Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-05-2021, 14:17   #171
Khiav
ford::average
 
Avatar Khiav
 
Zarejestrowany: 06-11-2020
Model: SMax
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 103
Domyślnie Odp: Zablokowany reczny

Zerwał się zaczep od linki. Dość wku...rzająca usterka.

Musisz rozebrać tunel środkowy, konkretnie podłokietnik. Żeby to zrobić musisz odkręcić dwa torxy w popielniczce pasażerów z tyłu oraz pod klapą samego schowka (chyba 4). Jak go wyciągniesz, to tu zaczyna się najtrudniejsze: musisz namacać ręką, gdzie idą zęby ręcznego po lewej, powinieneś znaleźć tam mocowanie linki. Jednocześnie ciągnąc za dźwignię ręcznego trzymając przycisk od zwalniania go, musisz odczepić blokadę ręcznego. Nie jest to łatwe, bo robisz to po omacku, dobry trening na cierpliwość i można się pokaleczyć. Najłatwiej to szukać elementu który robi się "luźny" gdy podciągniesz dźwignię nawet minimalnie do góry.

Mi najwygodniej było robić to będąc bezpośrednio za tunelem, ale sąsiad, który też jeździ smaxem, robił to u siebie normalnie z fotela pasażera z przodu.

Od razu mówię, że samej linki nie kupisz w dystrybucji Forda, tylko cały mechanizm za 400-450 zł. Linki są tylko zamienniki, ja u siebie założyłem taką za 20 zł, jakoś rok temu i na razie nie mam z nią problemu.

Ford tłumaczy się tym, że homologacja jest na całość a nie na poszczególne elementy.

Khiav jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2021, 18:25   #172
Chmielum2222
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 27-05-2019
Skąd: Dsw
Model: S-max, Mondeo
Silnik: 2.0 tdci 130, 195KM
Rocznik: 2010, 2011
Postów: 100
Domyślnie Odp: Zablokowany hamulec ręczny

Nie wiem jak wam udało się ściągnąć ten haczyk z tej dźwigienki ale ja ponad 2 godz walczyłem i dałem sobie spokój bo już ciemno.
Chmielum2222 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2021, 20:06   #173
Khiav
ford::average
 
Avatar Khiav
 
Zarejestrowany: 06-11-2020
Model: SMax
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 103
Domyślnie Odp: Zablokowany hamulec ręczny

Tu światło niewiele pomaga, bo i tak nie masz jak tam zajrzeć.
Khiav jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2021, 06:06   #174
Chmielum2222
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 27-05-2019
Skąd: Dsw
Model: S-max, Mondeo
Silnik: 2.0 tdci 130, 195KM
Rocznik: 2010, 2011
Postów: 100
Domyślnie Odp: Zablokowany hamulec ręczny

Dzisiaj kolejna próba demontażu zerwanej linki. Musi się udać ja zdemontować i zamontować nową skoro wam się udało.
Chmielum2222 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2021, 21:20   #175
hub101
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-01-2020
Model: S-Max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2009
Postów: 11
Domyślnie Odp: linka dźwigini hamulca ręcznego

Mnie dzisiaj spotkała ta przypadłość po sobotnim przeglądzie okresowym, gdzie diagnosta dosłownie wyżywał się na tej dźwigni (chociaż wszystkie wskaźniki w maszynie pokazywały mu, że ręczny działa poprawnie). Szarpnął dwa razy i za drugim razem coś musiał naderwać, bo wczoraj jeszcze działał, a dzisiaj wieczorem jak zaciągnąłem to zdechł.
Na szczęście znalazłem taki tutorial jak sobie z tym defektem poradzić i jak przyjechał assistance z lawetą, to wspólnie obejrzeliśmy ten film i okazało się, że wystarczył tylko jeden torx, żeby zdjąć tę plastikową pokrywę i dostać się do mechanizmu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (taka nauczka na przyszłość, żeby jednak wozić ze sobą przynajmniej minimalny zestaw narzędzi, zwłąszcza torxów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.).
youtube.com/watch?v=64cx19hETtA
Dlatego dzięki kolego Walimar za ten krótki tutorial, a ja mogę dodać od siebie, że będzie on jeszcze bardziej zrozumiały jak się obejrzy ten tutorial (oczywiście jest tu inny rodzaj mocowania linki no i można to zrobić bez wyciągania tego całego mechanizmu).
youtube.com/watch?v=N56FtsM8Yy4
Właśnie zamówiłem sobie na Allegro linkę za 15pln (ma dobre opinie) i zobaczymy jak z tym pójdzie. Mam na dzieję, że jeszcze przed Wigilią Bożego Narodzenia ogarnę ten temat. Pozdrowienia!
hub101 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2022, 20:20   #176
Mario87
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-02-2020
Skąd: Legionowo
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 57
Domyślnie Odp: Pękła linka zwalniania hamulca ręcznego

