Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-05-2021, 13:04   #31
Mekeke91
ford::average
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 06-01-2021
Skąd: Mysłowice
Model: fusion
Silnik: 1,4 16v duratec lpg
Rocznik: 2004
Postów: 53
Domyślnie Odp: Dość szybki ubytek oleju

Cytat:
Napisał karol19761976 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ciekawe jak uszczelniacze na zaworach ? jak ubywa ci oleju to także mogą być uszczelniacze na zaworach ? Ogólnie po odpaleniu nie kopci ? nie ma niebieskiego dymku ?
Witam, po odpaleniu nie kopci, silnik pracuję ładnie i cicho, całkiem możliwe że musiałbym zerknąć na zawory, ale słyszałem że to nie jest takie chop siup? Co trzeba zrobić żeby dostać się do zaworów? Ich regulacji? Bo słyszałem że trzeba ściągać rozrząd? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mekeke91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2021, 16:12   #32
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie Odp: Dość szybki ubytek oleju

Do kontroli luzów zrzucasz pokrywę. Do regulacji jeszcze wałek.
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2021, 18:11   #33
karol19761976
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 26-09-2020
Skąd: Rutka-Tartak
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 47
Domyślnie Odp: Dość szybki ubytek oleju

Cytat:
Napisał Mekeke91 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, po odpaleniu nie kopci, silnik pracuję ładnie i cicho, całkiem możliwe że musiałbym zerknąć na zawory, ale słyszałem że to nie jest takie chop siup? Co trzeba zrobić żeby dostać się do zaworów? Ich regulacji? Bo słyszałem że trzeba ściągać rozrząd? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To dziwny przypadek u ciebie ?
karol19761976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2021, 08:41   #34
Mekeke91
ford::average
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 06-01-2021
Skąd: Mysłowice
Model: fusion
Silnik: 1,4 16v duratec lpg
Rocznik: 2004
Postów: 53
Domyślnie Odp: Dość szybki ubytek oleju

Witam, przejechałem prawie 6 tyś km po wymianie oleju, na bagnecie było lekko powyżej max, dzisiaj sprawdziłem bagnet i było lekko poniżej minimum, dolałem oleju, na moje oko z 700ml i teraz stan jest powyżej połowy bagnetu, także myślę że nie jest najgorzej bo wynika z tego że na 6 tyś km wziął mi max 1 litr oleju
Mekeke91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2021, 19:22   #35
karol19761976
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 26-09-2020
Skąd: Rutka-Tartak
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 47
Domyślnie Odp: Dość szybki ubytek oleju

Na jakim ty oleju jeżdzisz !!! Masz zły olej dobrany , druga sprawa : ja bym na twoim miejscu zrobił płukankę silnika , ja ostatnio robiłem w swoim fusion 1,4 tdci : płukanka TEC2000 zakupiłem 2 puszki , 2 olej po 4 litry Total 5w30 . Robiłem 2 płukanki po 20 minut jedna , Wymiana oleju , filtra i zalanie ponowne oleju i następne 20 minut , wymiana .

Powiem tak , ja tego fusion mam niecałe rok i moim zdaniem auto było zaniedbane jeśli chodzi o silnik - osoba kobieta nim jeżdziła po mieście a podejrzewam jeszcze że auto nie dostało tak w dupę jak powinien dostać diesel od czasu do czasu .

Po zakupie powinienem zrobić to co teraz robiłem nie czekać !!!! Oczywiście po zakupie też wymieniałem olej i to nawet 3 razy bo po bagnecie mi nie podobał się ten kolor ,

Miałem zalany Fordoski 5w30 ale poczytałem trochę i po płukaniu zalałem Total Quartz 5w30 900 NFC ( Przeznaczony dla forda także ) i już po kilku dniach jazdy bagnet jak wyciągam to widzę prześwit a nie czarna smuga zakrywająca bagnet . Silnik pracuje o wiele ciszej , auto ma moc ( mam czipa wstawionego ) zero dymu z rury ...

Do każdej wymieniamy oleju dodaje Ceramizer , ma przebieg niby 212.000 km ale podejrzewam że licznik był cofany x czasu temu .

