Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-09-2014, 17:50   #1
Mondeusz2007
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-09-2014
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Duratec 145KM
Rocznik: 2007
Postów: 11
Domyślnie Czasami nie odpala za pierwszym razem

Witam wszystkich forumowiczów

Jest to mój pierwszy post. Miesiąc temu zostałem szczęśliwym użytkownikiem forda mondeo mk4 z 2007 roku z silnikiem 2.0 benzyna. Auto sprowadzane, bardzo zadbane, wszystkie dokumenty wraz z przeglądami ASO. Kupione od "w miarę" sprawdzonego człowieka zajmującego się ściąganiem aut. Ojciec kupował od niego auto jakieś 6 lat temu i do tej pory jeździ bez żadnego problemu. Osobiście wykonałem przegląd przed-zakupowy w ASO. Nie wykryto jakichkolwiek usterek. Oleje oraz filtry wymienione w tym roku w kwietniu przez poprzedniego właściciela, też w ASO. Zawieszenie pracuje wzorowo, nie słychać żadnych niepokojących dźwięków, silnik mruczy jak kotka. Przebieg sprawdzony, chociaż wiadomo, wszystko da się przekręcić. Tak czy inaczej, auto nie sprawia żadnych problemów poza jednym, który pojawił się niemal na początku.

Otóż mam problem z odpalaniem auta. Raz na dziesięć rozruchów zdarzy mu się, że kręci i kręci, ale nie zapala. Wydawało mi się że to może być problem ze słabym akumulatorem, który nie był doładowany i przy mojej dotychczasowej jeździe po mieście nie miał okazji się jeszcze doładować. Po 15 minutach na wyłączonymi silniku przy klimatyzacji i radiu pojawiał się komunikat o słabym akumulatorze. Więc wyjąłem go i prostownikiem podładowałem w domu. Akumulator daje już radę, ale problem z rozruchem się nie rozwiązał. Dodam, że mam wersję z rozruchem bez kluczyka, na tzw. przycisk "Ford Power".

I tu pytanie do Was drodzy forumowicze. Czy ktoś z Was spotkał się kiedyś z czymś podobnym? Dodam, że np wczoraj pierwszy raz miałem sytuację, że samochód odpalił w połowie, dosłownie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Normalnie auto po odpaleniu ma około 1000 obrotów na minutę. U mnie wskazówka oscylowała w granicy 500 obrotów na minutę i było słychać, jak silnik jest na granicy zagaszenia. Dopiero jak dodałem gazu wszystko wróciło do normy.


Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez Mondeusz2007 ; 14-09-2014 o 19:35
Mondeusz2007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2014, 18:06   #2
Paramedyk
ford::average
 
Avatar Paramedyk
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-06-2014
Skąd: Kraków
Model: MK4 Titanium
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 146
Domyślnie Odp: Problem z odpalaniem [Przycisk Ford Power]

Nie wiązałbym tego z systemem uruchamiającym auto. Wg mnie Ford Power nie ma tu nic do rzeczy. Przy objawach, które nie wyglądają na błahe niemal na pewno powinieneś mieć zapisane błędy. Odczytaj je a wszyscy będą mądrzejsi i coś dalej będą myśleć.
Paramedyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2014, 18:24   #3
Mondeusz2007
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-09-2014
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Duratec 145KM
Rocznik: 2007
Postów: 11
Domyślnie Odp: Problem z odpalaniem [Przycisk Ford Power]

Dzięki za odpowiedź.
Czy poza serwisem, jestem w stanie odczytać logi błędów samodzielnie? Mógłbym to zrobić jeszcze dzisiaj. Wiem że jest coś takiego jak menu serwisowe, ale nie wchodziłem tam jeszcze.
Mondeusz2007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2014, 19:29   #4
Paramedyk
ford::average
 
Avatar Paramedyk
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-06-2014
Skąd: Kraków
Model: MK4 Titanium
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 146
Domyślnie Odp: Problem z odpalaniem [Przycisk Ford Power]

Cytat:
Napisał Mondeusz2007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za odpowiedź.
Czy poza serwisem, jestem w stanie odczytać logi błędów samodzielnie? Mógłbym to zrobić jeszcze dzisiaj. Wiem że jest coś takiego jak menu serwisowe, ale nie wchodziłem tam jeszcze.
Wszystko znajdziesz na forum. I o trybie serwisowym i o pracy z interfejsem.
Paramedyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2014, 19:36   #5
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Czasami nie odpala za pierwszym razem

Rozrusznik panie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Temat sam przerabialem jakies 2tyg. temu ...
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2014, 19:46   #6
Mondeusz2007
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-09-2014
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Duratec 145KM
Rocznik: 2007
Postów: 11
Domyślnie Odp: Czasami nie odpala za pierwszym razem

Też o tym myślałem. Możesz dokładniej opisać objawy ?
Mondeusz2007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2014, 19:54   #7
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Czasami nie odpala za pierwszym razem

Raz palil od razu innym razem w tych samych warunkach dopiero za 2-3 razem. Rekord to chyba 5 prob. Problem objawial sie powoli, ale z kazda wymieniana czescia nie znikal, jedynie przy suchym powietrzu jakby lepiej palil. Ostatecznie po wymianie akumulatora, swiec, filtra paliwa i probie przelewowej pozostal tylko rozrusznik. Szybka wymiana i auto az prosi sie o nacisniecie "start" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2014, 20:04   #8
Paramedyk
ford::average
 
Avatar Paramedyk
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-06-2014
Skąd: Kraków
Model: MK4 Titanium
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 146
Domyślnie Odp: Czasami nie odpala za pierwszym razem

Cytat:
Napisał Kalik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Raz palil od razu innym razem w tych samych warunkach dopiero za 2-3 razem. Rekord to chyba 5 prob. Problem objawial sie powoli, ale z kazda wymieniana czescia nie znikal, jedynie przy suchym powietrzu jakby lepiej palil. Ostatecznie po wymianie akumulatora, swiec, filtra paliwa i probie przelewowej pozostal tylko rozrusznik. Szybka wymiana i auto az prosi sie o nacisniecie "start" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tu sam odpowiadając zadam pytanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., czy rozrusznik może dać taki objaw jak koledze? Czyli po odpaleniu auto nie wchodzi na obroty tylko "zastanawia" się czy zgasnąć czy się rozkręcić.
Paramedyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2014, 20:11   #9
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Czasami nie odpala za pierwszym razem

Moze bo u mnie po odpaleniu trzesla sie cala buda, ale nie zawsze. Dodanie gazu pomagalo.
Filtr wymienialem bo na poczatku mialem wrazenie, ze gorzej odpala jak stoi tylem pod gorke.
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2014, 20:12   #10
Mondeusz2007
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-09-2014
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Duratec 145KM
Rocznik: 2007
Postów: 11
Domyślnie Odp: Czasami nie odpala za pierwszym razem

Dokładnie.
Skoro to rozrusznik, to wczoraj, jak udało mu się już "rozbujać" silnik to dlaczego silnik oscylował w okolicy 500 obrotów na granicy zaduszenia, dopóki nie dodałem gazu. To dało mi do myślenia, że być może to świece i nie było zapłonu na którymś z tłoków.
Mondeusz2007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.