Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-11-2011, 18:50   #11
narysuj.mi.baranka
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-11-2011
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie Odp: negatywna strona usuniecia filtra fap/dpf silnik 2.0 tdci

wszystko fajnie, tylko dalej mi nikt nie odpowiedział czy są jakieś złe strony profesjonalnego wycięcia + aktualizacja softu. Gdzieś przeczytałem i usłyszałem, że turbina poprzez łatwiejszą emisję spalin może się szybciej kręcić, co podprowadzić może do szybszego wykończenia turbiny i egru. Podobno pół silnika jest przystosowana do dpfa i tym samym nie jest możliwe całkowite 'oszukanie' silnika i innych podzespołów. Gdyby to było takie łatwe to wszyscy by wycinali dpf a nie regenerowali go czy też wymieniali na nowy?

narysuj.mi.baranka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2011, 19:32   #12
maciej_m
ford::average
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 18-05-2009
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus Turnier
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 116
Domyślnie Odp: negatywna strona usuniecia filtra fap/dpf silnik 2.0 tdci

Mam 2.0 TDCi 136 KM bez DPF 240.000 km. Turbina ok., egr wymieniony, ale to akurat wada w tych fokach i po prostu spaliny go dobijają, zresztą nie jest to jedyny samochód, gdzie egr-y padają jak muchy, po prostu części w trakcie eksploatacji się zużywają. Więc jeśli ktoś wytnie DPF+zrobi zmiany w sofcie, żeby komputer nie wariował, to myślę, że nie ma to wpływu na żywotność auta.

Bo myślę sobie, że nic tm wielkiego nie zmienili jak wstawili DPF, w moim roczniku i miesiącu wychodziły auta z i bez DPF, więc wątpie, żeby czymś istotnym sie różniły oprócz tego ustrojstwa.
maciej_m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2011, 19:38   #13
Walut
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-02-2008
Skąd: Chrzanów
Model: focus MKII
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 289
Domyślnie Odp: negatywna strona usuniecia filtra fap/dpf silnik 2.0 tdci

no i wszyscy wycinają pdf, jak zdążyłem zauważyć nikogo nie swędzi taka ilość kasy .jeszcze wymiana za takie pieniądze i potem można trochę pojeździć ale regeneracja za trochę mniejsze, bez gwarancji że znowu się nie zatka. Widać że kolega "narysuj.mi.baranka" nie miał i nie ma do tej pory poważnych kłopotów z Tym ustrojstwem , bo jakby miał nie było by tego wątku. Nie wiem które pół silnika jest przystosowane do tego. Nie zauważyłem zmian po wycięciu oprócz tych pozytywnych. silnik jest żwawy nie muli, ładnie wchodzi i schodzi z obrotów. jak do tej pory niezadowoleni z usunięcia są tylko Ci którzy dali to do zrobienia dupkom a nie fachowcom. Nie szukaj kwadratowych jaj tylko wycinaj. Chyba że na razie to nie boli. Jak nie boli to nie myśl bo sobie coś wymyślisz. Bez urazy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
__________________
Teraz już nie 136Km a 167Km!! i moment też poszedł do góry z 317 na 405 Nm!
A DPF-a już nie ma !
Walut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2011, 20:59   #14
narysuj.mi.baranka
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-11-2011
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie Odp: negatywna strona usuniecia filtra fap/dpf silnik 2.0 tdci

Dziękuję Wam za rady. Faktycznie to mój pierwszy diesel, bo wcześniejszej koncentrowałem się na dosyć fajnych benzynach i nie mam w sumie dużego doświadczenia. Tak więc usuwam chyba w tuneforce w poznaniu. Jak coś ciekawego się dowiem jeszcze na ten temat, to dam znać. Podobno mają jeszcze jakieś bezobsługowe filtry dpf ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]) przy okazji popytam o co w tym chodzi. Krążą plotki, że w PL też zaczną się czepiać norm emisji spalin, ale znając życie to dopiero moje dzieci będą się o to martwic.
narysuj.mi.baranka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2011, 15:51   #15
pawelkiwi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Skąd: Wieliczka
Model: Fusion USA
Silnik: PHEV
Rocznik: 2018
Postów: 4
Domyślnie Odp: negatywna strona usuniecia filtra fap/dpf silnik 2.0 tdci

