Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-07-2019, 20:45   #481
Baron von Puffenstein
ford::amateur
 
Avatar Baron von Puffenstein
 
Zarejestrowany: 14-07-2019
Model: W trakcie zmiany
Silnik: V12 z Tygrysa
Rocznik: 2019
Postów: 8
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Bry! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozważam zakup auta z segmentu B. Obecnie na poważnie biorę pod uwagę tylko "Funię" i panzerkampfwagena Yarisa HSD.

Martwi mnie kwestia uciekania płynu chłodniczego w ecoboostach 1.0. Przy mk8 problem ten nadal występuje? Nigdy nie słyszałem by przy sprawnym osprzęcie igłowicy coś takiego miało miejsce. :| Ponoć w którymś roku dodali dod. czujniki, ale dają sygnał jak już jest za późno - może ktoś zweryfikować?

Oraz czy to prawda że tunel "lata jak szalony" oraz gniazdo USB potrzebne do AndroidAuto szybko się wyrabia?

Jak świecą FULL LED'y? "Znośnie"?

Ogółem "Funia" pasuje mi pod każdym względem, prócz silnika. Wolałbym 4 garowego wolnossaka o mocy 100-120 koni no ale...

Wersja jaka mnie interesuje to Vignale @ 125hp (140 ma ponoć krótsze przełożenia, imho "meh" a i 3 kafle w kieszeni).

Są też plotki o soft hybrid w 2020, ale mam mieszane uczucia (tj. że coś zepsują po drodze) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Baron von Puffenstein jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2019, 22:18   #482
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Ledy są super.
Co do reszty - nie zauważyłem, żeby coś latało.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2019, 01:02   #483
marcin'ek
ford::advanced
 
Avatar marcin'ek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: SR
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 295
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Co do silnika to kolega slyszal ze dzwonia ale niewie w ktorym kosciele. Problem byl z 1.5, natomiast przy 1,0 to nic sie nie dzieje, tzn. w moim tez ubylo do polowy min/max i tyle, i wg mnie bylo to jakies moje niedopatrzenie czy cos. Bo ubywa czasem szybciej czasem wolniej ale tylko benzyny w baku

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
Było: Focus mk1 1.8 TDDI HB, mk2 FL 1.8 TDCI kombi, Fiesta VI 1.25 HB
Jest: KIA cee'd 1,4 T-GDI kombi, Fiesta VII/mk8 1.0 EB HB
marcin'ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2019, 06:09   #484
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Nie zamienił bym się na 120KM wolnossaka w żadnym wypadku, ten silnik jest naprawdę fajny! Co prawda przejechane dopiero 12kkm, ale absolutnie nie żałuję wyboru! Trochę brakuje momentu ale box załatwia temat. Co prawda apetyt rośnie w miarę jedzenia i teraz czekam aż heko ogarnie chipa, ale jak napisałem wcześniej, silnik bierz w ciemno. GPF nie sprawia problemów, nawet nie wiem że go mam, a autko lata głównie na krótkich odcinkach w mieście. Do jakości wykonania wnętrza też nie mam zastrzeżeń, mam wrażenie że jest wykonany sporo lepiej niż nowy focus.
Gniazdo USB na konsoli jest faktycznie durnym pomysłem, ale ja jestem wpiety z telefonem w gniazdo w podłokietniku, a w gniazdo na konsoli mam wsadzony mini pendrive z muzyką i jest git

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez Fiesta Mk8 ST Line ; 15-07-2019 o 06:13
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2019, 08:50   #485
Baron von Puffenstein
ford::amateur
 
Avatar Baron von Puffenstein
 
Zarejestrowany: 14-07-2019
Model: W trakcie zmiany
Silnik: V12 z Tygrysa
Rocznik: 2019
Postów: 8
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Chodzi mi o niezawodność. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Chociaż z pewnością 1.0 Ecoboost przejedzie dużo więcej od 1.0 TSI i innych wynalazków.

Czyli nie muszę się martwić uciekającym płynem cały czas? Domyślam się że może układ się odpowietrzył z czasem i stąd ubytek. Ogółem nasłuchałem się sporo że 1.0 EB ma dość wyżyłowany układ chłodzenia i to jedyna rzecz, która mnie martwi w fordzie.

O GPF się nie martwię, czasami wyjeżdżam z miasta a i według specyfiki samego silnika benzynowego nie powinien sprawiać problemów.

Ja muzykę zapodaję wyłącznie via bluetooth (oby Ford obsługiwał Huawei P30 bez problemu). Czy drugie gniazdo w podłokietniku obsługuje połączenie AndroidAuto? Chodzi mi o mapy, bo o ile na 666% chcę B&O to niezbyt widzi mi się dopłacać za nawigację.

