Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-08-2018, 19:10   #51
shimmywtf
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-07-2018
Model: Giulia
Silnik: 2.0T
Rocznik: 2018
Postów: 6
Domyślnie Odp: Radio Android - wybieramy stację multimedialną

Czy ktoś z posiadaczy radia z Androidem używa go z aplikacją Headunit Reloaded i telefonem z Android Auto podłączonym do niego po przewodzie USB?

Zastanawiam się jak sprawdza się ta aplikacja jako serwer i jak ogólnie wygląda wygoda użycia takiej kombinacji.

shimmywtf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2018, 07:24   #52
shimmywtf
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-07-2018
Model: Giulia
Silnik: 2.0T
Rocznik: 2018
Postów: 6
Domyślnie Odp: Radio Android - wybieramy stację multimedialną

Ok, poleciałem w ciemno i kupiłem sobie radio nie wiedząc jak będzie śmigać z Headunit Reloaded Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kupiłem jednostkę ze sklepu Isudar, tę która przewijała się już tutaj kilkukrotnie. Zamówione w środę wieczorem, w czwartek rano wymiana lekko denerwujących maili. Pierwszy pytający o konkretny model samochodu celem potwierdzenia czy potrzebuję dekodera CANBUS czy nie, spoko. Natomiast drugie proszące o zdjęcie deski, nosz kurde.

W piątek przyszła przesyłka - prędkość realizacji fantastyczna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Potem instalacja, nieźle się zdziwiłem jak po spięciu jednostka nie chciała się włączyć. Trochę mi zajęło ogarnięcie, że wtyczka zasilana jest puszczona przez wtyczkę przygotowaną pod dekoder CANBUS. To samo ze sterowaniem z kierownicy, co również przyszło mi do głowy po kolejnej niekrótkiej chwili xD

Dużych testów nie robiłem, głównie włączenie radia FM, zainstalowanie Android Auto (Headunit Reloaded) i testowanie jak to działa. Niestety w pierwszych dwóch przejazdach z AA coś się wywalało i traciłem AA. Raczej kwestia softu HR lub apka po stronie telefonu. Do przetestowania mam też wersję AA 3.5 - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Miejmy nadzieję, że pomoże Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez shimmywtf ; 14-08-2018 o 21:08
shimmywtf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2018, 12:02   #53
MaCIEJ K.
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 29-11-2007
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Galaxy[ mk2 ]
Silnik: 1,9 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 26
Domyślnie Odp: Radio Android - wybieramy stację multimedialną

Panowie,
A ja przy zakupie forda Galaxy dostałem właśnie radio android 2 din chińskie firmy XTRONS.
Z tego co wyczytałem jest to dość stare radio bodajże na android 6.0. Ale moje pytanie jest takie : Jak mogę wgrać mapy Europy oczywiście w j. polskim.
Z tego co zauważyłem jest tam karta SD z Wgranymi mapami na Navigon lecz po niemiecku.
Ma ktoś pomysł bo nigdy tego nie robiłem, lub odesłać mnie pod jakiś link.
Bardzo dziękuję za wszelkie pomysły.

Wiem, że trochę zaśmieciłem temat, Przepraszam.
Pozdrawiam.
MaCIEJ K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2018, 16:30   #54
kolekszy
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 24-04-2015
Skąd: Namysłów
Model: mondeo mk4
Silnik: 1999
Rocznik: 2009
Postów: 143
Domyślnie Odp: Radio Android - wybieramy stację multimedialną

Po polsku masz mapy google, całkiem dobre. A tak to instalka APK np AutoMapa, pobierasz mapy i działa.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
kolekszy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2018, 20:59   #55
MaCIEJ K.
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 29-11-2007
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Galaxy[ mk2 ]
Silnik: 1,9 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 26
Smile Odp: Radio Android - wybieramy stację multimedialną

Dzięki Kolekszy za odpowiedz
ale mnie chodzi bardziej o to jak to wszystko zrobić , krok po kroku. Jak wgrać na kartę z jaką rozdzielczością, co trzeba mieć itd. Jak pytałem znajomych lub obcych ludzi to niby wiedzą co i jak ale nikt się nie podjął wgrania map.Czy to jest rzeczywiście aż takie skomplikowane.Czy to się da w ogóle zrobić?
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 16-08-2018 o 06:33
MaCIEJ K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2018, 18:09   #56
bailaga
ford::average
 
Avatar bailaga
 
Zarejestrowany: 02-04-2014
Skąd: SO
Model: FF2 FL
Silnik: 2.0/145KM Pb
Rocznik: 2010
Postów: 193
Domyślnie Odp: Radio Android - wybieramy stację multimedialną

Cytat:
Napisał shimmywtf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ok, poleciałem w ciemno i kupiłem sobie radio nie wiedząc jak będzie śmigać z Headunit Reloaded Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kupiłem jednostkę ze sklepu Isudar, tę która przewijała się już tutaj kilkukrotnie. Zamówione w środę wieczorem, w czwartek rano wymiana lekko denerwujących maili. Pierwszy pytający o konkretny model samochodu celem potwierdzenia czy potrzebuję dekodera CANBUS czy nie, spoko. Natomiast drugie proszące o zdjęcie deski, nosz kurde.

