Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-08-2010, 11:50   #1
krzysieklondyn
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-06-2010
Skąd: Obecnie Londyn a przed 2004 DOLNYSLASK
Model: ford transit
Silnik: 2.4
Rocznik: 2006
Postów: 16
Domyślnie dolałem opał i auto zwariowało - gaśnie, szarpie i niebieski dym z rury.

Witam
Znajomy mi podrzucil mi jakieś lewe paliwo niby z koparek jak zalałem 20l było ok ale wczoraj zalałem do pełna tylko tym syfem no i zaczęło się ... jak od jechałem od domo okolo 5 km
auto szarpie gaśnie i z rury jak sie podgazuje to leci jasnoniebieski śmierdzący dym spuściłem cale to badziewie zalałem trochę normalnym paliwem jak odpaliłem to bylo dalej to samo aż musiałem stanąć na poboczu i pisze tego posta. Koledzy podpowiedzcie co dalej robić???? czy wtryski sie .................. czy jeszcze ze 20 minut go potrzymać odpalonego -ten dym niedaje mi spokoju -i nie chce aby coś sie bardziej .......... . Proszę o podpowiedz

Czy morze dolac cos na przeczyszczenie wtrysku?

wyciąłem "zbędne" słowa, następnym razem będzie ostrzeżenie.


Ostatnio edytowane przez Slawko ; 07-08-2010 o 12:52 Powód: posty edytujemy a nie piszemy jeden za drugim.
krzysieklondyn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2010, 14:56   #2
Szeryf455
ford::professional
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Chrzanów
Model: transit
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1996 max
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: dolałem opał i auto zwariowało - gaśnie, szarpie i niebieski dym z rury.

Najpierw sprawdź filtr paliwa. Swego czasu tak załatwiłem dwa auta jednocześnie (odbarwiany opał) Kwas rozpuścił wszelkie syfy i zablokował filtr paliwa. Zalej porządnym paliwem, dolej z pół litra np. mixolu, żeby przesmarować pompę i wtryski i powinno hulać. Dodatek do ON na "przeczyszczenie" też wskazany.
Szeryf455 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2010, 15:13   #3
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: dolałem opał i auto zwariowało - gaśnie, szarpie i niebieski dym z rury.

Kolego, jak najszybciej spuściłbym z baku tyle ile się da tego zajzajeru, potem dolał dobrego paliwa na full plus 1/2l oleju do dwusuwów plus butelka STP na czyszczenie układu. Potem filtr paliwa do wymiany...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2010, 17:50   #4
szewczyk82
ford::average
 
Avatar szewczyk82
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 15-02-2009
Skąd: kuj-pom
Model: Ford Transit x3, Galaxy 1,9 Tdi 150ps
Silnik: 2,5 td 86ps, Tdci 2.0 125ps,Tddi 85ps 2,5 V6 170ps
Rocznik: 1998, 2003, 2000
Postów: 183
Domyślnie Odp: dolałem opał i auto zwariowało - gaśnie, szarpie i niebieski dym z rury.

Opał do TDCI??? Uuuu może zaboleć... ja wymieniłbym jeszcze filtr paliwa, czasami taki syf może go zapchać. Miałem tak ostatnio w swoim starym transicie. Leciałem z długiej trasy, pedał w podlodze, zapaliła się rezerwa, a ja jeszcze tak 30km. z pedałem w podlodze. Efekt był taki, że na drugi dzień auto ledwo co zapaliło i zanim dojechałem do stacji stracił moc i zgasł. Zalałem do pełna a on nadal ledwo co pali. Pierwsze co zajrzałem do filtra. Oczom nie wierszyłem filtr SUCHY!!! Jak to auto mogło jechać??? Był tak zawalony syfem, że się gdzieś zapiekł. Po wymianie filtra OK. Czyszczenie baku mnie czeka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Aż się boję zajrzeć co tam jest po 380tyś/km.
__________________
Zatrzymał się kierowca na siusiu i mówi do swojego małego:
- Widzisz jak Tobie się chce to ja zawsze staję.....
szewczyk82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2010, 18:52   #5
krzysieklondyn
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-06-2010
Skąd: Obecnie Londyn a przed 2004 DOLNYSLASK
Model: ford transit
Silnik: 2.4
Rocznik: 2006
Postów: 16
Domyślnie Odp: dolałem opał i auto zwariowało - gaśnie, szarpie i niebieski dym z rury.

