Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-03-2013, 22:01   #11
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: silnik 2.0 tdci + skrzynia automat

Cytat:
Napisał c-matix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten w Koszalinie długo się już sprzedaje, ale to raczej ze względu na cene.
Jeszcze trochę postoi i gościowi rura zmięknie. Tym bardziej, że od stania to na wartości nie zyskuje.
Cytat:
Napisał dominique Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja to bym chętnie takiego w nowej odsłonie dorwał. W Reichu stoi taki, ale za prawie 68.000pln bez opłat
No widzisz, a ja na przykład jakbym miał do wyboru C-Maxa i nowego C-Maxa albo Granda, to wybrałbym C-Maxa. Jakoś mi się te nowe wcielenia C-Maxa nie podobają ani z zewnątrz ani w środku.

Z nowych Fordów, to Mundek od MkIV w górę, Focus 3, ale tylko kombi - hatchback ma jakiś taki kuper nie teges. Nowa Kuga wygląda ciekawie i podobno ma być tańsza od poprzedniej o jakieś 9k no i S-Max.

__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2013, 22:54   #12
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: silnik 2.0 tdci + skrzynia automat

wrzoch tylko pamiętaj, że nowy Focus i Kuga, zwłaszcza Kuga to w środku te same auta, więc jesteś niekonsekwentny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Niewprawne oko nie dojrzy różnicy między Kugą, a nowym C-maxem, bo dzielą je tylko drobne detale. Chyba, że oceniasz je tylko z zewnątrz. Generalnie to gust indywidualny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2013, 23:12   #13
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: silnik 2.0 tdci + skrzynia automat

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wrzoch tylko pamiętaj, że nowy Focus i Kuga, zwłaszcza Kuga to w środku te same auta, więc jesteś niekonsekwentny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Niewprawne oko nie dojrzy różnicy między Kugą, a nowym C-maxem, bo dzielą je tylko drobne detale. Chyba, że oceniasz je tylko z zewnątrz. Generalnie to gust indywidualny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prawie robi jednak różnicę - czasami wielką jak to w reklamie jednego browaru stało. Teoretycznie to wszystkie nowe samochody Forda w środku wyglądają tak samo. Pierdylion małych nieporęcznych guziczków, kierownica hiper wielofunkcyjna w wersji high ma ze 30 guzików, niebieska dyskoteka w zegarach, strasznie skopana konsola w wersji nie-Sony czyli tej uboższej.
Z Soniakiem z dużym wyświetlaczem i Convers+ powinno to wyglądać w miarę przyzwoicie. W Maxie na Conversa to raczej szanse nikłe, w Kudze szansa jest.

Z zewnątrz te samochody też się jednak różnią. Kuga jest bardziej masywna, a z C-Maxa zrobili takie niewiadomo co to (że już o B-Maxie nie wspomnę).
Grand ma strasznie niefajny kuper za to. Ktoś chciał zakombinować, ale mu nie wyszło. Za to nowy Mundek, Kuga, nawet Fiesta i Transit z zewnątrz wyglądają bardzo fajnie. Widać, że to z jednej stajni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2013, 10:16   #14
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: silnik 2.0 tdci + skrzynia automat

[QUOTE=wrzoch;1969924
Z zewnątrz te samochody też się jednak różnią. Kuga jest bardziej masywna, a z C-Maxa zrobili takie niewiadomo co to (że już o B-Maxie nie wspomnę).
Grand ma strasznie niefajny kuper za to. Ktoś chciał zakombinować, ale mu nie wyszło. Za to nowy Mundek, Kuga, nawet Fiesta i Transit z zewnątrz wyglądają bardzo fajnie. Widać, że to z jednej stajni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.[/QUOTE]

Bez urazy ale chyba ci Fizjologiczne poplątanie włączyło.
Wszystkie auta forda zaczynaja wyglądać podobnie do siebie. Ford robi to co wiekszość producentów , upodabnia do siebie wszystkie modele.
Nowy c-max bardzo ładnie wygląda to że przesadzili z ilością przycisków to jest prawdą. Audi i VW i nawet niektóre francuzy idą w ład a Ford niestety w konsole na dyskotece.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2013, 20:14   #15
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: silnik 2.0 tdci + skrzynia automat

