Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-07-2015, 22:19   #11
mihau134
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-09-2013
Model: focus mk2 fl
Silnik: diesel
Rocznik: 2008 1.8 tdci
Postów: 101
Domyślnie Odp: drgania kierownicy przy 120-140

Cytat:
Napisał KonGos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gdzieś był post na forum, że wtryski Siemensa nie nadają się do regeneracji i żeby nie dać się nabrać.
Tu się nie zgodzę ale sam przechodziłem ta przypadłość rozpylacz da się nowy założyć gorzej z cewka to Bosch z Częstochowy. Daje inną możliwość zamiana starej zepsuje na używana dobra, bo samej cewki ( piezzoelektryka) nie indziej nowej kupić

Bump:

mihau134 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2015, 07:00   #12
konraf
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-06-2009
Model: Ford Focus MK2 kombi
Silnik: 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2007
Postów: 106
Domyślnie Odp: drgania kierownicy przy 120-140

Witam

Powiem Ci tak: mam to samo. Luzów na sworzniach i tulejach wahaczy zero. Nowe amortyzatory łącznie z poduszkami, łożyskami, odbojami. Koła sprawdzane już kilka razy. Wkurzony pojechałem na stację kontroli na trzepaki. Nic. Dodam jeszcze, że delikatnie mi stuka z przodu (szczególnie przy skręcaniu w prawo i przejeżdżaniu przez nierówności) i przy wyższej prędkości auto dziwnie pływająco reaguje na ruchu kierownicy. W końcu odwiedziłem mojego mechanika, przewiozłem go, pokazałem co i jak. I niestety padło, że maglownica ma luz. Luz nie jest prawo/lewo, tylko pionowy (ponoć na tulejach, czyli wali góra/dół). Pytałem nawet, czy na 100% maglownica, czy może drążki kierownicze (tam przy samej maglownicy są tzw. jabłka i one też mogą stukać jak się wyrobią). Niestety, mechanik złapał już za jabłkiem i były luzy.
W przyszłym tygodniu magiel leci na regenerację.
Jeśli więc całą resztę masz sprawną (tuleje, sworznie, amorki, koła) to sprawdź magiel/drażki (nie same końcówki ale całe).
konraf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2015, 07:22   #13
jonybravo
ford::average
 
Imię: sugaro
Zarejestrowany: 23-08-2010
Model: ford focus automat
Silnik: 1,6 TDCI DPF CVT(109KM)
Rocznik: 2007
Postów: 100
Domyślnie Odp: drgania kierownicy przy 120-140

Okazało się że mam wtrysku bosha regeneracja kosmos z tym otwarlem inny post...
jonybravo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2015, 18:32   #14
specol
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-12-2014
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus 2 FL Trend
Silnik: 1.6 TDCi 109 ps (mod 131 ps)
Rocznik: 09.2009
Postów: 269
Domyślnie Odp: drgania kierownicy przy 120-140

Cytat:
Napisał konraf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Powiem Ci tak: mam to samo. Luzów na sworzniach i tulejach wahaczy zero. Nowe amortyzatory łącznie z poduszkami, łożyskami, odbojami. Koła sprawdzane już kilka razy. Wkurzony pojechałem na stację kontroli na trzepaki. Nic. Dodam jeszcze, że delikatnie mi stuka z przodu (szczególnie przy skręcaniu w prawo i przejeżdżaniu przez nierówności) i przy wyższej prędkości auto dziwnie pływająco reaguje na ruchu kierownicy. W końcu odwiedziłem mojego mechanika, przewiozłem go, pokazałem co i jak. I niestety padło, że maglownica ma luz. Luz nie jest prawo/lewo, tylko pionowy (ponoć na tulejach, czyli wali góra/dół). Pytałem nawet, czy na 100% maglownica, czy może drążki kierownicze (tam przy samej maglownicy są tzw. jabłka i one też mogą stukać jak się wyrobią). Niestety, mechanik złapał już za jabłkiem i były luzy.
W przyszłym tygodniu magiel leci na regenerację.
Jeśli więc całą resztę masz sprawną (tuleje, sworznie, amorki, koła) to sprawdź magiel/drażki (nie same końcówki ale całe).
Nie wiem czy do mnie kierowałeś swoją wypowiedź, ale sprawdzę i to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po prostu podczas długiej jazdy to tak mocno irytuje, że szlak może trafić. Szkoda tylko że to już przy aucie z 09.2009 r. które ma 127 tys. (potwierdzony przebieg, auto od rodziny)
specol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2015, 09:04   #15
stiepek
ford::beginner
 
Avatar stiepek
 
Imię: Stefan
Zarejestrowany: 05-08-2012
Skąd: Zielona Góra
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI, 163 KM
Rocznik: 2011
Postów: 36
Domyślnie Odp: drgania kierownicy przy 120-140

Również ja się zmagam z lekkim drganiem kierownicy pow. 120 km/h i mam wszystko sprawdzone, koła dwukrotnie wyważone. Lekkie stuki mam przy kręceniu kierownicą na postoju. Wjechałem na kanał i wychodzi, że maglownica.