W piątek przyszła przesyłka - prędkość realizacji fantastyczna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Potem instalacja, nieźle się zdziwiłem jak po spięciu jednostka nie chciała się włączyć. Trochę mi zajęło ogarnięcie, że wtyczka zasilana jest puszczona przez wtyczkę przygotowaną pod dekoder CANBUS. To samo ze sterowaniem z kierownicy, co również przyszło mi do głowy po kolejnej niekrótkiej chwili xD

Dużych testów nie robiłem, głównie włączenie radia FM, zainstalowanie Android Auto (Headunit Reloaded) i testowanie jak to działa. Niestety w pierwszych dwóch przejazdach z AA coś się wywalało i traciłem AA. Raczej kwestia softu HR lub apka po stronie telefonu. Do przetestowania mam też wersję AA 3.5 - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Miejmy nadzieję, że pomoże Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak oceniasz jakość dźwięku? Wziąłeś z DSP?
bailaga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2018, 11:23   #57
shimmywtf
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-07-2018
Model: Giulia
Silnik: 2.0T
Rocznik: 2018
Postów: 6
Domyślnie Odp: Radio Android - wybieramy stację multimedialną

Cytat:
Napisał bailaga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak oceniasz jakość dźwięku? Wziąłeś z DSP?
Bez DSP Kilka stron wcześniej ktoś mówił, że i tak nie mają z DSP na stanie (z Niemiec nie dało się wybrać DSP tak czy inaczej).

Do jakości dźwięku nie mogę się przyczepić, dla mnie gra. Choć okazało się, że nie działa mi prawy głośnik z tyłu. Niestety nie wiem czy popsułem coś przy zmianie czy nie grał już wcześniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
shimmywtf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2018, 12:17   #58
GosuMask
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-07-2018
Model: S-Max
Silnik: 2.5
Rocznik: 2006
Postów: 31
Domyślnie Odp: Radio Android - wybieramy stację multimedialną

No właśnie - radia z DSP aktualnie nie da się kupić. Wybór więc pozostaje pomiędzy wersjami androida, ilością RAM, 4 lub 8-rdzeni i marką producenta...
Czy między radiami różnych producentów jest różnica w jakości dźwięku?
Znalazłem takie cudo:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

BARDZO sensowna cena 195$ - Android 8, 2/32 RAM, tyle, że producent, którego tutaj nikt chyba nie sprawdzał - Xonrich?
Mam dylemat, czy zaufać sprawdzonym Xtrons, Isudar, Ownice? Czy warto wydać więcej?
GosuMask jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2018, 17:50   #59
bailaga
ford::average
 
Avatar bailaga
 
Zarejestrowany: 02-04-2014
Skąd: SO
Model: FF2 FL
Silnik: 2.0/145KM Pb
Rocznik: 2010
Postów: 193
Domyślnie Odp: Radio Android - wybieramy stację multimedialną

Cytat:
Napisał GosuMask Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BARDZO sensowna cena 195$ - Android 8, 2/32 RAM, tyle, że producent, którego tutaj nikt chyba nie sprawdzał - Xonrich?
Mam dylemat, czy zaufać sprawdzonym Xtrons, Isudar, Ownice? Czy warto wydać więcej?
żadnych komentarzy póki co nie ma ten Xonrich.

Ostatnio edytowane przez bailaga ; 19-08-2018 o 21:06
bailaga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2018, 19:07   #60
GosuMask
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-07-2018
Model: S-Max
Silnik: 2.5
Rocznik: 2006
Postów: 31
Domyślnie Odp: Radio Android - wybieramy stację multimedialną

Xtronsa (starą wersję 1GB z Androidem 4.4) miałem okazję słuchać na żywo. W S-Maxie Mk1 radio grało tak sobie, ale to samo radio o dziwo w Focusie Mk2 grało całkiem przyzwoicie. Xtrons na pewno jest bardzo dobrze wykonany, nie wiem jak te tańsze.
GosuMask jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.