Usuwaj - dla użytkownika tylko same korzyści.
Ja zrobiłem to rok temu w moim drugim samochodzie w dpfkrakow.pl i pozbyłem się wszystkich problemów.
pawelkiwi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2011, 08:14   #16
wiktor20501
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-06-2010
Skąd: Pomorskie
Model: focus c-max
Silnik: 1.6 tdci 109km
Rocznik: 2005
Postów: 142
Domyślnie Odp: negatywna strona usuniecia filtra fap/dpf silnik 2.0 tdci

Negatywną stroną usunięcia filtra jest ekologia dla samego auta po ponad roku użytkowania (bez dpf) nie stwierdziłem żadnych minusów. W Niemczech jeździ mln. aut z silnikami diesla w Polsce podobnie. Spaliny zawierają mikrocząsteczki, które są rakotwórcze. Bogaci Niemcy nie muszą ich wdychać, bo stać ich na wymianę filtra, ( Ci z b. NRD sprzedają auta w okolicach 120 tys.km gdy zbliża się czas wymiany filtra). Natomiast w naszym kraju ze względu na koszty i brak ulg usuwamy filtr. Niestety jeszcze długo będziemy to robić, koszty ponosić będzie całe społeczeństwo i służba zdrowia. Inną sprawą jest to, że auto posiadające filtr nie nadaje się na krótkie trasy (wzrastający poziom oleju). Też miałem filtr ale ze względu na w/w sprawy zmuszony byłem go usunąć. Pozdrawiam
wiktor20501 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2011, 16:07   #17
ford_user
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-01-2010
Model: Focus MK2
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 103
Domyślnie Odp: negatywna strona usuniecia filtra fap/dpf silnik 2.0 tdci

Cytat:
Napisał wiktor20501 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spaliny zawierają mikrocząsteczki, które są rakotwórcze. Bogaci Niemcy nie muszą ich wdychać, bo stać ich na wymianę filtra, ( Ci z b. NRD sprzedają auta w okolicach 120 tys.km gdy zbliża się czas wymiany filtra). Natomiast w naszym kraju ze względu na koszty i brak ulg usuwamy filtr.
Pewnie masz rację, Polak w imię różnie rozumianych oszczędności zrobi wszystko, nawet wstawi gaz do luksusowego auta z silnikiem o pojemności ponad 5 litrów. Z tym, że moim skromnym zdaniem kij ma dwa końce. Bo co z tego, że mamy samochody z DPF, jak u nas w kraju nadal jeździ sporo starych diesli (starsze ciężarówki, lokomotywy spalinowe, autobusy), które w tak wymyślny wynalazek jak DPF nie są wyposażone. Poza tym na równi niebezpieczne jak mikrocząsteczki sadzy są też mikrocząsteczki gumy zdzieranej z opon lub mikrocząsteczki z okładzin klocków hamulcowych. A na pewno powodują one różne alergie. To chcąc nie chcąc i tak wdychamy w okolicy dróg i ulic w dużych miastach. I nie oszukujmy się, Niemcy choć bogaci, również to wdychają u siebie.
Do tego trzeba doliczyć sporo elektrociepłowni węglowych zlokalizowanych w większości dużych miast Polski, z których całkowicie nie da się usunąć emisji sadzy do atmosfery.
Oby z DPF'ami nie było tak jak z katalizatorami silników beznzynowych, które owszem eliminują część szkodliwych substancji, ale same niestety też emitują do atmosfery cząsteczki platyny, której związki (sole) nie są całkowicie obojętne dla ludzkiego zdrowia.

