Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-06-2018, 18:27   #1
nextt1994
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-08-2012
Model: ford
Silnik: niewiem
Rocznik: 2012
Postów: 17
Domyślnie Montaż sterownika do zamka centralnego

Witam, proszę o pomoc, zakupiłem [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Proszę mi powiedzieć gdzie to mam zamontować i w jaki sposób, gdzieś wyczytałem że podpiąć się w wiązkę przewodów w drzwiach od kierowcy , nie jestem elektrykiem. Nie mam pojęcia który przewód od czego jest .

nextt1994 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2018, 20:11   #2
Damian3
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 25-09-2010
Skąd: Opole
Model: Galaxy, Transit
Silnik: 2.3benzyna, 2.2TDCI
Rocznik: 2005,2012
Postów: 11
Domyślnie Odp: Montaż sterownika do zamka centralnego

Przede wszystkim to musisz mieć schemat podłączenia. Bez tego nie ma szans prawidłowo to podłączyć, chyba że ktoś robi to na co dzień, ale musi mieć schemat podłączenia w głowie.
Piszesz że nie jesteś elektrykiem. W ogłoszeniu jest informacja o instrukcji podłączenia - wrzuć zdjęcie ze schematem to coś pomogę. Dodatkowo powinno być opisane w instrukcji gdzie konkretnych przewodów do których trzeba się podłączyć szukać.
Kiedyś też chciałem kupić podobną centralkę, zniechęciłem się właśnie przez wizję grzebania i szukania po aucie przewodów. Ja miałem część przewodów przy skrzynce bezpiecznikowej, jakieś pod kolumną kierowniczą i właśnie w wiązce drzwi.
Damian3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2018, 08:19   #3
nextt1994
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-08-2012
Model: ford
Silnik: niewiem
Rocznik: 2012
Postów: 17
Domyślnie Odp: Montaż sterownika do zamka centralnego

W poniedziałek będę miał dopiero. to wstawie tu zdjęcie , mi się wydaje że to w drzwiach kierowcy odciąć przewody od zamka i odpowiednio podłączyć do sterownika, albo nie odcinać a tylko się w piąć w te przewody. a zasilanie sterownika tak by sterownik miał caly czas zasilanie gdy auto zamknięte gdzie szukać + i - ?
nextt1994 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2018, 10:48   #4
nextt1994
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-08-2012
Model: ford
Silnik: niewiem
Rocznik: 2012
Postów: 17
Domyślnie Odp: Montaż sterownika do zamka centralnego

Tu jest zdjęcie schematu który otrzymałem https://zapodaj.net/6b20942f35138.jpg.html

A tutaj instrukcja który schemat pasuje https://zapodaj.net/09d418544a91c.jpg.html


Muszę pewnie drzwi przednie rozebrać i przy zamku zobaczyć te przewody, ale nie mam urządzenia by sprawdzić czy to plus czy minus..
nextt1994 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2018, 22:36   #5
Damian3
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 25-09-2010
Skąd: Opole
Model: Galaxy, Transit
Silnik: 2.3benzyna, 2.2TDCI
Rocznik: 2005,2012
Postów: 11
Domyślnie Odp: Montaż sterownika do zamka centralnego

1. Minus znajdziesz w każdym metalowym, niemalowanym miejscu karoserii. Przewody są podłączane, zazwyczaj kilka w jednym miejscu, pod śrubkę bezpośrednio przykręconą do ramy. Zazwyczaj są koloru brązowego lub czarnego.
Z plusem to już jest inaczej bo może mieć w zasadzie każdy kolor.
Jak chcesz sprawdzić czy jest "plus" na jakimś przewodzie weź żarówkę 12V, najlepiej z wtyczką już i obciętymi przewodami, jeden przewód przytknij/przykręć do masy, a drugi do przewodu na którym chcesz sprawdzić plus. Jeśli plus jest to żarówka zaświeci.
Jest to najprostszy sposób, jednak polecam zakup najtańszego multimetru gdzie będzie można przy minimalnej wiedzy jak się obsługuje takie urządzenie sprawdzić czy sterowanie jest z plusa czy minusa.
Przy sprawdzania sterowania z "minusa" trzeba jeden biegun miernika/żarówki podpiąć do "+"akumulatora a drugi do przewodu który chcemy sprawdzić. Analogicznie jak przy sprawdzaniu "plusa" tylko biegunowość zamieniona.

2. Co do sprawdzenia przewodów w drzwiach, myślę, że nie ma potrzeby ściągać tapicerki drzwi bo przewody z drzwi są dostępne po lewej stronie skrzynki bezpiecznikowej, po przejściu przez gumowy przepust do karoserii, a kolory przewodów są widoczne w schemacie do Galaxy dostępny na tym forum.
Trzeba tylko sprawdzić czy to się pokrywa z rzeczywistością.
Do sterowania centralnym zamkiem lewych drzwi kierowcy są przewody:
czarno-zielony
brązowo-biały
czarno-żółty
biały
brązowy
Masz takie przewody w wiązce prowadzącej do lewych przednich drzwi?

3. Jaki plus do sterownika wykorzystałbym przewód czerwono-biały idący do drzwi kierowcy(taki bynajmniej jest wg schematu). Plus powinien tam być nawet po wyłączeniu zapłonu. A podłączenie minusa to już masz opisane w punkcie 1.
Damian3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2018, 09:36   #6
nextt1994
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-08-2012
Model: ford
Silnik: niewiem
Rocznik: 2012
Postów: 17
Domyślnie Odp: Montaż sterownika do zamka centralnego

Dzięki, wszystko działa jak należy ��
nextt1994 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2018, 20:42   #7
Damian3
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 25-09-2010
Skąd: Opole
Model: Galaxy, Transit
Silnik: 2.3benzyna, 2.2TDCI
Rocznik: 2005,2012
Postów: 11
Domyślnie Odp: Montaż sterownika do zamka centralnego

Skorzystałeś z porady, czy zamontowałeś u elektromechanika?
Damian3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2018, 12:29   #8
nextt1994
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-08-2012
Model: ford
Silnik: niewiem
Rocznik: 2012
Postów: 17
Domyślnie Odp: Montaż sterownika do zamka centralnego

Zrobiłem to sam, rozebrałem drzwi, i do zamka który steruje czy ma drzwi zamknąć czy otworzyć idą 3 przewody, szary czerwony i zielony chyba, czerwony założyłem że jest plusem mase wziąłem ze środki i podłączyłem zgodnie ze schematem te 2 przewody i działa xD
nextt1994 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.