Dopiero teraz wróciłem i opisuję co dalej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spuściłem wszystko .... do zera potem wlałem kolo 12l disla no i odopalam na wolnych chodził ok jak dodałem gazu to poleciało kupa niebieskiego dymu przyjechał jakiś facio z mojego ubezpieczenia AA europe odpalił dwa razy było to samo około 2.4obr i gaśnie lub spada 1300 potem już nie odpalił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i tyle mi powiedział ze pompa ciśnienia (ani nic nie zmierzył nic tylko takie sobie stwierdzenie no i propozycja nie do odrzucenia ze weźmie zaholuje mnie do serwisu forda a koszt to okolo 600-1400f za co podziękowałem mu grzecznie i pije teraz z rozpaczy .
krzysieklondyn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2010, 19:09   #6
Szeryf455
ford::professional
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Chrzanów
Model: transit
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1996 max
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: dolałem opał i auto zwariowało - gaśnie, szarpie i niebieski dym z rury.

A więc nasze podejrzenia się jakby potwierdzają. Filtr paliwa.
Szeryf455 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2010, 20:31   #7
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: dolałem opał i auto zwariowało - gaśnie, szarpie i niebieski dym z rury.

Na początek zdejmij stary filtr, nowy zalej do pełna dobrym paliwem, załóż i spróbuj odpalić...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2010, 00:53   #8
tomileejones
ford::average
 
Avatar tomileejones
 
Zarejestrowany: 03-03-2010
Skąd: KENT/UK
Model: Transit mk7
Silnik: 2.2 TDCI/powerbox by dieselexpress.co.uk
Rocznik: 2006
Postów: 157
Domyślnie Odp: dolałem opał i auto zwariowało - gaśnie, szarpie i niebieski dym z rury.

Kolego krzysieklondyn
Wyglada na to ze kolega podrzucil Ci kompletny syf zmieszany z lemoniada Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a nie opal, a jak juz to -biodiesel . Czerwona ropa w Anglii to NAJNORMALNIEJSZY diesel barwiony TYLKO i WYLACZNIE dla celow akcyzy-podatku zwalniajacego rolnikow czy przetsiebiorstwa budowlane wykorzystujace to paliwo w maszynach typu ciezki sprzet-koparki, buldozery, agregaty, itp itd....
Znam sporo ludzi ktorzy na bierzaco smigaja na czerwonce w Angliii Transitami, Vauxhalami, i innymi markami z silnikami typu- tdci, cdti, dti, itp.... i nigdy nie mieli zadnych problemow.
Tak wiec nie mylic opalu z czerwonym dieslem jak i z biodieslem. Ropa jest czerwona lub rozowawa.
Po prostu nie tankuj z nieznajomego zrodla i tyle.
I uwazaj-jesli policja transportu drogowego zajzy Ci do zbiorniczka( a to sie czesto zdarza w przypadku vanow) za kazda objestosc paliwa oszacowana na kwote £27 wedlug ich cennika przywala Ci £500 od kazdej takiej objetosci, a jesli masz do pelna to moze nawet dojsc do £2000-£3000 tys , po czym otrzymasz kwit do zaplacenia w gotowce w krotkim terminie, a jesli nie bedzie Cie stac to pozegnaj sie z vanem.
Pozdrawiam
tomileejones jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2010, 16:49   #9
krzysieklondyn
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-06-2010
Skąd: Obecnie Londyn a przed 2004 DOLNYSLASK
Model: ford transit
Silnik: 2.4
Rocznik: 2006
Postów: 16
Domyślnie Odp: dolałem opał i auto zwariowało - gaśnie, szarpie i niebieski dym z rury.

Dzięki kolego za uświadomienie mi co to jest red disel oraz jakie sa konsekwencje używania tego paliwa (.prawne....) ja i większość szukających oszczędności wie o tym -w szczególności tak jak to ujoles UK jest to normalny disel tylko ze barwiony ..... teraz jest problem jak wyleczyć skutki używania syfu sprzedanego przez oszusta .

Wymieniłem filtr paliwa zalałem dobrym paliwem i nic a jak kręcę rozrusznikiem nie pali a czuć ten syf z rury wydechowej .

Dzięki wszystkim za pomoc
krzysieklondyn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2010, 17:09   #10
Szeryf455
ford::professional
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Chrzanów
Model: transit
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1996 max
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: dolałem opał i auto zwariowało - gaśnie, szarpie i niebieski dym z rury.

Zapowietrzony. Odpowietrzenie może trochę potrwać (braknie Ci prądu w aku.) Procedurę odpowietrzania znajdziesz w innych wątkach.
Szeryf455 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
paliwo , transit , usterka



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.