Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-07-2023, 22:14   #271
TomekD-LEV
ford::beginner
 
Avatar TomekD-LEV
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 01-06-2023
Skąd: Leverkusen
Model: S Max
Silnik: 2.0 240PS
Rocznik: 2018
Postów: 15
Domyślnie Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja

Witam Szanownych Kolegów.

Dołożyłem manetkę, doprogramowałem brakujące parametry z tutorialu kolegi [MENTION=4269]Rafałek.krupinski i ... ZONK.

Auto miało Radar i resztę... dokupiłem manetkę i postępowałem zgodnie z wytycznymi kolegi.

Niestey po zmianie parametrów .. choć nie wszystkie trzeba było zmieniać bo cześć byla już poprawnie ustawiona mam następujące błędy:

System ostrzegania przed kolizja niedostępny informacja lub błąd po każdym uruchomieniu.

Manetkę nie działa w pełni - nie idzie włączyć w ogóle tempomatu nawet bez ACC pojawią się ikona SET.. I na więcej klawiszy nie reaguje.

Jedyne co zaczęło działać to inteligenty Limiter który działa rozponaje znaki i sam dostosowuję maksymalną prędkość która może regulować i ewentualnie ustawić teleeancje.

Gdzie popełniłem błąd? Kto może coś poradzić?

Pozdrawiam Tomasz

TomekD-LEV jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2023, 13:30   #272
jarcik
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 18-08-2017
Skąd: Toruń
Model: Ford SMAX
Silnik: 180HP,Powershift
Rocznik: 2016
Postów: 77
Domyślnie Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja

Cytat:
Napisał TomekD-LEV Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam Szanownych Kolegów.


System ostrzegania przed kolizja niedostępny informacja lub błąd po każdym uruchomieniu.

Rafał zrobił instrukcję do przedlifta, Ty masz polifta . Więc konfiguracja zapewne się nie zgadza
jarcik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2023, 15:17   #273
TomekD-LEV
ford::beginner
 
Avatar TomekD-LEV
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 01-06-2023
Skąd: Leverkusen
Model: S Max
Silnik: 2.0 240PS
Rocznik: 2018
Postów: 15
Domyślnie Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja

Ktoś z kolegów jest w stanie poratować konfiguracją do polifta? Przejechałem właśnie 2200km do Albani beż tempomatu i systemu ostrzegania przed kolizja.... do przyjemności to jie należało. Pozdrawiam Tomasz

[EDIT]

Jako że mam urwanie ch.... w pracy i jakoś mi nie po drodze do Kolegi Jarosława do PL obecnie rozkminiam sam dlaczego nie mogę tego ustrojstwa ForScanem uruchomić.
Problem na chwilę obecną to zmiana parametrów w zakładce ABS za chiny ludowe nie zapisuje mi nowej konfiguracji w linijce:

760-03-01 *xxx xx Reserved & eLocker (eloc) & ACC & CMbB ACC=adaptive cruise control
0=reserved, without eloc, without ACC, without CmbB 8=reserved, without eloc, without ACC, without CmbB CMbB= Collision mitigation by braking
1=reserved, without eloc, without ACC, with CmbB 9=reserved, without eloc, without ACC, with CmbB
2=reserved, without eloc, with ACC, without CmbB A=reserved, without eloc, with ACC, without CmbB
3=reserved, without eloc, with ACC, with CmbB B=reserved, without eloc, with ACC, with CmbB
4=reserved, with eloc, without ACC, without CmbB C=reserved, with eloc, without ACC, without CmbB
5=reserved, with eloc, without ACC, with CmbB D=reserved, with eloc, without ACC, with CmbB
6=reserved, with eloc, with ACC, without CmbB E=reserved, with eloc, with ACC, without CmbB
7=reserved, with eloc, with ACC, with CmbB F=reserved, with eloc, with ACC, with CmbB

Spotkał się ktoś już z takim problemem ??
Moja linijka wygląda następująco:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mógłby któryś z kolegów z oryginalnym ACC od 2019 wysłać swoje ustawienia w module ABS ??