Jeśli chodzi o sadzę z silników diesla w samochodach osobowych to problem pewnie niedługo sam się rozwiąże jeśli cena oleju napędowego będzie szła tak ostro w góre względem ceny benzyny.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Polak jednak potrafii oszczędzać. Słyszałem, że opracowano juz technologię jak zagazowywać silniki diesla.
ford_user jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2011, 21:26   #18
gustaw1964
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-08-2010
Model: Focus II
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: negatywna strona usuniecia filtra fap/dpf silnik 2.0 tdci

Zdania n/t usuwania DPF są podzielone. Myślę, że skoro auto w takie ustrojstwo jest wyposażone, to raczej nie powinno sie tego usuwać. Jestem laikiem, jednak sporo czytałem (również na niemieckich forach). Akurat tam nikt się nie bawi w usuwanie ponieważ auto nie przeszłoby przeglądu. Jestem właśnie po wymianie DPF. Cena nowego filtra oscyluje w granicach 450 Euro co jest porównywalne do montażu emulatora. Wymiana w serwisie ok 300zł- 1.200 (zależy od serwisu- opcja 300zł bez dolewki płynu) i wymiana oleju rzecz jasna. Auto na kolejne 150.000 ma spokój a koszt (biorąc pod uwagę mniejsze spalanie po wymianie filtra) szybko się zwróci. Nie wspomnę o "innym duchu" jaki w auto wstąpił. Osobiście nie wstawiałbym żadnego ustrojstwa. Wymienić filtr i to nie po cenie jaką oferują ASO (4.500 do ponad 5.000) tylko kupić za jakies 1800zł (jak wspominałem trochę ponad 400 euro) wymienic (ja wymieniałem w REWO) i cieszyc się autem.
gustaw1964 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2011, 08:45   #19
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: negatywna strona usuniecia filtra fap/dpf silnik 2.0 tdci

1 Co do przeglądu to ten sam silnik z filtrem i bez spełnia tą samą normę emisji
2 cena z wymianą o której piszesz to 2400-3300zł,usunięcie w Vtechu z prawidłową obróbką softu po której dwa lata nie mam żadnych problemów to 1500 zł
3 filtr przy jeżdzie miejskiej może nie wytrzymać 150 tyś tylko znacznie mniej
4 samochód bez DPF-a pali mniej niż z nim,już nie wspomnę o innym duchu,jaki w niego wstąpi jak się popprawnie odrobisz fabryczny program(przez dobrego tunera co ma pojęcie)

Ostatnio edytowane przez Marek ; 22-12-2011 o 18:04 Powód: Na forum nie cytujemy całych poprzedzających postów
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2011, 20:28   #20
narysuj.mi.baranka
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-11-2011
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie Odp: negatywna strona usuniecia filtra fap/dpf silnik 2.0 tdci

Kochani wszystko fajnie tylko.. kurcze dalej nikt precyzyjnie nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie, jakie są negatywne skutki usunięcia dpfa dla samochodu. Pies drapał ekologię, ten temat dotyczy tylko tego czy poprzez usunięcie fap/dpf (jak zwał tak zwał):

1. zmniejszamy żywotność turbiny
2. EGRu
3. układu wydechowego
4. czy nie zwiększa się prawdopodobieństwo pojawienia się engine check poprzez mieszanie w sofcie silnika/instalowanie emulatora?
5. czy zainstalowanie emulatora jest trwałe? czy skok napięcia może uszkodzić emulator i tym samym konieczna jest ponowna instalacja emulatora i dodatkowy nie mały koszt..
6. czy w razie zainstalowania emulatora tudzież zmiany w sofcie nie zwiększa się temperatura w układzie wydechowym (obniżana przez magiczny płynGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) i może mieć to wpływ na podzespoły samochodu?
7. itd

Nie chciałbym także poruszać tutaj tematu regeneracji dpfa, kupna nowego. Chodzi tylko o to o co pytam. Koncentrujemy się Panowie na negatywnej stronie usunięcia dpf dla samochodu. pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
narysuj.mi.baranka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.