Ostatnio edytowane przez stiepek ; 04-07-2015 o 09:08
stiepek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2015, 14:15   #16
konraf
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-06-2009
Model: Ford Focus MK2 kombi
Silnik: 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2007
Postów: 106
Domyślnie Odp: drgania kierownicy przy 120-140

Z ciekawości, jaki masz przebieg?
Aha, może stukać na wyłączonym silniku. Natomiast jak już stuka przy włączonym, gdy jest ciśnienie w maglownicy, to już niedobrze. U mnie tak właśnie stuka i do tego mocno łomocze jak się skręca w prawo i trafi na nierówności (jakaś studzienka, kamienie, itp.). Ponoć to wina wyrobionej jakiejś tulei prowadzącej w maglownicy, która separuję odbudowę od listwy zębatej.
konraf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2015, 19:13   #17
specol
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-12-2014
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus 2 FL Trend
Silnik: 1.6 TDCi 109 ps (mod 131 ps)
Rocznik: 09.2009
Postów: 269
Domyślnie Odp: drgania kierownicy przy 120-140

Cytat:
Napisał konraf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z ciekawości, jaki masz przebieg?
Aha, może stukać na wyłączonym silniku. Natomiast jak już stuka przy włączonym, gdy jest ciśnienie w maglownicy, to już niedobrze. U mnie tak właśnie stuka i do tego mocno łomocze jak się skręca w prawo i trafi na nierówności (jakaś studzienka, kamienie, itp.). Ponoć to wina wyrobionej jakiejś tulei prowadzącej w maglownicy, która separuję odbudowę od listwy zębatej.
Mam 128 tys. km. dziś zauważyłęm również że intensywność drgań jest losowa, raz mocniej raz słabiej. a Moze to dwu masa ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
specol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2015, 07:35   #18
mookie
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 07-02-2015
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus MK2 HB
Silnik: 1.6 Ti-VCT 115KM
Rocznik: 2007
Postów: 48
Domyślnie Odp: drgania kierownicy przy 120-140

Cytat:
Napisał specol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam 128 tys. km. dziś zauważyłęm również że intensywność drgań jest losowa, raz mocniej raz słabiej. a Moze to dwu masa ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja w swoim także swego czasu miałem drgania przy 90-120 km/h. Problem ustał gdy zrobiłem przekładkę opon na letnie. Niestety nie wiem, czy to problem starych zimówek czy wyważenie felg pomogło ale warto przyjrzeć się oponom, bo je zwykle wykluczamy z listy problemów.
mookie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2015, 16:12   #19
stiepek
ford::beginner
 
Avatar stiepek
 
Imię: Stefan
Zarejestrowany: 05-08-2012
Skąd: Zielona Góra
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI, 163 KM
Rocznik: 2011
Postów: 36
Domyślnie Odp: drgania kierownicy przy 120-140

Cytat:
Napisał konraf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z ciekawości, jaki masz przebieg?
Aha, może stukać na wyłączonym silniku. Natomiast jak już stuka przy włączonym, gdy jest ciśnienie w maglownicy, to już niedobrze. U mnie tak właśnie stuka i do tego mocno łomocze jak się skręca w prawo i trafi na nierówności (jakaś studzienka, kamienie, itp.). Ponoć to wina wyrobionej jakiejś tulei prowadzącej w maglownicy, która separuję odbudowę od listwy zębatej.
Maglownicę sprawdzałem z włączonym silnikiem aby działało wspomaganie. Byłem dzisiaj w Zielonej Górze w warsztacie Auto-Rege gdzie specjalizują się w naprawach przekładni i faktycznie są duże luzy w pionie (góra/dół po lewej stronie maglownicy. 15.07 umówiłem się na wymianę przekładni wraz z czujnikiem (wstawią mi zregenerowaną a starą im oddaję). Koszt takiej usługi wraz z wymianą płynu wspomagania i ustawieniem zbieżności to 850 zł. Po wymianie napiszę czy drgania kierownicy ustały.

Ostatnio edytowane przez stiepek ; 08-07-2015 o 16:24
stiepek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2015, 16:36   #20
konraf
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-06-2009
Model: Ford Focus MK2 kombi
Silnik: 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2007
Postów: 106
Domyślnie Odp: drgania kierownicy przy 120-140

U mnie też góra/dół i też lewa strona. Auto już u mechanika. Jutro odbiór (mój mechanik wychodzi z założenia, że lepiej zregenerować maglownicę, niż brać już zregenerowaną; nie wiem czy jest jakaś różnica). Ciekaw jestem efektów no i kosztów. Za samą robotę+płyn+zbieżność miało być około 300 zł a regeneracja od 500 zł do 800 zł w zależności co się posypało.

Ostatnio edytowane przez konraf ; 08-07-2015 o 16:40
konraf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.