Czepiacie się tej ilości przycisków. Prawda jest taka, że one są, ale i tak prawie w ogóle się ich nie używa, bo sterowanie w kierownicy wystarcza. Można się czepiać, że są za małe w Sony, fakt. Maksymalna ilość przycisków na kierownicy to 20. Ale tej dyskoteki to nie kumam, bo przecież nic nie miga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co do Kugi i "Conversa", to jest to tylko nieco zmodyfikowana wersja tego co w Focusie i C-maxie i nie nazywa się tak. Converse pozostanie dla MDO i S-maxa.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2013, 13:53   #16
PrzemoW
ford::amateur
 
Imię: Przemo
Zarejestrowany: 04-02-2013
Skąd: Kraków
Model: S-Max Platinium X
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 9
Domyślnie Odp: silnik 2.0 tdci + skrzynia automat

Witam. Mam pytanko do kolegów z Esiami w automacie... nie dawno nabyłem takie autko i większośc z Was opisuje spalanie na poziomie 7-7,5 litra... jeżdzę po mieście i spalanie mam ok 9 litrów...Może ja źle nim jeżdzę... dajcie jakieś rady jak najlepiej jeździć automatem tzn czy lepiej ze świateł mocno nacisnąć gaz zeby szybko biegi przerzucał czy raczej delikatnie. No i jak wygląda sparwa z manualnym przełączaniem biegów... kiedy tego używać i czy wogóle używać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Będę wdzięczny za każda radę . Silnik 2.0 tdci 140 KM.
PrzemoW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2013, 11:17   #17
pablomax
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-11-2013
Model: C Max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 55
Domyślnie Odp: silnik 2.0 tdci + skrzynia automat

Witam. Moja żona takim pomyka pali jej w okolicach 7l jest w fajnej wersji bo ma kremowe plastiki i tapicerke.Navi kolor plus kamera cofania,kseony z neonami ala brewki.Jest to najfajniejszy samochód jaki do tej pory mieliśmy a troche ich było.Z pod świateł nie jeden może się pomylić. Ręczna zmiana biegów raz spróbowałem (dla mnie masakra) i dałem sobie spokój nie po to kupiliśmy sobie automat

Ostatnio edytowane przez pablomax ; 16-11-2013 o 11:21
pablomax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2013, 12:01   #18
paciej
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-12-2012
Skąd: Szczecin
Model: S-MAX Durashift, Focus MK2 CVT
Silnik: 2.0TDCI, 1.6 TDCI
Rocznik: 2009,2005
Postów: 68
Domyślnie Odp: silnik 2.0 tdci + skrzynia automat

Witam,
u mnie spalanie na poziomie 7.5 l po mieście i szczerze ciężko to przekroczyć, mam również Focusa C Maxa 1.6 Tdci i tutaj nie jestem w stanie zejść poniżej 8 l. Jak go będziesz łagodnie traktował to spokojnie można w okolicach 7 l się zmieścić. A jeśli chodzi o start spod świateł to raczej bym się przesiadł na Focusa RS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
paciej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2014, 20:34   #19
wylenialy-wilk
ford::amateur
 
Imię: WYLENIALY
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: NYSA
Model: c-max
Silnik: 2000 tdci automat
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: silnik 2.0 tdci + skrzynia automat

Tak potwierdzam mam ten sam model i jest tak samo. Spalanie w mieście 9,0 l a w trasie 8,4. Przejechałem właśnie 1300 km. Jeżdżę spokojnie bo z rodzinką w autku. Z kad te różnice? Pozdrawiam.
wylenialy-wilk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2014, 11:24   #20
pablomax
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-11-2013
Model: C Max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 55
Domyślnie Odp: silnik 2.0 tdci + skrzynia automat

Wczoraj wracałem z nad Bałtyku trasa 485km w 4h spalanie wyszło 6.7 .Miasto ok 7, 7- 5( warszawa.)
pablomax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.