I doszedłem do wniosku że olej będę wymieniał nie co 10 .000 km , ale co 5.000 km , ( wychodzi tak co pół roku )
Dla żony ma peugeota 307 2.0 HDi 90 KM i też wymiana co pół roku

Miałem inny zalany nie pamiętam już ale też mi ubywało oleju miałem zalany 5w40 Platinum Classic , podobna sytuacja jak u ciebie była , kupiłem Fordoski olej 5w30 i w marcu zrobiłem mu płukanie ale płukankę kupiłem z tej niższej pułki ,
Zalałem ten fordoski + ceramizer i oleju mi nie ubywa

Na płukanie silnika polecam TEC2000 , on kosztuje 3 razy tyle co te tansze ale nie żałowałem , swoje zadanie spełnia , ja robiłem 20 minut na biegu jałowym bo tak się zaleca

Taka historia z moim autem była

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 31-05-2021 o 07:52 Powód: Nie cytuj całych postów w odpowiedzi. Cytuj tylko te fragmenty, na które odpowiadasz.
karol19761976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2021, 20:10   #36
Mekeke91
ford::average
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 06-01-2021
Skąd: Mysłowice
Model: fusion
Silnik: 1,4 16v duratec lpg
Rocznik: 2004
Postów: 53
Domyślnie Odp: Dość szybki ubytek oleju

Ale jak mam źle dobrany olej? Wcześniej pisałem że mam zalany fordowski 5w30 a przed jego zalaniem robiłem płukankę silnika preparatem liqui moly bo był zalany 10w40 także troszkę Cię nie rozumiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. poza tym Ty masz diesla a ja mam benzynę także jest to znaczącą różnica... Nie mam problemu żeby olej był ciemny, po ponad 6tyś km od wymiany olej dalej jest ładny słomkowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. generalnie to sugerujesz zmianę oleju z fordowskiego 5w30 na jakiś inny 5w30 ze specyfikacją 913c/d? Bo troszkę nie rozumiem Twojego postu, pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 31-05-2021 o 07:52 Powód: Nie cytuj całych postów w odpowiedzi. Cytuj tylko te fragmenty, na które odpowiadasz.
Mekeke91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2021, 05:47   #37
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Dość szybki ubytek oleju

Myślę, że główną rolę u kolegi Karola zrobiła płukanka i ceramizer.
Olej total, a fordowski 5w30 tego nie zmienił .
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2021, 19:46   #38
smietana
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-06-2019
Model: C-Max
Silnik: 1.6 16V Benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 260
Domyślnie Odp: Dość szybki ubytek oleju

Ceramizery i plukanki to mit i bzdura, a czy olej fordowski czy totala nie mq znaczenia aby byl zgodny ze specyfikacja. Nawet lepiej fordowski niz totala.

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 31-05-2021 o 07:52 Powód: Nie cytuj całych postów w odpowiedzi. Cytuj tylko te fragmenty, na które odpowiadasz.
smietana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2021, 13:50   #39
Mekeke91
ford::average
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 06-01-2021
Skąd: Mysłowice
Model: fusion
Silnik: 1,4 16v duratec lpg
Rocznik: 2004
Postów: 53
Domyślnie Odp: Dość szybki ubytek oleju

Cytat:
Napisał smietana Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ceramizery i plukanki to mit i bzdura, a czy olej fordowski czy totala nie mq znaczenia aby byl zgodny ze specyfikacja. Nawet lepiej fordowski niz totala.
Dlaczego tak uważasz? Akurat jeśli chodzi o ceramizery to wszystko wskazuje na to że działają, na pewno nie zaszkodzą, to samo tyczy się płukanek, nie zaszkodzą bo to nie te płukanki co były kiedyś na bazie ropy i powodowały rozszczelnienia silnika, niestety mity o płukankach są dalej żywe, mi płukanka nie pomogła ale też nie zaszkodziła, muszę jeszcze spróbować cerateca
Mekeke91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2021, 13:55   #40
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Dość szybki ubytek oleju

Cytat:
Napisał smietana Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy olej fordowski czy totala nie mq znaczenia aby byl zgodny ze specyfikacja. Nawet lepiej fordowski niz totala
To bez znaczenia czy lepiej ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie odpowiadaj... Nie ma znaczenia.
Wytłumacz zatem dlaczego dodając ceramizer przy zmianie oleju nie pobierało go od wymiany do wymiany, a jak przestałem używać to zaczęły się dolewki?
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.