Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-04-2012, 21:00   #1
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Exclamation skrzynia CVT komunikat: usterka skrzyni biegów

witam wszytskich-koledzy ku przestrodze:
miałem objawy jak większość z Was przy wadliwie dizłajace skrzyni CVT

najpierw sporadycznie pojawiaajcy sie komunikat usterka skrzynie biegów, auto wchodziło w tryb awaryjny = lewarek ciezko chodził, auto ruszłao z 2ki i jechało ok 60k km/h
wstawiłem do mechanika który niby...sie znał robiła taka skrzynie itd...

auto postało u niego 5 miesiecy...zamaist naprawic wiwecej popsuł...
diagnostyka-najpierw nic na kompie nie wychodizło, dopiero po wymuszeniu wysżły 3 błedy nie pamietam ich juz mam gdzies napisane jak by ktos pytał-ale na paoczyaek "bład kumikacji magistrali CAN

i sie zaczeło:

najpierw dwie wymiany oleju wraz z filtrami
potem wysyłka-rzekomo!!!wysyłka do midparts do Wa-wy mojego sterownika mechatroniki, i komputera hydraulicznego(suwaki spręzynki tłoczki) w celu sprawdzenia---niby dobre oba, tzn hydraulikę musieli PONOC poprawiać
skrzynia nadal nie dizałała
potem informacja-druzgoczaca jak dla mnie- uszkodzony komputer sterujacy skrzynią-mechatronica-wywaliła sie pamiec i nie da sie jej wgrac czy naprawić
kolejna informacja- konwerter ma popekane spręzynki i nadaje sie do regeneracji...zrobione w Krakowie 720 zł z przesyłką
komputer cudem udało mi sie dostać -nowy wyjety ze skrzyni z peknieta obudową 2700 zł
potem kolejne info-wytary łańcuch-kupiłem nowy 2000 zł
przy okazji okazła się ze bieżnia -ta od koła parkingu-miała kilka ry, była przypalona...wymieniłem na nową-uzytwana 750 zł
do tego rozebrana i złozona pompa -w celu wyeliminowania ubytków wytarcia peknietych spręzynek.po złozeniu -teraz juz wiem ze nieudolnym, bez wycentrowania-ze skrzynia zaczeło sie lać...
i....auto nadal nie działało...
wkur...łem się auto na lawete i do innego mechanika od skrzyń.
tam sie okazało że potrzebny jest cały komplet uszczelniaczy bo tak na prawde dow ymiany były tylko te od pompy ale...do samej pompy nie mzona było dostać wiec trzeba było kupic cały komplet 1300 zł

(wczesniej wszytskie uszczelki w skrzyni wymienione były w firmie w Radomiu, gdzie poprzedni włąscicel naprawiał jakies uszkodozne łozysko w tej skrzyni-wiec miały 2 lata niecałe z czego poł roku auto juz stało u mechanika,wiec uzytkowne były 1,5 roku,wiec mogły by zostać,ale kit wymienilismy komplet

aaaa poprzedni włascicel wymienił wsyztskie tarczki i przekładki w obu koszach- i wstecznego i driva miały jeszcez nie starte logo kiedy teraz skrzynia została otworzona

skrzynia po ponownym zmontowaniu przestała ciec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

i okazał się ze mój komputer-pierwszy od sterowania skrzynia-mechatronika była i jest sprawna ---czyli kupiłem sobie za niemal

ponowna wymiana oleju i filtra programowanie skrzyni i....mechanicy robili jazdy próbne i...mozna było jeżdzić.


auto odebralismy ,ujechałem ok 15 km i....to samo co przeszło 7 miesiecy temu-na blacie komunikat usterka skrzyni biegów, auto weszlo w tryb awaryjny i lewdwo jechało....a w pamieci te same 3 błedy co w maju...

czyli ok 9.500 (bo robocina z wymiana oleju x2 wyszła ok 2000) PSU W DUPE...teoretycznie...

auto wróciło do mechaniak tego drugiego ,znowu wyjmowanie skrzyni ogladanie sprawdzanie itd
diagnoza -uszkodzony komputer hydrauliczny -pa płyta sterownicza przykrecana do mechatroniki-komputera elektronicznego sterujacego skrzynią-bo o ile był zimny olej było ok, kiedy sie rozgrzał pojawiała sie komunikat usterka skrzyni biegów i praca w trybie awaryjnym...
hydraulika pojechał koło Wrocławia i...wróciła naprawiona za...500 zł!!!!kolejna wymiana oleju i od tego czasu do teraz skrzynia chodzi bezawaryjnie...

mam nadizeje ze nie pisze tego w zlym momencie....

