy :/
justforone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2011, 21:38   #6
jarkom
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-06-2006
Model: mondeo
Silnik: tdci 140
Rocznik: 2007
Postów: 65
Domyślnie Odp: Pedał sprzęgła załącza światła STOP

Pedał hamulca włącza światła stopu za pomocą czujnika, który się tam znajduje. Przesunięcie tego czujnika (jest taka możliwość!) powoduje, że naciskając pedał sprzęgła zapalamy "stop". Mi kazano wymienić zespół pedałów(!). Kumaty mechanik natomiast przesunął czujnik i już dwa lata jest oki.
__________________
Jarek
jarkom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2011, 16:11   #7
benek
ford::average
 
Avatar benek
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-01-2007
Skąd: lublin/edynburg
Model: MONDEO /MKI/MKIII
Silnik: 1.8/1.8
Rocznik: 1994, 2007
Postów: 147
Domyślnie Odp: Pedał sprzęgła załącza światła STOP

Według mnie musisz wyjąć czujnik świateł stop. Pamiętaj że najpierw trzeba zdjąć blaszkę która go zabezpiecza a potem obrócić i wyjąć. Bolec w czujniku można regulować tylko już nie pamiętam w którą stronę ale zrób tak, jak go wciśniesz i schowa się cały to go musisz wyciągnąć używając siły wtedy się wydłuży i analogicznie odwrotnie jeśli się nie schowa cały. Bez stresu jeśli się nie uda nowy w ASO kosztuje 20-30 zł. Ja miałem podobnie jak wciskałem sprzęgło w połowie skoku sprzęgła zapalał mi się stop a winę ponosił czujnik stop a raczej za mały luz na nim i dosłownie muśnięcie pedału hamulca zapalało światła stop. Teraz jak sobie to przeanalizowałem to raczej trzeba bolec wyciągnąć gdyż będzie większy luz, wciśnięty bolec to przerwa a wysunięty zwarcie.
__________________
orion- mk1 mondeo-mk1 laguna-mk3 mondeo obecnie

Ostatnio edytowane przez benek ; 10-01-2011 o 16:29
benek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2011, 15:45   #8
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Pedał sprzęgła załącza światła STOP

Cytat:
Napisał jarkom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mi kazano wymienić zespół pedałów(!). Kumaty mechanik natomiast przesunął czujnik i już dwa lata jest oki.
To dobrze, że Ci nie powiedzieli, że trzeba całe auto wymienić.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2011, 09:26   #9
justforone
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-01-2011
Skąd: katowice
Model: Mondeo st 220
Silnik: 3.0 V6
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: Pedał sprzęgła załącza światła STOP

Już wszytsko ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PRZYCZYNA : czujnik światła stop a dokładnie naciśniećie pedału sprzęgła powodowało minimalne wachanie wciśniecie odchylenie peadłu hamulca tzn wystarczylo musnac pedał hamulca aby zaswieciło światło STOP...powód czujnik zapewne sie wyrobił i granica w ktorym momencie ma zapalic sie STOP byla równa zeru czyli minimalne naicisiencie pedału hamulca badź sprzegla powodowało zapalenie STOP
Rozwiązanie : wciśnać pedał hamulca i w punkcie styku czujnika z pedałem hamulca wkleić na pedał hamulca taśme 2 - 3 mm...w tym momecie tloczek czujnika bedzie bardziej wcisniety i bedzie mniej podatny na wstrzasy spowodowane wcisnieciem pedału ponieważ pedał hamulca i sprzegła to jeden caly mechanizm. THX za porady & pozdrawiam.
justforone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2011, 10:00   #10
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Pedał sprzęgła załącza światła STOP

Cytat:
Napisał justforone Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wkleić na pedał hamulca taśme 2 - 3 mm...
nie lepiej i profesjonalniej wymienic czujnik? nie sadze zeby nowy kosztowal majatek, uzywka na allegro max 35zl
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk3 , sprzęgło , stop



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.