Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-03-2021, 17:54   #21
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,650
Domyślnie Odp: Dość szybki ubytek oleju, proszę o jakieś sugestię

Cytat:
Napisał smietana Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co za bzdury, wlany 10W40 zamiast 5W30 powoduje branie oleju ? Wiekszych bzdur nie slyszalem.
A ja coś takiego napisałem? Wyciąłeś sobie dwa fragmenty wypowiedzi, posklejałeś je i się śmiejesz. Gratuluję inwencji.

slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2021, 20:06   #22
Mekeke91
ford::average
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 06-01-2021
Skąd: Mysłowice
Model: fusion
Silnik: 1,4 16v duratec lpg
Rocznik: 2004
Postów: 53
Domyślnie Odp: Dość szybki ubytek oleju, proszę o jakieś sugestię

Cytat:
Napisał slawomirro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Płyn chłodniczy też niknie, czy tylko sam olej? Jaki kolor mają spaliny?
Płyn chłodniczy nie znika, sam olej, z tego co zauważyłem to spaliny mają kolor biały i to tylko na zimnym silniku, po nocy z rana jak jadę do pracy to zanim silnik się nagrzeje to jakiś tam malutki dymek widać ale to chyba normalne bo nie zauważyłem wielkiej chmury dymu za mną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak silnik się nagrzeje to nie zauważyłem żeby kopcił
Mekeke91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2021, 13:23   #23
karol19761976
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 26-09-2020
Skąd: Rutka-Tartak
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 47
Domyślnie Odp: Dość szybki ubytek oleju, proszę o jakieś sugestię

Cytat:
Napisał smietana Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co za bzdury, wlany 10W40 zamiast 5W30 powoduje branie oleju ? Wiekszych bzdur nie slyszalem.
To nie są bzdury !!! Przekonałem się sam na 1,4 tdci silniku w aucie fusion :
Po zakupie olej był zalany 10w40 gdzie bardzo mnie zdziwiło dlaczego taki ? gdzie nie powinno go się zalewać !!! Wymieniłem także ale na 5w40 gdzie także popełniłem błąd i w dodatku następny błąd to z niższej półki Orle Platinum 5w40 , Kupiłem Ford Formuła 5w30 syntetyk i problem znikł !!!! Przestało ubywać oleju !!!
Dobry także do tego silnika jest Total Quartz 5w30

Sam nie wierzyłem ale przekonałem się że olej powinno zalewać się taki jaki przepisany jest do dane silnika lub podobny o tych samych parametrach

Druga strona medalu to także trzeba sprawdzać przy odpaleniu silnika jaki dym wybywa się z rury wydechowej , bo jak niebieski to może być : uszczelniacze na zaworach do wymiany ., turbina , sprężanie na cylindrach sprawdzić jakie jest ...

Ja przy każdej wymianie oleju stosuje + dodatek Ceramizer

Ostatnio edytowane przez karol19761976 ; 03-04-2021 o 13:28
karol19761976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2021, 16:17   #24
smietana
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-06-2019
Model: C-Max
Silnik: 1.6 16V Benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 260
Domyślnie Odp: Dość szybki ubytek oleju, proszę o jakieś sugestię

Cytat:
Napisał karol19761976 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To nie są bzdury !!! Przekonałem się sam na 1,4 tdci silniku w aucie fusion :
Po zakupie olej był zalany 10w40 gdzie bardzo mnie zdziwiło dlaczego taki ? gdzie nie powinno go się zalewać !!! Wymieniłem także ale na 5w40 gdzie także popełniłem błąd i w dodatku następny błąd to z niższej półki Orle Platinum 5w40 , Kupiłem Ford Formuła 5w30 syntetyk i problem znikł !!!! Przestało ubywać oleju !!!
Dobry także do tego silnika jest Total Quartz 5w30

Sam nie wierzyłem ale przekonałem się że olej powinno zalewać się taki jaki przepisany jest do dane silnika lub podobny o tych samych parametrach

Druga strona medalu to także trzeba sprawdzać przy odpaleniu silnika jaki dym wybywa się z rury wydechowej , bo jak niebieski to może być : uszczelniacze na zaworach do wymiany ., turbina , sprężanie na cylindrach sprawdzić jakie jest ...

