Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-01-2016, 09:45   #1
daniellson
ford::advanced
 
Avatar daniellson
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 17-11-2007
Skąd: Tarnów/Ałma-Ata
Model: focus LPG ZENIT ,volvo xc60 2007
Silnik: 1,6
Rocznik: 1998
Postów: 276
Domyślnie Czy światła przeciwmgielne mają własny przekażnik

Witajcie
Mam zamiar przerobić halogeny przeciwmgielne na dzienne na ledach Philips zmontowanych w h1 (wiem ,że to inny atest itd )Powiedzmy ,że pytam teoretycznie
Czy załączanie tych świateł realizowane jest za pośrednictwem tego samego przekaźnika co świateł mijania/drogowych .Czy maja oddzielny przekaźnik
Chciałbym tak ogarnąć instalację aby załączały się tylko halogeny po zapuszczeniu silnika
Halogeny trzymają idealnie wymiary dotyczące przepisów montażu dziennych ,po drugie idealnie pasują do zderzaka ,po trzecie nigdzie nie mogę dostać oryginalnych dziennych do mk1 w miejsca po halo
Może ktoś za Was dokonał podobnej przeróbki i może się podzielić wiedzą na ten temat .


Ostatnio edytowane przez daniellson ; 25-01-2016 o 09:59
daniellson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2016, 10:52   #2
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,604
Domyślnie Odp: Czy światła przeciwmgielne mają własny przekażnik

Z tego co wiem to włączanie realizowane jest raczej z tego samego przekaźnika ale 100% pewności nie mam. Żeby to włączało się wraz ze startem silnika potrzebował będziesz układ który bedzie reagował na skoki napięcia aku podczas rozruchu (tak działa większość DRL), widziałem takie zestawy nawet do samodzielnego montażu na sklepie AVT, drogie to nie jest. Natomiast co do obsadzania ledów w miejscu halogenów tak jak pisałeś nie będzie to legalne z prawnego punktu widzenia, nie będzie miało homologacji i teoretycznie trafiając na upierdliwego policjanta mógłbyś mieć kłopoty z tego względu ze klosze halogenów mają inny snop swiatła i inne przeznaczenie niż klosze DRL. Często widzę osoby jeżdżące focusem mk1 ale po lifcie, ktorzy w miejsce halogenów wrzucają ledy i wg mnie tracą podwójnie bo po pierwsze tracą halogen przeciwmgielny a po drugie tracą lampy DRL pod kątem legalności. Generalnie dużo już dziwnych kombinacji na temat DRL w stylu "zrób to sam, Polak potrafi" widziałem, ale mimo wszystko polecam rozwiązania dedykowane. Ja do siebie kupilem zestaw DRL Philips z homologacją, zamontowałem, działa świetnie, świeci potężnie, halogenów nie straciłem bo zamontowałem ledy w grillu (zgodnie z normami). Przy montażu trzeba też pamiętać że gdy się ma ledy dzienne, nie mogą świecić się światła pozycyjne - to bardzo częsty błąd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2016, 11:05   #3
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Czy światła przeciwmgielne mają własny przekażnik

Cytat:
Napisał zmulim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy montażu trzeba też pamiętać że gdy się ma ledy dzienne, nie mogą świecić się światła pozycyjne - to bardzo częsty błąd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli auto było pierwszy raz zarejestrowane do 31.12.2009 r., to mogą - doczytaj szczegóły.

Ostatnio edytowane przez weuek ; 25-01-2016 o 11:07
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2016, 11:41   #4
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Czy światła przeciwmgielne mają własny przekażnik

fajny patent to jest tez modul na 30 % mocy drgowych, wtedy nie traci sie halogenow i tez fajnie to dziala. A co do przekaznika, to tylne i przednie sa chyba na tym samym, zajrzec pod maske trzeba.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2016, 11:42   #5
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,604
Domyślnie Odp: Czy światła przeciwmgielne mają własny przekażnik

Zgadza się, ja opisywałem na swoim przypadku (2010) więc u mnie już nie może, z resztą kupując markowe zestawy DRL i podłączając je, wszystko działa wedle nowych przepisów UE Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał Uziu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fajny patent to jest tez modul na 30 % mocy drgowych, wtedy nie traci sie halogenow i tez fajnie to dziala.
Tak, tylko że to wszystko jest nieprzepisowe niestety, i jadąc gdzieś za granicę dalej można się nieźle uziemić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak całkiem już offtopic, czy też zauważyliście taki dziwny zwyczaj wśród naszych kierowców że czy mgła czy nie, to oni namiętnie na przednich przeciwmgielnych jeżdżą? U mnie w okolicy to jakaś plaga, coś w stylu "mam to świecę"...
Paweł, mnie to od pewnego czasu interesuje taki moduł: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez zmulim ; 25-01-2016 o 11:49
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2016, 12:06   #6
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Czy światła przeciwmgielne mają własny przekażnik

Cytat:
Napisał zmulim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zgadza się, ja opisywałem na swoim przypadku (2010) więc u mnie już nie może
Ja widzę u ciebie 2004...
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2016, 12:11   #7
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,604
Domyślnie Odp: Czy światła przeciwmgielne mają własny przekażnik

Rejestracja w Niemczech, w Polsce pierwsza rejestracja w 2010 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (nie wiem czy chodzi o pierwszą rejestrację w ogóle czy pierwszą rejestrację w kraju w którym ma jeździć, nie jest to w tych przepisach jakoś doprecyzowane) poza tym nie było żadnej filozofii przy montażu by działało to tak jak należy wg nowych standardów, więc skoro z założenia ledy są energooszczędne, nie widziałem sensu zapalania dodatkowo pozycyjnych, bo w kwestii widoczności na drodze g***o one dają tak czy siak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2016, 13:01   #8
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Czy światła przeciwmgielne mają własny przekażnik

Pierwsza w ogóle (we wszechświecie). Chyba ustawodawca nie przewidział, że to można tak opacznie zrozumieć. ;-)
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2016, 13:37   #9
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,604
Domyślnie Odp: Czy światła przeciwmgielne mają własny przekażnik

A widzisz, jednak można Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. hehe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wiesz jak to jest w Polsce, jak czegoś nie doprecyzujesz to znajdzie się ktoś kto to obejdzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2016, 14:23   #10
daniellson
ford::advanced
 
Avatar daniellson
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 17-11-2007
Skąd: Tarnów/Ałma-Ata
Model: focus LPG ZENIT ,volvo xc60 2007
Silnik: 1,6
Rocznik: 1998
Postów: 276
Domyślnie Odp: Czy światła przeciwmgielne mają własny przekażnik

Panowie luz, nie ma się co czepiać za słówka .Wiem dobrze ,że temat DRL w Polsce jest sprawą dyskusyjną .
Pomijając
Przepatrzyłem schematy elektryczne instalacji oświetleniowej w TIS wychodzi że jest to ten sam przekaźnik ,Czyli będzie trzeba zabudować instalację opartą na osobnym przekaźniku.
Druga sprawa na jaką natrafiłem w schematach to , że w tych modelach zapewne b rzadko była montowana fabryczna instalacja DRL
Ciekaw jestem czy z takową ktoś z Was się spotkał .

Ostatnio edytowane przez daniellson ; 25-01-2016 o 14:28
daniellson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.