Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-06-2018, 19:17   #1
cyryl777
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 03-01-2014
Skąd: Opole
Model: galaxy ghia
Silnik: 2,0 dohc
Rocznik: 1996
Postów: 1
Domyślnie pękająca obudowa czujnika układu chłodzenia

Witam forumowiczów.
Aktualnie jeżdżę Alhambrą 2.0 lpg 97r.
Nagle zaczęło ubywać płynu chłodzącego.
Zauważyłem na obudowie jakiegoś czujnika (znajdującego na grubym przewodzie chłodzenia pomiędzy silnikiem a chłodnicą) jakby pęknięcie, przez które wykraplał się powoli płyn chłodzący. Pomyślałem, że to zmęczenie materiału a ponieważ mam jeszcze jednego galaxiaka na części, przełożyłem cały element wraz z czujnikiem. Dodam, że nie było problemu z demontowanym elementem w poprzednim samochodzie. Po uruchomieniu silnika zauważyłem ze zgrozą, że na obudowie wymienionego elementu pojawia się kropla płynu. Przewody nie wydają się szczególnie twarde.
Czy przyczyna takiego stanu rzeczy może być nie odpowietrzenie układu lub uszkodzenie jakiegoś innego elementu?
Słabo znam się na mechanice samochodowej a własnie jestem przed jutrzejszym wyjazdem na opłacony wcześniej urlop z żoną - więc sami rozumiecie...

PS
Jak się okazało jest to czujnik temperatury, ale czy ktoś z wyjadaczy powie mi do czego służą jego wskazania (czyli czy jest niezbędny do jazdy) bo po jego odłączeniu wskaźnik temperatury działa i na gaz też przełącza więc na to wpływu nie ma...


Ostatnio edytowane przez cyryl777 ; 10-06-2018 o 09:32 Powód: uzupełnienie
cyryl777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2018, 20:24   #2
Damian3
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 25-09-2010
Skąd: Opole
Model: Galaxy, Transit
Silnik: 2.3benzyna, 2.2TDCI
Rocznik: 2005,2012
Postów: 11
Domyślnie Odp: pękająca obudowa czujnika układu chłodzenia

Najlepiej byłoby wrzucić jakieś zdjęcie wtedy byłoby wiadomo o jakim czujniku rozmawiamy. Ale skoro był zamontowany to pewnie do czegoś jest potrzebny, co nie znaczy że jest niezbędny do jazdy.
A jeśli chodzi o wymianę części która też okazała się nieszczelna, to jeśli długo stara część gumowa była nieużywana to mogło mieć to wpływa na to, że pod wpływem ciśnienia guma puściła. Jeśli chodzi o właściwe odpowietrzenie to czy to będzie powietrze czy płyn to ciśnienie będzie wywierało takie samo tyle, że powietrze jest dobrym izolatorem i nie będzie przewodzić ciepła tak jak płyn chłodniczy.
Damian3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.