Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-05-2021, 15:33   #1
piniu1
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-06-2016
Model: KUGA I
Silnik: diesel
Rocznik: 2008
Postów: 75
Domyślnie Usterka świecą się kontrolki ABS, kontroli trakcji i ręcznego hamulca

Witam

Na desce zapaliły się trzy kontrolki ABS ASR i i kontrolka hamulca ręcznego. Podłączyłem się do kompa mini OBD II, ale nie wskazał żadnych błędów.
Ktoś miał podobny przypadek?

piniu1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2021, 15:34   #2
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Usterka świecą się kontrolki ABS, kontroli trakcji i ręcznego hamulca

inny komp
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2021, 19:03   #3
piniu1
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-06-2016
Model: KUGA I
Silnik: diesel
Rocznik: 2008
Postów: 75
Domyślnie Odp: Usterka świecą się kontrolki ABS, kontroli trakcji i ręcznego hamulca

Cytat:
Napisał gibaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
inny komp
Komp wskazał błąd C1267.
Wtyczki czujników ABS na każdym kole przeczyszczone. Nie pomogło.

Ktoś miał podobny przypadek?

Jak kupię używkę pompę ABS to muszę ją programować?
piniu1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2021, 11:57   #4
hesiek
ford::advanced
 
Avatar hesiek
 
Imię: GRZEGORZ
Zarejestrowany: 05-01-2008
Skąd: Mińsk Maz
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 duratec + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 284
Domyślnie Odp: Usterka świecą się kontrolki ABS, kontroli trakcji i ręcznego hamulca

C1267 problemy z zasilaniem plusem po stacyjce, przekaźnik abs, bezpiecznik sprawdzałeś.
Brak komunikacji, bo sterownik może nie mieć sygnału z kluczyka że stacyjka włączona. Miałem identyczny błąd w C Max-ie, poczyściłem masy, konektory i wszystko zagrało,
w innym przypadku (Galaxy) skonczyło sie wymianą pompy ABS
__________________
Moje mody: PDC przód, tył. NX sd +CAM. Siedzenia-grzanie, wentylacja, pamięć i elektr. siedzenia pasażera. AFS. BT/VC/USB. Rolety tył. BLIS :-D, składane lustra. (wszystko od zera - elektr. bieda wersja) zderzaki pakiet ST
hesiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2021, 19:33   #5
piniu1
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-06-2016
Model: KUGA I
Silnik: diesel
Rocznik: 2008
Postów: 75
Domyślnie Odp: Usterka świecą się kontrolki ABS, kontroli trakcji i ręcznego hamulca

Cytat:
Napisał hesiek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
C1267 problemy z zasilaniem plusem po stacyjce, przekaźnik abs, bezpiecznik sprawdzałeś.
Brak komunikacji, bo sterownik może nie mieć sygnału z kluczyka że stacyjka włączona. Miałem identyczny błąd w C Max-ie, poczyściłem masy, konektory i wszystko zagrało,
w innym przypadku (Galaxy) skonczyło sie wymianą pompy ABS

Dzięki za odpowiedź.

Mam jeszcze jedno pytanie.
Na allegro znalazłem tylko jedna taka pompę, cena zwala z nóg. Można zaprogramować inną pompę aby pasowała do mojego pojazdu.
Firma regenerując odmówiła naprawy z powodu usterki wewnętrznej pompy.
piniu1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2021, 21:18   #6
hesiek
ford::advanced
 
Avatar hesiek
 
Imię: GRZEGORZ
Zarejestrowany: 05-01-2008
Skąd: Mińsk Maz
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 duratec + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 284
Domyślnie Odp: Usterka świecą się kontrolki ABS, kontroli trakcji i ręcznego hamulca

Cytat:
Napisał piniu1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za odpowiedź.

Mam jeszcze jedno pytanie.
Na allegro znalazłem tylko jedna taka pompę, cena zwala z nóg. Można zaprogramować inną pompę aby pasowała do mojego pojazdu.
Firma regenerując odmówiła naprawy z powodu usterki wewnętrznej pompy.
Trudno mi powiedzieć. Może i się da, ale niemam takiej wiedzy czy napewno. Ja bym dopasował numerami (tak robiłem przewaznie).
Mam nadzieję że są magicy na forum co może nam odpowiedzą na tą zagadkę
__________________
Moje mody: PDC przód, tył. NX sd +CAM. Siedzenia-grzanie, wentylacja, pamięć i elektr. siedzenia pasażera. AFS. BT/VC/USB. Rolety tył. BLIS :-D, składane lustra. (wszystko od zera - elektr. bieda wersja) zderzaki pakiet ST
hesiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2021, 19:35   #7
Czupa_kabras
ford::average
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 04-06-2020
Skąd: Rzeszów/Tyczyn
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 179
Domyślnie Odp: Usterka świecą się kontrolki ABS, kontroli trakcji i ręcznego hamulca

zdejmij wtyczkę z pompy ABS sprawdz na grubych pinach masz mieć dwa x 12V i dwie masy
Zacznij od podstaw
Czupa_kabras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2021, 08:57   #8
piniu1
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-06-2016
Model: KUGA I
Silnik: diesel
Rocznik: 2008
Postów: 75
Domyślnie Odp: Usterka świecą się kontrolki ABS, kontroli trakcji i ręcznego hamulca