Według mojej zabawy w konfiguratorze chcę wszystko prócz automatycznego parkowania, dachu panoramicznego (ze względu na akustykę i słabe 2 okienko zamiast jednego dużego) oraz raczej bez navi.
Da się dołożyć czujniki parkowania przód/tył bez całego pakietu z autonomicznym parkowaniem? :|

Funia za to widzę jest trochę ciężka... jak zobaczyłem masę w katalogu to pomyślałem wpierw że to błąd... powinna ważyć max 1100kg, a nie tyle co Octavia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Baron von Puffenstein jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2019, 09:19   #486
marcin'ek
ford::advanced
 
Avatar marcin'ek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: SR
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 295
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Jak pisalem nic nie ucieka poza paliwem Nie bez powodu silnik ten poraz kolejny zdobyl tytul Engine of the Year. Co do samego ukladu chlodzenia to raczej nie jest to silnik do ciaglego gonienia autostrada na wysokich obrotach (choc daje rade), ale raczej do miasta. USB mam wykorzystane jak kolega i dziala normalnie, ale niema znaczenia co gdzie podepniesz.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
Było: Focus mk1 1.8 TDDI HB, mk2 FL 1.8 TDCI kombi, Fiesta VI 1.25 HB
Jest: KIA cee'd 1,4 T-GDI kombi, Fiesta VII/mk8 1.0 EB HB
marcin'ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2019, 09:23   #487
jacky-x
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 13-03-2018
Skąd: Piekary Śl
Model: Fiesta Active2
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2019
Postów: 6
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Mam dopiero 2tyś przejechane (1,5miesiąca), a na ubytki płynu byłem tez wyczulony, niepotrzebnie nie ubyło nawet milimetra, więc chyba z czasem ten problem (nawet jesli był, jak kilka razy wspominano) rozwiązali.
Wybrałem bez navi, bo .... niedorówna aktualizacjami googlowskim, czy waze, a to najważniejsze, dają rede.
AA jest obsługiwane z obu gniazdek, jak pisał kolega wcześniej, najwygodniej chyba pendrak z przodu a kabelek w podłokietniku.
Z telefonami Huawei też nie mam żadnych problemów choc to tylko P10.
B&O bierz, bo jak zapodasz dobre źródło, troszkę zmienisz ustawienia, to nie wierzę aby ktoś powiedział że to słaby sprzęt.
Czujników z przodu nie było mozliwości doposażyć (przynajmniej w Activi2) tył oczywiście tak + ewentualnie kamera.
Dobrej decyzji. Pozdr
jacky-x jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2019, 09:23   #488
Baron von Puffenstein
ford::amateur
 
Avatar Baron von Puffenstein
 
Zarejestrowany: 14-07-2019
Model: W trakcie zmiany
Silnik: V12 z Tygrysa
Rocznik: 2019
Postów: 8
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

To dobrze, bałem się że drugie USB w podłokietniku nie jest podłączone do komputera (tj. samo zasilanie tylko do ładowania).

W konkursy "of the year" nie wierze. Szczególnie że ostatnio Suzuki Jimny (terenówka) został miejskim autem roku... auto z XX wieku, które pali tyle co 250 konne 2.0 TSI 4x4 lol.

No ale mam nadzieję że jak pojadę co miesiąc-dwa autostradą w trasę 1100km to silnik mi nie wybuchnie? Bo jak tak to mam problem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (uznaję limit 140km/h, jestem zbyt leniwy by się męczyć przy większych prędkościach).
Baron von Puffenstein jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2019, 09:47   #489
marcin'ek
ford::advanced
 
Avatar marcin'ek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: SR
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 295
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

No przy 140 to jest ok 3000obr/min (100KM) i jak na ta klase aut cisza w kabinie, tak wiec nie powinienes miec zadnych problemow.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
Było: Focus mk1 1.8 TDDI HB, mk2 FL 1.8 TDCI kombi, Fiesta VI 1.25 HB
Jest: KIA cee'd 1,4 T-GDI kombi, Fiesta VII/mk8 1.0 EB HB
marcin'ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2019, 11:31   #490
Baron von Puffenstein
ford::amateur
 
Avatar Baron von Puffenstein
 
Zarejestrowany: 14-07-2019
Model: W trakcie zmiany
Silnik: V12 z Tygrysa
Rocznik: 2019
Postów: 8
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Bardziej chodziło mi o chłodzenie silnika, ale to swoją drogą. Ogółem Fiesta wydaje się być dobrze wyciszona. Czego nie powiem po jeździe Yarisem 1.5 HSD... niby topowe Selection a jak w Pandzie, przy 110km/h miałem już dosyć.

Jak wygląda obecnie czas oczekiwania (z waszego doświadczenia) na Funię (najlepiej Vignale, bo ponoć idzie z inne taśmy czy coś)? Bo z doświadczenia wiem że to co mówią salony... to często eh...

Brał ktoś może leasing u FORD'a? Chodzi mi o to czy oferują leasing operacyjny na uproszczonych procedurach?
Baron von Puffenstein jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.