Pozdrawiam Tomasz

Ostatnio edytowane przez TomekD-LEV ; 06-09-2023 o 19:25 Powód: Nowa Treść
TomekD-LEV jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2023, 19:28   #274
TomekD-LEV
ford::beginner
 
Avatar TomekD-LEV
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 01-06-2023
Skąd: Leverkusen
Model: S Max
Silnik: 2.0 240PS
Rocznik: 2018
Postów: 15
Domyślnie Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja

Jako że mam urwanie ch.... w pracy i jakoś mi nie po drodze do Kolegi Jarosława do PL obecnie rozkminiam sam dlaczego nie mogę tego ustrojstwa ForScanem uruchomić.
Problem na chwilę obecną to zmiana parametrów w zakładce ABS za chiny ludowe nie zapisuje mi nowej konfiguracji w linijce:

760-03-01 *xxx xx Reserved & eLocker (eloc) & ACC & CMbB ACC=adaptive cruise control
0=reserved, without eloc, without ACC, without CmbB 8=reserved, without eloc, without ACC, without CmbB CMbB= Collision mitigation by braking
1=reserved, without eloc, without ACC, with CmbB 9=reserved, without eloc, without ACC, with CmbB
2=reserved, without eloc, with ACC, without CmbB A=reserved, without eloc, with ACC, without CmbB
3=reserved, without eloc, with ACC, with CmbB B=reserved, without eloc, with ACC, with CmbB
4=reserved, with eloc, without ACC, without CmbB C=reserved, with eloc, without ACC, without CmbB
5=reserved, with eloc, without ACC, with CmbB D=reserved, with eloc, without ACC, with CmbB
6=reserved, with eloc, with ACC, without CmbB E=reserved, with eloc, with ACC, without CmbB
7=reserved, with eloc, with ACC, with CmbB F=reserved, with eloc, with ACC, with CmbB

Spotkał się ktoś już z takim problemem ??
Moja linijka wygląda następująco:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mógłby któryś z kolegów z oryginalnym ACC od 2019 wysłać swoje ustawienia w module ABS ??

Pozdrawiam Tomasz
TomekD-LEV jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2023, 19:37   #275
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,154
Domyślnie Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja

Masz fabrycznie radar czy dokładałeś? Jeśli dokoadany to masz inną pompę ABS niż smaxy ecoblue z ACC więc nie da się zrobić stop and go (ćwiczyłem w swoim)
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2023, 19:49   #276
jarcik
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 18-08-2017
Skąd: Toruń
Model: Ford SMAX
Silnik: 180HP,Powershift
Rocznik: 2016
Postów: 77
Domyślnie Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja

Poszukaj Vin i działaj

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
jarcik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2023, 19:52   #277
TomekD-LEV
ford::beginner
 
Avatar TomekD-LEV
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 01-06-2023
Skąd: Leverkusen
Model: S Max
Silnik: 2.0 240PS
Rocznik: 2018
Postów: 15
Domyślnie Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja

Radar fabryczny, VIN kilka postów wyżej... walczę ale bez skutecznie.

Bump:
Cytat:
Napisał jarcik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poszukaj Vin i działaj

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
VIN Moj znalazłem i wszystko się zgadza... potrzebny VIN kogoś 2018 końcówka lub 2019 z ACC do porównania...

Bump:
Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz fabrycznie radar czy dokładałeś? Jeśli dokoadany to masz inną pompę ABS niż smaxy ecoblue z ACC więc nie da się zrobić stop and go (ćwiczyłem w swoim)
Nie chodzi o stop&go tylko zwykły ACC...
TomekD-LEV jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2023, 19:57   #278
jarcik
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 18-08-2017
Skąd: Toruń
Model: Ford SMAX
Silnik: 180HP,Powershift
Rocznik: 2016
Postów: 77
Domyślnie Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja

Na otomoto brakuje aut?

Bump:
jarcik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2023, 20:08   #279
TomekD-LEV
ford::beginner
 
Avatar TomekD-LEV
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 01-06-2023
Skąd: Leverkusen
Model: S Max
Silnik: 2.0 240PS
Rocznik: 2018
Postów: 15
Domyślnie Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)


Jesteś Geniuszem... na to nie wpadłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 11-09-2023 o 11:12
TomekD-LEV jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2023, 23:08   #280
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,154
Domyślnie Odp: Adaptive Cruise Control a aktualizacja

Cytat:
Napisał TomekD-LEV Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie chodzi o stop&go tylko zwykły ACC...
jakie masz oznaczenie pompy abs?

przykladowy vin smax2 ecoblue a8 z acc stop&go WF0JXXWPCJKC78956 i WF0JXXWPCJJR13124
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.