reasumujac :
ze starej skrzyni z 2006 roku jaka wyszła z fabryki została mi obudowa,jedna bieznia, kilka łozysk-jedno było wyemianiane,pompa oleju i moja hydraulika-ale po naprawie.
reszte mam nową:łańcuch, druga bieznia, jedno łozysko, tarczki i przekłądki, mechatronika-komputer sterujacy, konwerter po regeneracji...
wszytsko za KUPE mojej kasy....

a wystarczyło zrobic ta hydraulike i auto by smigało...wydął bym moze 3tys zł z robocina, auto by było u mechanika ok 2-3tyg .
ale tak to jest jak sie trafi na niewłasciwego mechanika i drugi juz madry i znajcy sie na rzeczy musi najpierw naprawic co tamten pierwszy partacz popsuł, zamaist skupic si ena naprawie...

ale co zrobic jak za te skrzynie-cvt-mało kto w ogole sie chce brać bo jest tak olbrzymi problem z czesciami zamiennymi do nich(ta umowa firmy ZF producenta skrzyń podpisana z fordem ze tylko całe kompletne skrzynie dostarcza jako czesci zamienne...


tak więc dobry mechani to 70prc sukcesu przy tej skrzyni, reszta to dostępność częsci

__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi

Ostatnio edytowane przez SRS ; 23-10-2021 o 16:58
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2012, 09:57   #2
FORD FOCUS C-MAX
ford::amateur
 
Imię: RYSZARD
Zarejestrowany: 11-06-2012
Skąd: WROCŁAW
Model: FOCUS C-MAX
Silnik: 1,6
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: skrzynia CVT w c-maxsie 1,6 tdci 109km -komunikat: usterka skrzyni biegów

witam
proszę o namiary do tego mechanika
pozdrawiam
Ryszard
FORD FOCUS C-MAX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2012, 10:10   #3
passek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-07-2012
Model: Focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 1999
Postów: 1
Domyślnie Odp: skrzynia CVT w c-maxsie 1,6 tdci 109km -komunikat: usterka skrzyni biegów

Witam.
Możesz podrzucić namiary do tego mechanika
passek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2012, 14:32   #4
osabzyk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-10-2008
Model: C-max
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: skrzynia CVT w c-maxsie 1,6 tdci 109km -komunikat: usterka skrzyni biegów

Bardzo proszę kontakt do mechanika któremu udało się naprawić tą skrzynię z objawem na ciepłym oleju gdyż mam identyczną sytuację a mój mechanik zaraz mi pół auta wymieni a i tak czuję że nie będzie to działać i kolejne tysiące pójdą w błoto
osabzyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2012, 14:49   #5
Bartek_Lublin
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-12-2012
Skąd: Lublin
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Odp: skrzynia CVT w c-maxsie 1,6 tdci 109km -komunikat: usterka skrzyni biegów

Witam wszystkich.
Mam obecnie taki sam problem jaki miał Adi - czy jest w stanie ktoś mi pomóc?

Pzdr
Bartek_Lublin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2012, 20:18   #6
grodek75
ford::advanced
 
Avatar grodek75
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Warszawa Żoliborz
Model: Mondeo Mk4 GoldX/Nissan Micra K11
Silnik: 2,3l Duratec HE 161KM Automat AWF21/1.4 16V 82KM Automat CVT
Rocznik: 2008/2001
Postów: 294
Domyślnie Re: Odp: skrzynia CVT w c-maxsie 1,6 tdci 109km -komunikat: usterka skrzyni biegów

Cytat:
Napisał Bartek_Lublin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich.
Mam obecnie taki sam problem jaki miał Adi - czy jest w stanie ktoś mi pomóc?

