Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-11-2017, 12:01   #21
krzysiek1.6
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-03-2015
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 benzyna 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 31
Domyślnie Odp: Dobranie właściwego modułu GEM.

Rozumiem, że ten program służy nie tylko do konfiguracji gem, ale do wszystkich innych funkcji tj. zczytywania, kasowania kodów itd. ? Jestem na 4 roku studiów na wydziałe mechanicznym politechniki, także z różnymi programami do projektowania, liczenia przepływów czy obciążeń miałem styczność. Ogólnie jeśli chodzi o sprawy komputerowe to czuję się dość silny. Myślisz, że ELMconfig jest w moim zasięgu? Czy jako totalny amator mogę jakoś bardzo spierdolić sprawę - tak, że auto już nie ruszy czy coś? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Chodzi o kabel, który podłączam pod OBD a z drugiej strony przez USB to laptopa i ELMconfig mi go złapie?

A, i żeby zgrać konfigurację ze starego gema wystarczy go podłączyć i podpiąć komputer i on go załapie? Nie muszę znów konfigurować centrala ani nic takiego? Chyba podjąłem decyzję - rozglądam się za kablem Viaken.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez krzysiek1.6 ; 09-11-2017 o 12:08
krzysiek1.6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2017, 12:24   #22
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Dobranie właściwego modułu GEM.

Sygnalizuje Ci otwarcie maski, bo prawdopodobnie gem jest z auta z aktywowanym alarmem. Wtedy jest czujka w zamku maski, auta które wyjechały z fabryki bez alarmu nie mają tej krańcówki. Stop to wygląda na problem z masą albo w samej lampie, albo w kostce na lewym tylnym nadkolu. Program opisywany jest tu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Do pełnej obsługi tylko Viaken na kablu STN1170. Możessz sobie ściągnąć ELMConfig i potestować na kompie offline nawet bez interfejsu
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2017, 12:32   #23
krzysiek1.6
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-03-2015
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 benzyna 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 31
Domyślnie Odp: Dobranie właściwego modułu GEM.

Moje auto jest wyposażone w alarm. Mam dwie czujki przy słupkach A, oraz taki mały okrągły dynks przy właczniku do podgrzewania tylnej szyby. Na tym dynksie jest mala diodka i okrągły przycisk, który służy do wyłączania alarmu (kod domyślny 1111). Nie wiem czy wiesz o co chodzi, mogę dołączyć zdjęcie. Myślę, że jeśli nie znajdę stacjonarnie to jeszcze dzisiaj zamówie ten kabel Viaken z Krakowa.

Mógłbyś trochę więcej powiedzieć na temat tej wiązki? Chyba, że jest jakiś inny temat z tym związany (nie znalazłem). Intryguje mnie to, że działa światło pozycyjne, ale gaśnie przy hamowaniu. To oznacza, że nie ma żadnego urwanego kabla ani nic takiego. Co więc może to powodować??

PS. Która wersja ELMConfigu najlepsza do mojej foki mk2 przedliftowej?

Zdjęcia sugerujące, że moje auto jest wyposażone w alarm: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Wybacznie ochydnie brudną konsolę auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez krzysiek1.6 ; 09-11-2017 o 12:43
krzysiek1.6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2017, 12:59   #24
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Dobranie właściwego modułu GEM.

Ale Ty masz dokładany alarm, a nie fabryczny aktywowany w GEM. ELMConfig zawsze najnowszy, musi działać. Temat nie o stopie, ale jest tam opis mas i lokalizacja kostki w nadkolu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Schematy Focusa są tu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez radek70 ; 09-11-2017 o 13:22
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2017, 13:23   #25
krzysiek1.6
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-03-2015
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 benzyna 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 31
Domyślnie Odp: Dobranie właściwego modułu GEM.

Ok! Właśnie zamawiam kabel Viaken, jak dojdzie to pobawię się z konfiguracją GEMa.

A propos schematów i kostki. Ten schemat z dropboxa co mi podesłałeś to jakiś totalny kosmos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , nie odnajdę się w tym. Natomiast do kostki w nadkolu myślę, że jakoś bym doszedł. Umiałbyś zasugerować w czym może być problem, żeby powodować takie objawy? Mówiłeś, że w lampie lub w kostce - jeśli tak to czy jest to jakiś urwany kabel, albo naderwany? Jeśli w kostce to czy jest to kostka do wymiany czy może też coś słabo styka i da się to naprawić lutownicą?

Dzięki za wyrozumiałość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
krzysiek1.6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2017, 13:32   #26
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Dobranie właściwego modułu GEM.

Cytat:
Napisał krzysiek1.6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.
A propos schematów i kostki. Ten schemat z dropboxa co mi podesłałeś to jakiś totalny kosmos
Ja stary ogarnąłem schematy, to Ty tym bardziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Każda strona jest opisana czego dotyczy. Trzeba powiększać i przesuwać. Niestety stworzone w formacie A2 i przeniesine do PDF. Miernik w ręce, bo ewidentnie brakuje masy, czyli kable które przykręcone są do karoserii. Tą kostkę na nadkolu potrafi też zalać.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2017, 13:41   #27
krzysiek1.6
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-03-2015
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 benzyna 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 31
Domyślnie Odp: Dobranie właściwego modułu GEM.

Haha no dobra, popróbuję. Choć sprawy elektryczne nigdy nie były moją mocną stroną. Znalazłem stronę nr 55 ze światłami stop. Niedługo do tego siądę. Zamówiłem ten kabel STN1170 kurierem, modlę się, żeby doszedł jutro. W takim przypadku jutro spróbuję skonfigurować GEMa i będę dalej tu postował. W innym przypadku pewnie kontynuuję temat w poniedziałek.

Dzięki wielkie!

PS czy jeśli problem jest z masą w lewej lampie, to nie powodowałoby to też niedziałania świateł pozycyjnych?

Ostatnio edytowane przez krzysiek1.6 ; 09-11-2017 o 13:43
krzysiek1.6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2017, 14:11   #28
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Dobranie właściwego modułu GEM.

Cytat:
Napisał krzysiek1.6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to nie powodowałoby to też niedziałania świateł pozycyjnych?
Sprawdź jeszcze, czy żarówka dwuwłóknowa jest prawidłowo włożona.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2017, 09:26   #29
irosz
ford::average
 
Imię: Ireneusz
Zarejestrowany: 07-06-2011
Skąd: Katowice
Model: B-max, Grand C-max
Silnik: 1.0 Pb, 1.6 Pb
Rocznik: 2017, 2011
Postów: 123
Domyślnie Odp: Dobranie właściwego modułu GEM.

Popieram diagnozę Radka to na pewno problem z masą w lampie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
irosz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2017, 10:20   #30
Buton
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 17-11-2014
Skąd: Łuków
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 19
Domyślnie Odp: Dobranie właściwego modułu GEM.

U mnie to samo działo się ze światłem stopu. Winna była oprawka żarówki.
Buton jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
elektryka , focus ii


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.