Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-11-2009, 19:05   #11
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: chiptuning focus 1,6 tdci

...box daje także nie złe wrażenia z jazdy...można go samemu podpiąć (2min. roboty)...w każdej chwili przepiąć do następnego autka..albo odsprzedać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ...
...ma 10 możliwości ustawień...od fabryki..po przez ecochip..do max Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ....

__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2009, 20:24   #12
miro.
ford::average
 
Avatar miro.
 
Zarejestrowany: 27-08-2009
Skąd: EL
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi, 90KM
Rocznik: 2007
Postów: 71
Domyślnie Odp: chiptuning focus 1,6 tdci

Cytat:
Napisał neon2909 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
niestety płacimy.
8. Odjeżdżamy "nowym" samochodem w lekkim szoku i wtedy kwota zapłaty jest już nie ważna.
Patrzyłem na cennik V-tech, ale tam jest mowa o około 900 zł za urządzenie RTS i 75% modyfikacji za I program i o 25% za II program.

Przyznam że niewiele mi to mówi.

Napisz kolego ile Cie to cudo kosztowało. Od A do Z.

Pozdrawiam.
__________________
My personal Kinetic Design...
miro. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2009, 21:08   #13
neon2909
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 15-02-2009
Skąd: Elbląg
Model: FOCUS II FL
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 125
Domyślnie Odp: chiptuning focus 1,6 tdci

Za całą operację zapłaciłem 2000,00 zł. Wiem nie mało ale uważam że warto. Urządzenie wartości ok. 700 zł na własność. Poza tym urządzenie w przyszłości można wykorzystać do innego auta. Zmieniamy tylko programy i po kłopocie. Programy można dowolnie wgrywać i kasować. Byle tylko samochód miał złącze diagnostyczne OBD2. Tym urządzeniem kasowałem już błędy w 2 Foczkach, mondeo mazdzie i fusionie. Ważne byle się tylko skomunikowało z komputerem
neon2909 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2009, 21:35   #14
miro.
ford::average
 
Avatar miro.
 
Zarejestrowany: 27-08-2009
Skąd: EL
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi, 90KM
Rocznik: 2007
Postów: 71
Domyślnie Odp: chiptuning focus 1,6 tdci

Cytat:
Napisał neon2909 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za całą operację zapłaciłem 2000,00 zł.
A te programy kolego, to wgrywali Ci specjalne do Twojego silnika, więc nadają się tylko do Twojej foki.
Rozumiem, że jak będziesz miał inną, to znów musisz do nich jechać i tam wgrać programy do nowego konkretnego auta.

W tych autach o których pisałeś możesz tylko błędy kompa kasować, nie wgrać program ?
__________________
My personal Kinetic Design...
miro. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2009, 09:12   #15
neon2909
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 15-02-2009
Skąd: Elbląg
Model: FOCUS II FL
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 125
Domyślnie Odp: chiptuning focus 1,6 tdci

Tak dokładnie. Modyfikacja programu jest jednak nie tak drogia. 50 % ceny to urządzenie (RTS )pozostałe koszta to usługa, programy ( 2 szt. ) oraz hamownia. Z tego co się orientowałem to VTech Pomorze jest najbardziej solidną firmą. To ta sama rodzinka co VTech Krakowski od Heko. Wszystkie modyfikacje programu robi właśnie VTech Kraków bo tam jest centrala.
neon2909 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2009, 12:42   #16
miro.
ford::average
 
Avatar miro.
 
Zarejestrowany: 27-08-2009
Skąd: EL
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi, 90KM
Rocznik: 2007
Postów: 71
Domyślnie Odp: chiptuning focus 1,6 tdci

Cytat:
Napisał neon2909 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak dokładnie. Modyfikacja programu jest jednak nie tak drogia. 50 % ceny to urządzenie (RTS) pozostałe koszta to usługa, programy ( 2 szt. ) oraz hamownia.
No to mnie przekonałeś... ;D
__________________
My personal Kinetic Design...
miro. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2009, 22:06   #17
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: chiptuning focus 1,6 tdci

A przyszło mi jeszcze coś do głowy. Czy myślicie, że po takim chiptuningu będzi większe zużycie części? Np. sprzęgło lub rozrząd? Czy np. rozrząd trzeba wymienić wcześniej?
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2009, 00:03   #18
miro.
ford::average
 
Avatar miro.
 
Zarejestrowany: 27-08-2009
Skąd: EL
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi, 90KM
Rocznik: 2007
Postów: 71
Domyślnie Odp: chiptuning focus 1,6 tdci

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy myślicie, że po takim chiptuningu będzi większe zużycie części? Np. sprzęgło lub rozrząd? Czy np. rozrząd trzeba wymienić wcześniej?
Po chipowaniu silnik jest poddawany większym obciążeniom, ale to nie jest takie żyłowanie, które mogłoby mu zaszkodzić (nie mówimy tu o podkręcaniu rajdówek), seryjnie wypuszczane przez fabryki auta mają spory zapas mocy, rzędu nawet kilkudziesięciu procent...

Nie wiem gdzie, ale znalazłem informację, że jadąc na chipowanie auto musi być zdrowe.
Poza tym to wydaje się całkiem logiczne, jak mają Ci dobrze napisać program dla silnika jak będzie niesprawny.
Taki program jest dedykowany do Twojego silnika, więc jak napiszą dla niesprawnego motoru, to po ewentualnej naprawie zmienia się jego charakterystyka i może inaczej reagować, tj. nie tak jak powinien. Może nie być takich efektów jakich oczekujesz, bądź jakich mógłbyś oczekiwać.

Nie dotyczy to boxów, bo tam są programy uniwersalne. Żeby kupić i podpiąć boxa nie musisz wjeżdżać na hamownię.

Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę...
__________________
My personal Kinetic Design...
miro. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2009, 16:24   #19
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: chiptuning focus 1,6 tdci

...sprzęgło...napęd,,i owszem...obciążenia będa trochę większe...rozrząd nie ma tu nic do rzeczy...jeśli układ wtryskowy i ogólny stan motorka jest ok...to w ogóle nie masz o co się martwićGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.....przyjeżdżaj...działamyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2009, 17:02   #20
Komor
ford::advanced
 
Avatar Komor
 
Imię: M
Zarejestrowany: 17-04-2009
Model: Modeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM
Rocznik: 2017
Postów: 366
Domyślnie Odp: chiptuning focus 1,6 tdci

Na wiosne chętnie ja podjadę, teraz nie mam czasu poza tym po kiego mi większa moc na zimę jak z ta ledwo te koła sobie radzą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Komor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.