Pzdr
Kolego, główna usterka tych skrzyń to wadliwie zaprojektowane sprzęgło hydrokinetyczne. To ono jest głównym powodem problemów z tą skrzynią, która sama w sobie wbrew obiegowym opiniom nie jest zła (pracuje min. w Mini i nikt na nią nie narzeka, ale tam nie ma tego konkretnego, cholernego sprzęgła). Wracając jednak do tematu - przede wszystkim nie jeździj dalej z tą usterką w nadziei, że "się rozchodzi". Jedyne co mozesz w ten sposób osiągnąć to załatwić jeszcze komputer skrzyni razem z mechatroniką (o ile już nie padł). Należy wymienić sprzęgło, komputer, jeżeli jest padnięty to niestety też. Oprócz tego oczywiście nowy płyn (bo nie jest to olej), filtr i uszczelnienia. Po kilkuset kilometrach samochód podnieść, zdjąć osłony i sprawdzić czy nie ma wycieków.
I skrzynia będzie dalej działać.
Jak przeżyłem to samo i nie taki diabeł straszny jak go malują, pod warunkiem że trafisz na mechanika który coś o tym wie, a nie partacza.
Nie daj się zbyć, że wystarczy wymienić płyn i filtr, wgrać nowy soft, etc.
To jest typowa usterka i nie potrzeba tu wyważać otwartych drzwi.
Jest kilka warsztatów, które specjalizują się w naprawach tych skrzyń.
Popytaj w Midparts, LiiCar k/Poznania, na Allegro ogłasza się też firma z okolic Myślenic (wklep "Ford CVT"). Jest też Auto Józefów, ale o nich są różne opinie. Ja nie miałem z nimi do czynienia, więc nie będę oceniał, ale opinie są skrajnie różne. Gdzieś widziałem też dobrą opinię o firmie Dec Auto-Mat z Parysewa z okolic Garwolina, a to chyba Twoje okolice.
też podobno zna się na CVT. I nastaw się psychicznie, że naprawa to koszt 4-7tys. PLN w zależności od rozmiaru szkód które juz nastąpiły. Proponuję abyś pogadał z ludźmi z LiiCar, twierdzą że modyfikują to sprzęglo tak że usterka nie występuje.
I jeszcze na koniec kilka zasad eksploatacji tej skrzyni (niby dotyczy to większości automatów, ale ten konkretny jest bardzo wrażliwy więc...):
- po odpaleniu daj jej minutę - dwie na rozgrzanie się zanim ruszysz, niezależnie od tego czy to lato czy zima;
- po załączeniu biegu trzeba poczekać aż auto lekko szarpnie, czyli skrzynia się załączy na odpowiednim biegu i dopiero gaz;
- zapomij o szybkich zmianiach biegu z D na R i odwrotnie - ta skrzynia MUSI najpierw zmienić kierunek pracy paska i MUSI mieć na to chwilę!
- wymiana płynu i filtra nie rzadziej niż co 60k km (Nie słuchaj serwisu, że jest bezobsługowa. Jest ale do momentu aż padnie. Nawet ETIS każe wymieniać płyn co 60k km co serwisy przemilczają).
- no i standartowo nie machać wajchą bez potrzeby.
Pozdrawiam,
T.

Ostatnio edytowane przez grodek75 ; 18-12-2012 o 20:41
grodek75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2012, 14:46   #7
Bartek_Lublin
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-12-2012
Skąd: Lublin
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Odp: skrzynia CVT w c-maxsie 1,6 tdci 109km -komunikat: usterka skrzyni biegów

Dzięki Kolega za wyczerpującą wypowiedź, napewno mi ona w czymś pomoże.... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bartek_Lublin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2013, 19:18   #8
mati4851
ford::amateur
 
Imię: mATI
Zarejestrowany: 06-10-2012
Model: FOCUS
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: skrzynia CVT w c-maxsie 1,6 tdci 109km -komunikat: usterka skrzyni biegów

witam mam problem ze skrzynią cvt, jestem osobą niepełnosprawną i musze szybko naprawić auto ponieważ jestem od samochodu uzależniony czy można w focusie wymienić skrzynie na automat inny nić cvt? prosze o pomoc bo nie wiem co mam robić

Ostatnio edytowane przez mati4851 ; 12-01-2013 o 19:31
mati4851 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2013, 21:42   #9
grodek75
ford::advanced
 
Avatar grodek75
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Warszawa Żoliborz
Model: Mondeo Mk4 GoldX/Nissan Micra K11
Silnik: 2,3l Duratec HE 161KM Automat AWF21/1.4 16V 82KM Automat CVT
Rocznik: 2008/2001
Postów: 294
Domyślnie Re: Odp: skrzynia CVT w c-maxsie 1,6 tdci 109km -komunikat: usterka skrzyni biegów

Cytat:
Napisał mati4851 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam mam problem ze skrzynią cvt, jestem osobą niepełnosprawną i musze szybko naprawić auto ponieważ jestem od samochodu uzależniony czy można w focusie wymienić skrzynie na automat inny nić cvt? prosze o pomoc bo nie wiem co mam robić
Trochę późno odpowiadam, ale dopiero wpadłem na Twoje pytanie.
Niestety nie ma możliwości instalacji innej skrzyni automatycznej w tym aucie.
Jeżeli przeróbka to tylko na manual.
Co do naprawy to poczytaj inne wpisy, w tym również moje.
Widziałem, że pytałeś się o części - nie wiem jak chciałbyś je kupić by być pewnym, że są OK?
Oddaj auto fachowcowi i on się musi tym martwić.
Tylko niech to będzie fachowiec przez duże F.
Wyżej masz podane przeze mnie kilka kontaktów.
grodek75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2013, 11:45   #10
focus1.6tdci
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 20-03-2013
Model: Focus
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: skrzynia CVT w c-maxsie 1,6 tdci 109km -komunikat: usterka skrzyni biegów

W naprawach skrzyń typu CVT specjalizują się k/Poznania.Naprawiałem u nich i jestem mega zadowolony.Moge dać kontakt: 504 948-359
focus1.6tdci jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.