Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-01-2011, 08:45   #1
Flita
ford::beginner
 
Avatar Flita
 
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi 131KM
Rocznik: 28.09.2006
Postów: 23
Domyślnie 2.0 TDCi (131KM) Filtr cząsetk stałych

Witam
Na początku witam wszystkich serdecznie na forum - jestem nowy więc jak coś nie tak wyklikam proszę o wyrozumiałość.

Jestem posiadaczem ( od miesiąca ) Forda Mondeo Kombi z października 2006 - kombi.
Wszystko sobie ładnie śmigało do zeszłego tygodnia:
-kontrolka serwisowa się zapaliła
-po jakimś czasie zaczęła migać sprężynka ( poczytałem o tym na forum i mnie przestraszyliście że to wtryski)

Samochód stracił moc (niekiedy po wyłączeniu silnika sprężyna gaśnie i mam moc jak na początku) i zaczął pic paliwo że hoho ( pierwszy bak 90% po mieście pił mi 7,2l/100km teraz 300km na małym liczniku a już 3/4 baka nie mam)

Pojechałem do p. J.Łobody na sprawdzenie co i jak on mnie odesłał do kolegi obok do pana Bogdana ( 150m dalej po prawej stronie w garażach - elektryk).Pan Bogdan po podłączeniu kompa i skasowaniu 100zł( piszę ile bo wydaje mi się że tanio i warto polecić) stwierdził iż DPF jest zapchany i trzeba to zrobić. Nie znam się na samochodach ,ale mówił o jakimś wypalaniu i dolani jakiegoś płyny do zbiorniczka przy DPF.
Pan Bogdan stwierdził iz mam pecha bo MK3 z DPF są bardzo rzadkie i po konsultacji z ASO nie wie gdzie jest ten zbiorniczek i ile płynu się tam mieści ( podejrzewa że 1,5l).

Teraz po lekko długim wstępie do rzeczy :
1) Czy ktoś się spotkał z takim modelem Mondeo i jest wstanie pomóc nakierować gdzie jest w/w zbiorniczek
2) Czy tak duże spalanie związane jest z DPF-em??
3) Czy znacie orientacyjną cenę naprawy?? (p.Bogdan mówi że 100zł robocizna + 240zł za 1l płynu - czy to drogo??)
4) Jakie są ceny "wycięcia" DPF-u i przeprogramowania kompa ,oraz czy ktoś w okolicy się tym zajmuje??

Będę wdzięczy za pomoc
Pozdrawiam

Flita jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2011, 09:30   #2
rotor
ford::average
 
Avatar rotor
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 28-11-2010
Skąd: Warszawa/Sokółka
Model: Mondeo kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 48
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi (131KM) Filtr cząsetk stałych

1. Ja spotykam się z takim jednym. Nawet codziennie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wg. mnie DPF w naszych Mondolotach jest tzw. suchy (CDPF? - tu mogę się mylić co do skrótu) i nie wymaga dolewania niczego, więc zbiorniczka takowego brak (tak mi mówili w ASO na przeglądzie).
2. Może być - auto stara się wypalić sadzę.
3. Wg. mnie lepiej zrobić sobie wycieczkę za miasto na tyle długą, by pojechać z w miarę stałą prędkością około 15 minut i obrotami (to gdzieś wyczytałem) minimum 2 tyś./min.
4. Tu to cała rozpiętość skali - jeżeli chcesz to zrobić, to sprawdź, czy nie warto byłoby połaczyć tego z chipem auta (oszczędność kasy).

Co do kontrolek:
Sprężynka - raczej związana z wtryskami lub turbo
Kontrolka serwisowa - zbliża się termin przeglądu lub sprawdź olej
rotor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2011, 10:22   #3
Flita
ford::beginner
 
Avatar Flita
 
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi 131KM
Rocznik: 28.09.2006
Postów: 23
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi (131KM) Filtr cząsetk stałych

1) Nie znam się pisałem tylko to co mi mechas powiedział i troszkę wyczytałem
3)Co do wycieczki to nie wiem jesteś pierwsza osoba która o tym pisze
4)O co chodzi z tym chipem??(miałem corsę B a tam takich cudów nie było Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )

Olej muszę wymienić to fakt
Sprężynka - jechałem z mechasem ( podłączony komp)po skasowaniu błędów i przy pojawieniu się sprężynki jedyny błąd jaki wyskoczył to DPF
Flita jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2011, 11:34   #4
rotor
ford::average
 
Avatar rotor
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 28-11-2010
Skąd: Warszawa/Sokółka
Model: Mondeo kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 48
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi (131KM) Filtr cząsetk stałych

Cytat:
Napisał Flita Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3)Co do wycieczki to nie wiem jesteś pierwsza osoba która o tym pisze
Pozwolę się tutaj nie zgodzić z Tobą. Gdybyś użył takiej funkcji jak 'SZUKAJ', a tam wpisał magiczną frazę "DPF", to wynik byłby mniej więcej taki:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
A tu tematy, które dosyć konkretnie traktują o tym:
1. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
2. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

A co do tej wycieczki, to miałem na myśli dłuższą jazdę ze stałą prędkością POZA miastem i nie w korku.
Natomiast w kwestii chipa - zapraszam do działu Tuning - tam wszystko jest.
rotor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2011, 18:43   #5
Flita
ford::beginner
 
Avatar Flita
 
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi 131KM
Rocznik: 28.09.2006
Postów: 23
Question Odp: 2.0 TDCi (131KM) Filtr cząsetk stałych

Przepędziłem fordzika na prostej 7km na 2 biegu 60km/h 3500-3700obr/min i na 3biegu 85km/h przy 3000-3200obr/min. Odcinek 7km przejechałem 4 krotnie czyli prawie 30km. Jak wyjeżdżałem na trasę przez miasto to miałem duży biały ogon z dymy jak już wjechałem na trasę dymienie ustało. Zobaczymy co się będzie działo w kolejnych dniach
__________________
Pozdrawiam
Flita jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
filtr cząstek stałych , mondeo mk3 , spadek mocy , sprężynka



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.