Cytat:
Napisał Czupa_kabras Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zdejmij wtyczkę z pompy ABS sprawdz na grubych pinach masz mieć dwa x 12V i dwie masy
Zacznij od podstaw
Witam.

Jestem już po wymianie pompy ABS.
Przed wymianą sprawdziłem na kostce napięcie oraz masę. Wszystko działało prawidłowo.
Po krótce opiszę dla potomnych moją przygodę z wymianą pomy ABS.
Poniższy opis dotyczy pomy ABS dla Ford KUGA tylko z rocznika 2018- do I połowy 2019 roku, z numerem 8V41-2C405-AE i z błędem opisanym w pierwszym poście. Pozostałe pomy praktyczne bezusterkowe.

Masz usterkę pomy w swojej Kugdze, niestety nie mam dobrych informacji.
Na początek sprawdzamy allegro, olx ile kosztuje używka i tu pierwsze zdziwienie od 1300 do 1500 zł. Ilość ofert 2 z czego jedna już nieaktualna. Sprzedawca informuje mnie, że cena 1500 zł za pompę to nie pomyłka, ponieważ jest ich mało na rynku, są nienaprawialne i bardzo usterkowe. Cena nie podlegała negocjacji.

Szybka wizyta w serwisie, diagnoza pompa do wymiany koszt około 10 tyś.

Wykonałem telefon do firmy regenerujące pompy ABS, jedna z nich odmówiła podjęcia naprawy po wskazanym błędzie w komputerze, druga bezpłatnie dokona sprawdzenia części i podejmie próbę naprawy.

Wykonałem setkę telefonów do złomiarzy w poszukiwaniu części. Odezwała się tylko jedna osoba, która ze sterty różnych części odkopała powyższą pompę z numerami 8V41-2C405-AE. Miałem nadzieję, że pan wcześniej nie sprawdzi ile kosztuje używka na portalach aukcyjnych. Niestety, sprawdził i zaoferował sprzedanie pomy za 1000 zł mówiąc, że to taniocha w porównaniu do jeden wystawionej aukcji. Gwarancja 14 dni.

Pompa zakupiona, wymiana praktyczne bezproblemowa. Nowy płyn hamulcowy, odpowietrzenie układu hamulcowego ( mechaniczne – pompowanie, trzymanie i tak wszystkie koła).

Uruchomienie silnika, kontrolki gasną samochód gotowy do jazdy. Tylko jak długo wytrzyma ta pompa?

Ostatnio edytowane przez piniu1 ; 24-05-2021 o 13:34
piniu1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2021, 19:45   #9
hesiek
ford::advanced
 
Avatar hesiek
 
Imię: GRZEGORZ
Zarejestrowany: 05-01-2008
Skąd: Mińsk Maz
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 duratec + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 284
Domyślnie Odp: Usterka świecą się kontrolki ABS, kontroli trakcji i ręcznego hamulca

Kiedyś z ciekawości rozebrałem taka uszkodzona pompę abs co waliła też blad komunikacji i oczywiście wszystko zalane takim miekim plastikiem (niewiem jak to nazwac) ale po wytopieniu tego szuwaru znalazłem przerwę na cieniutkich jak włos złoconych przewodach (co zaznaczone na górnym rzędzie pinów na załączonym obrazku) - obrazek pogladowy- po wlutowaniu nitek miedzianych (było trochę zabawy) pompa odżyła. Ta operacje robiłem na grupie vw. Fordowską pompą nie bawiłem się w rozbieranie i szukanie usterki. Ale podejrzewam że może być podobny babol
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Screenshot_20210524-203656_Chrome.jpg (89.4 KB, 34 wyświetleń)
__________________
Moje mody: PDC przód, tył. NX sd +CAM. Siedzenia-grzanie, wentylacja, pamięć i elektr. siedzenia pasażera. AFS. BT/VC/USB. Rolety tył. BLIS :-D, składane lustra. (wszystko od zera - elektr. bieda wersja) zderzaki pakiet ST
hesiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.