Ja przy każdej wymianie oleju stosuje + dodatek Ceramizer
Akurat total 5W30 nie spelnia norm wss Forda
smietana jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2021, 20:14   #25
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie Odp: Dość szybki ubytek oleju, proszę o jakieś sugestię

Cytat:
Napisał smietana Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Akurat total 5W30 nie spelnia norm wss Forda

Taaa. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Skolmi ; 04-04-2021 o 20:17
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2021, 21:36   #26
karol19761976
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 26-09-2020
Skąd: Rutka-Tartak
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 47
Domyślnie Odp: Dość szybki ubytek oleju, proszę o jakieś sugestię

Cytat:
Napisał Skolmi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Taaa. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Poczytaj sobie opinie ludzi którzy zastosowali ten olej właśnie do silnika 1,4 tdci ... Ta są te same motory w Peugeot montowane .
Nie wiem jakim cudem nie spełnia jak spełnia i jest jak byk napisane : Ford WSS-M2C913-C/ WSS-M2C913-D
Zalicza się do tego modelu silnika jak ulał !! Ale jak macie taką wiedzę ? Gratuluję

Ostatnio edytowane przez karol19761976 ; 04-04-2021 o 21:42
karol19761976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2021, 13:11   #27
Mekeke91
ford::average
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 06-01-2021
Skąd: Mysłowice
Model: fusion
Silnik: 1,4 16v duratec lpg
Rocznik: 2004
Postów: 53
Domyślnie Odp: Dość szybki ubytek oleju

Witam, słuchajcie, po przejechaniu 4 tyś km z hakiem na bagnecie gdzie było lekko ponad max jest teraz lekko powyżej minimum, to ile mniej więcej bierze oleju na 1 tyś km?
Wlałem oil addtiv od liqui moly z 2 tyś km temu ale raczej nie pomógł, nie jest to jakiś straszny ubytek oleju, ale jednak jest, co polecacie? Rozbiórka pieca?
Mekeke91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2021, 00:19   #28
KRUKER
ford::advanced
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 23-07-2017
Skąd: C.K Kraków
Model: fusion fiesta
Silnik: 1.4 R4 1,6 (120 KM) Ti-VCT
Rocznik: 2007 2016
Postów: 321
Domyślnie Odp: Dość szybki ubytek oleju

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] nie napisales ile auto ma przelatane i jakim olejem jest zalane.

Lać ponad miarke na bagnecie to złoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. !
Nie od razu rozbierac. Jesli olej dobrany do przebiegu to trzeba zmierzyc kompresje na cylindrach . / po to aby wiedziec czy pierscienie jeszcze istnieją na tłokach/.


Taka oczywista porada to najpierw sprawdzić szczelność. Poogladać pod samochodem czy nie ma plamy po nocnym postoju. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
KRUKER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2021, 11:51   #29
Mekeke91
ford::average
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 06-01-2021
Skąd: Mysłowice
Model: fusion
Silnik: 1,4 16v duratec lpg
Rocznik: 2004
Postów: 53
Domyślnie Odp: Dość szybki ubytek oleju

Cytat:
Napisał KRUKER Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] nie napisales ile auto ma przelatane i jakim olejem jest zalane.

Lać ponad miarke na bagnecie to złoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. !
Nie od razu rozbierac. Jesli olej dobrany do przebiegu to trzeba zmierzyc kompresje na cylindrach . / po to aby wiedziec czy pierscienie jeszcze istnieją na tłokach/.


Taka oczywista porada to najpierw sprawdzić szczelność. Poogladać pod samochodem czy nie ma plamy po nocnym postoju. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panie kolego autko ma nalatane 141 tyś km, zalany fordowskim 5w30, silnik suchutki, nigdzie się nie poci, też właśnie słyszałem żeby zacząć od sprawdzenia kompresji na cylindrach, a co do stanu powyżej max to było wlane 100 ml więcej niż zaleca ford Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mekeke91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2021, 12:21   #30
karol19761976
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 26-09-2020
Skąd: Rutka-Tartak
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 47
Domyślnie Odp: Dość szybki ubytek oleju

A ciekawe jak uszczelniacze na zaworach ? jak ubywa ci oleju to także mogą być uszczelniacze na zaworach ? Ogólnie po odpaleniu nie kopci ? nie ma niebieskiego dymku ?
karol19761976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.