Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-09-2018, 20:45   #11
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: Voice control nie rozpoznaje nazwy kontaktu

Cytat:
Napisał Krystos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Krótkie przytrzymanie przycisku komend włącza asystentkę fordowską, kiedy dłużej przytrzymam przycisk uruchamia się asystent telefonu z androidem i mówię co ma telefon zrobić czyli "wyślij sms" pyta do kogo chcesz wysłać i jakiej treści na końcu zatwierdzasz i wysyła a ty nawet nie dotykasz telefonu. Odczyt sms w polskiej wersji sync działa też spoko i czyta zrozumiale także można smsować jadąc. Tą funkcjonalność zauważyłem dopiero po aktualizacji softu opisanej w linku który podałem do wersji sync 5.11
dzięki, będę sprawdzał.

__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2018, 05:33   #12
pankrakus
ford::professional
 
Avatar pankrakus
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 1,339
Domyślnie Odp: Voice control nie rozpoznaje nazwy kontaktu

Cytat:
Napisał ggmarszal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]
Mam problem z wyborem kontaktu.

Przy próbie zadzwonienia pod wybrany kontakt poprzez komendę „chiama nome IMIĘ” (zadzwoń do IMIĘ) system odpowiada mi „rubrica vuota” (pusta książka adresowa). O co może chodzić? Cały spis kontaktów mam widoczny na wyświetlaczu w samochodzie, ale nie mogę żadnego z nich wybrać głosem.

[...]
Witam

Jest jeszcze jedna możliwość - nie kompatybilność telefonu

Kiedyś na stronie Forda była lista kompatybilności telefonów i lista funkcji która jest obsługiwana w danym telefonie

Dwa: spróbuj wgrać aktualizację
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ])

trzy: rozważ wymianę modułu włoskiego na angielski

pozdrawiam
pankrakus
__________________
-------------------------------------------------------------
katalog części online
Instrukcje obsługi PDF
pankrakus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2018, 12:51   #13
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Voice control nie rozpoznaje nazwy kontaktu

Jednojęzykowe moduły VC z Foki mk3 i C-maxa nie obsługują poprawnie wybierania kontaktów bezpośrednio z telefonu "Mobile name" lub odpowiednie tłumaczenie. Nigdy nie udało mi się z kilkoma telefonami z Androidem tego zrobić.
Tylko te 32 zapisane wcześniej w module z użyciem komendy "Dial name" lub tłumaczenie.

Jak widać powyżej w modułach wielojęzykowych z PL jest ok i działa, chociaż komenda została jak do kontaktów z modułu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] chiama nome dla mnie znaczy dokładnie tyle co dial name, czyli komenda do kontaktu zapisanego w module, a tam nic nie masz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cellulare chiama nome to jest właśnie Mobile name, ale jak pisałem nie działa to raczej.

Komendy mówi się tak:
chiama nome, auto powtarza i jest pik, potem dopiero mówisz imię, auto pyta chiama imię?, pika po czym musisz potwierdzić si i auto odpowiada, że dzwoni po włosku.
Zawsze rozdzielnie komenda od nazwy kontaktu.

Ostatnio edytowane przez boncio ; 26-09-2018 o 13:02
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2018, 13:24   #14
jacekk015
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-11-2013
Skąd: Ostrów Wlkp
Model: Ford C-MAX MK2
Silnik: 1.6L Duratorq CR TC (115PS) - DV6
Rocznik: 2011
Postów: 259
Domyślnie Odp: Voice control nie rozpoznaje nazwy kontaktu

No nie do końca.
Miałem w C-Max'ie 2008 moduł 19G488-Ax i tam działało zarówno zapisana własna etykieta, przez DIAL NAME, jak i dostęp do książki MOBILE NAME.
Oba są zresztą dostępne jako skrót.
Osobiście korzystałem z własnych etykiet DIAL NAME... jedynie imię Kacper angielski moduł zawsze mylił z CANCELGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Zrzut ekranu z 2018-09-26 14-22-05.jpg (70.7 KB, 18 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez jacekk015 ; 26-09-2018 o 13:31
jacekk015 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2018, 13:42   #15
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Voice control nie rozpoznaje nazwy kontaktu

Ale przecież napisałem, że nie obsługują poprawnie, a nie wcale Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Może są telefony, z którymi działa ok. Próbowałem tylko zaraz po zakupie auta, potem olałem kwestię, nawet po aktualizacji z 2012 roku.
Odnalezienie kontaktu z książki strzałkami zajmuje mi jakieś 20 sekund, bo najpierw przeskakuje się do odpowiedniej litery jak w starych telefonach.

W mojej Fieście z 2009 też miałem jakiś z USB i tam to od biedy działało, ale w C-maxie z 2011 mam moduł 8M5T-19C112-AT i nie działa mi ta funkcja. W ogóle to było mniej komend niż w Fieście.
Aż sprawdzę ponownie po pracy i wylistuję sobie wszystkie komendy dla phone bo 6 lat już minęło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2018, 05:21   #16
ggmarszal
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-02-2018
Model: Focus MKIII
Silnik: 1.6 125KM
Rocznik: 2011
Postów: 14
Domyślnie Odp: Voice control nie rozpoznaje nazwy kontaktu

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Telefon (Galaxy S6) z tego co wyczytałem w internecie jest kompatybilny.

Wczoraj całkiem przypadkiem udało mi się dojść do mocno zadowalających rezultatów. Wszystkie poprzednie próby robiłem przy wyłączonych danych komórkowych i nic się nie działo. Wczoraj miałem je włączone i przy komendzie "cellulare chiama nome" na telefonie wyskoczyło pytanie jakiej aplikacji użyć: "asystent mowy google" lub "s voice". Wybrałem asystenta google i teraz udaje mi się wybierać kontakty głosowo. Używam tylko tej jednej komendy po włosku, a resztę mówię po polsku.

Wygląda to tak:
1) Wypowiadam komendę "cellulare chiama nome"
2) Moduł powtarza "cellulare chiama nome". W międzyczasie na telefonie wywołuje się asystent mowy google.
3) Już po polsku mówię "zadzwoń do Tomek". Przez głośniki słychać: "dzwonię do Tomek komórkowy".

Działa to bardzo fajnie. Nawet kiedy nieco niewyraźnie wypowiem nazwę kontaktu to i tak ją dobrze rozpoznaje. Zamiast "zadzwoń do Tomek" mogę powiedzieć "nawiguj do ADRES" i włącza mi się nawigacja w telefonie. To kolejny plus, bo tej w samochodzie nie mam aktualnej więc i tak korzystam z map google. Zapewne i sms-y będę mógł obsługiwać głosowo, ale nie miałem czasu na dalsze próby.

Tak więc w skrócie: komenda "cellulare chiama nome" wywołuje u mnie w telefonie asystenta mowy google, który załatwia całą resztę już po polsku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez ggmarszal ; 27-09-2018 o 05:27
ggmarszal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.