Witajcie,
odświeżę temat. Dzisiaj wymieniłem linkę ręcznego wraz z rączką zgodnie z instrukcjami na forum, m.in. przeciąłem stary haczyk (dobry pomysł) dalej poszło już całkiem nieźle. Jedynie haczyk od nowej linki włożyłem od strony wewnętrznej do zewnątrz (czyli odwrotnie niż oryginalnie) gdyż nie byłem wstanie nacelować haczykiem w dziurkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I teraz wciskając przycisk zwalniający hamulec w rączce , wciska się on tylko tyci tyci. Myślę sobie czy to przez to, że ten haczyk jest włożony nie z tej strony co trzeba.

Może ktoś przerabiał ten temat, z chęcią przyjmę wiedzę. ogólnie ręczny działa, ale rozkmina została Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam!

Ostatnio edytowane przez Mario87 ; 26-02-2022 o 20:23
Mario87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2022, 05:48   #177
MadmanPL
ford::amateur
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 30-05-2016
Skąd: Farnham
Model: 1.6 TDCI
Silnik: Zetec
Rocznik: 2014
Postów: 5
Domyślnie Odp: Pękła linka zwalniania hamulca ręcznego

Cześć Panowie, witam na grupie.
Mam pytanie - kupiłem smaxa z zaciągnięta dźwigną ręcznego. Ponoć typowa usterka gdy kabelek się zatnie lub coś w tym stylu. Poprzedni właściciel uciął ten cienki kabelek, więc to nie problem, sama wymiana tego nie będzie żadnym większym problemem. Natomiast nie wiem dlaczego poprzedni właściciel uciął ponoć linke hamulca ręcznego (środkowa). Tak powiedział mi mechanik po szybkim obejrzeniu tego.

Teraz pytanie jest czy można ta linke/kabel dostać gdzieś czy potrzebny będzie calutki mechanizm?

Mieszkam w UK i na stronach niestety nie mogę znaleźć "linki hamulca recznego, środkowa."

Po oględzinach mechanika jedyne co nam się udało zrobić to wpuścić wajche do dołu, przez co kontrolka recznego nie pali się na blacie.

Zakupiłem cieniutka linke do wymiany wraz z nową rączka (proszę zobaczyć zdjecie), ale o tej lince środkowej w mechanizmie nie mam żadnego pojęcia, a już tym bardziej skąd to dostać lub jak to naprawić...

Dzięki za pomoc!
MadmanPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2022, 16:35   #178
Bocian123
ford::beginner
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 08-09-2019
Skąd: Łódź
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2.0 tdci 140km
Rocznik: 2006
Postów: 39
Domyślnie Odp: Pękła linka zwalniania hamulca ręcznego

Mnie zastanawia jeszcze jedno , a mianowicie że na filmikach widać jakby linka szła przez mały tunel. I moje pytanie jak ją przewlec?
Bocian123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2022, 17:23   #179
Bocian123
ford::beginner
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 08-09-2019
Skąd: Łódź
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2.0 tdci 140km
Rocznik: 2006
Postów: 39
Domyślnie Odp: Pękła linka zwalniania hamulca ręcznego

Czy ktoś w Łodzi lub okolicy ogarnia wymianę takiej linki ?
Bocian123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2022, 18:44   #180
Mario87
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-02-2020
Skąd: Legionowo
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 57
Domyślnie Odp: Pękła linka zwalniania hamulca ręcznego

Cytat:
Napisał Bocian123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mnie zastanawia jeszcze jedno , a mianowicie że na filmikach widać jakby linka szła przez mały tunel. I moje pytanie jak ją przewlec?
Przechodzi główka linki przez ten mini tunel bez problemu aż do miejsca, w którym linkę trzeba będzie obwiązać drucikiem przeciągnąć przez całą długość dźwigni w górę. Dalej to już montaż rączki. Filmiki zamieszczone wyżej bardzo pomocne.
Ja to włożyłem haczyk linki od łatwiejszej strony, ale działa bez problemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem, masło maślane, ale trzeba to przeżyć samemu.
Lusterko, brzeszczot i drucik (ja użyłem miedzianego bardzo giętkiego)według mnie obowiązkowe do tej roboty.
Mario87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
s-max



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.