Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-11-2018, 23:38   #181
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,822
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 face lifting - pierwsze zdjęcia i informacje

Co im najczęściej dolega?

cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2018, 11:42   #182
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 face lifting - pierwsze zdjęcia i informacje

Z tego co natknąłem się w paru wątkach to zapycha siś DPF lub pada jeden z wtrysków (chyba 3ci).
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2018, 11:47   #183
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,148
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 face lifting - pierwsze zdjęcia i informacje

Ja słyszałem o dpfach (i NOx - ale to tylko akcje serwisowe i nowe softy) ale pada rozrząd i chyba głowica
Zaraz ten Ecoblue będzie dla Forda fundamentem w EU więc jakoś muszą go ogarnąć (aby nie było jak w Mondeo mk3) bo inaczej utoną
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2018, 17:56   #184
dizel1982
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 475
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 face lifting - pierwsze zdjęcia i informacje

Witajcie Panowie,
Przeczytałem kilka stron. Czy znamy już jakieś konkrety? Czy ewentualnie ten luty to coś pewnego? W styczniu kończy mi się leasing, będę chciał zmieniać auto a że obecne mondeo sprawuje mi się świetnie, nie będę kombinował bo tak naprawdę jedyna marka na jaką mógłbym zmienić to BMW albo Volvo ale w związku ze zmianami podatkowymi, zakup tych aut jest mało opłacalny dlatego zostanę przy na maxa wypasionym mondeo zamiast średnio wyposażonej piątki czy S60. Ale do rzeczy. Jak wspomniałem w styczniu kończy mi się leasing ale nie chcę się pchać w stary model kiedy są już plany na wersję FL. Tylko właśnie, kiedy ... Salon milczy. Dziś byłem w Auto Plazie i nic nie wiedzą (albo nie chcą mówić). I nie wiem co tu robić. Bo jak się okaże że nowa wersja będzie w połowie roku to bez sensu. Po drugie zauważyłem że wycofali diesla BiTurbo. Czy w mondeo po FL wróci jakiś diesel który ma ponad 200km? Nie mówię że te 180km to mało ale jakbym miał opcję czegoś mocniejszego to brałbym bez zastanowienia.
dizel1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2018, 18:45   #185
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 face lifting - pierwsze zdjęcia i informacje

Do S-Maxa już wjechał nowy 2.0 EcoBlue TwinTurbo 240KM.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2018, 09:11   #186
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,148
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 face lifting - pierwsze zdjęcia i informacje

tak na logikę, to te nowe diesele z rodziny Ecoblue (120, 150, 190, 240) i owy automat (8bieg. hydro z gałką) pojawią się (zaraz) też w mondku
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2018, 10:08   #187
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,822
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 face lifting - pierwsze zdjęcia i informacje

Tak na logikę, to niekoniecznie :-), bo np. wiele asystentów, które są w S-maxie, nie ma w Mondeo, więc chyba nie ma tu żadnej logiki. :-/
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2018, 10:20   #188
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 face lifting - pierwsze zdjęcia i informacje

Pytanie, czy to rzeczywiście dobrze aby już się pokazały. Śledząć wątki dla innych aut, to jednak wciąż jest spore ryzyko wad wieku dziecięcego i aktualna konstrukcja PSA wydaje się pewniejszym wyborem. Zwłaszcza, że osiągi chyba znacząco odbiegać nie będą - no chyba, że komuś zależy na tych 240 KM.
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2018, 16:19   #189
cookie_m
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 face lifting - pierwsze zdjęcia i informacje

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak na logikę, to niekoniecznie :-), bo np. wiele asystentów, które są w S-maxie, nie ma w Mondeo, więc chyba nie ma tu żadnej logiki. :-/
Na moje oko, to wygląda na to, że niektórych funkcjonalności brakuje w Mondeo, bo to jest "przeszczep" z rynku amerykańskiego, a S-MAX (z tego co wiem, ale mogę się mylić) był projektowany w Europie.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2018, 20:39   #190
dizel1982
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 475
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 face lifting - pierwsze zdjęcia i informacje

Jutro jeszcze wybiorę się do Bemo Motors. Może będą mieli jakieś info czy będzie to mondeo i od kiedy będzie można zamawiać bo nie ukrywam że na przełomie stycznia/lutego chciałbym dokonać już zamówienia.

--EDIT--
A jeszcze Panowie takie pytanie. Czy orientujecie się może czy Ford w nowym mondeo wprowadzi jakieś nowe, fajniejsze fotele? Nie mówię że te obecne są złe bo spotykałem się z gorszymi ale brakuje mi jednak czegoś bardziej że tak to nazwę otaczającego kierowcę. Nie będę tu stawiał za przykład marek premium ale myślę że taką marką którą śmiało można postawić obok Forda jest Opel. Opel ma te fotele wręcz rewelacyjne. Bez trudu idzie je tak wyregulować aby znaleźć idealną pozycję. Oczywiście mowa o tych fotelach AGR. Mają świetne trzymanie boczne, te kubełki są dość głębokie. Siedzisko też super trzyma na boki. W Fordzie o ile jeszcze trzymanie boczne oparcia ujdzie o tyle siedzisko już nie trzyma tak dobrze. Chyba że w wersji Vignalne a pakiecie Lexury Seata są nieco inne fotele ale nie sądzę bo wersja demonstracyjna (nie Vignale) którą miałem przyjemność jeździć miała ten pakiet i fotele były po prostu normalne. Boli mnie tez krótkie siedzisko. Mam ponad 190cm wzrostu i zawsze mam ten problem że po dłuższej jeździe nogi bez odpowiednie podparcia są zmęczone. Szkoda że nie mają w opcji czegoś bardziej na wypasie. Przecież zrobienie dobrych foteli to nie jest jakiś rocket science.

Ostatnio edytowane przez dizel1982 ; 05-12-2018 o 06:21
dizel1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.