Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-10-2011, 20:50   #41
Strzeszku
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-01-2009
Skąd: Busko-Zdrój
Model: Alfa Romeo
Silnik: 1,75
Rocznik: 2013
Postów: 479
Domyślnie Odp: Upgrade / wymiana hamulców przednich

Cytat:
hehe no nie ,ale nie jeżdżę prawie w ogóle po mieście , a po trasie jak to po trasie z większych prędkości hamowanie zdziera bardziej klocki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja też jeżdżę prawie wyłącznie w trasie. W mieście staram się hamować silnikiem i mało hamulcami. Może masz coś nie tak z ręcznym jak pisał kolega wyżej.

Strzeszku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2011, 21:21   #42
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Upgrade / wymiana hamulców przednich

Koła tylne bez zaciągniętego ręcznego swobodnie się kręcą na podnośniku wiec chyba nie...
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2011, 11:31   #43
mir200
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-11-2008
Skąd: lubelskie
Model: MK 4 Tit X kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 188
Domyślnie Odp: Upgrade / wymiana hamulców przednich

Hi
nie, no mi też się normalnie kręciły, ale tłumaczył mi tak że podczas obciążeń, pracy zawieszenia, ręczny był tak zaciągnięty wysoko, że powodował praktycznie przyleganie do tarcz- twierdzi nawet że spowodowało to przegrzanie tarcz ale nie zalecał na razie wymiany. także nie było żadnych innych objawów oprócz praktycznie b. szybko zużytych tylnych klocków- a jeżdże naprawdę spokojnie- teraz 75 tys i z przodu jeszcze nie wymieniane
pozdr
mir200 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2011, 14:02   #44
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Upgrade / wymiana hamulców przednich

hmm ja jeżdżę w dwie osoby 95% przebiegu ,więc sam nie wiem, ale pewnie warto to kiedyś sprawdzić
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2011, 10:20   #45
ECC
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-01-2010
Model: Ford Mondeo MK4 Kombi
Silnik: 2.2TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 13
Domyślnie Odp: Upgrade / wymiana hamulców przednich

Cytat:
Napisał keisim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem po wymianie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

(...)

Koniec końców Mondziak jeździ teraz na zaciskach z S-MAX ST, gładkich tarczach Zimmermann i klockach ATE Ceramic. Nie planowałem ATE ale nie było wyjścia - tylko takie były na miejcu a nie chciałem odkładać wymiany zacisków na później. Wyjechałem z serwiu pełen obaw i podejrzeń, że zamieniłem siekierkę na kijek... (...)
I tutaj dobrze zapowiadający się projekt stał się IMHO mocno dyskusyjny bo połączyłeś "w miarę wyczynowe" tarcze od ST z klockami dla podtatusiałych biznesmenów lansujących się w XC90 i podobnych reprezentacyjnych furkach, wożących się dostojnie po bulwarach w lśniących samochodach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. To dla nich zostały stworzone ATE Ceramic gdzie celem było zrobienie klocków, które mają chronić "ładne samochody" przed brudzącym pyłem klocków oraz "obciachem" głośniejszego hamowania klocków przed kawiarnią pełną lasek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W modelu Ceramic POGORSZYŁY się nawet osiągi hamowania względem "zwykłych" klocków po to by obniżyć pylenie i hałas, czyli przedłożono estetykę/ergonomię nad efektywność. Wg producenta -jeśli stosuje się je razem z nowymi tarczami i wymienia RAZEM z tarczami to przedłuża się żywotność klocków bo na początku używania nanoszą one na tarcze wartwę niebieskawej ceramiki, która chroni tarcze... tyle, że zwykle przy zmianie klocków nie zmieniamy tarcz (chyba, że były to fabryczne Motorcrafty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czyli tarcze trzymamy dłużej niż klocki - więc ten argument producenta słabo do mnie przemawia a "zachęca" to kupowania nowych tarcz razem z wymianą klocków = marketing wg mnie.
Klocki ceramiczne stosuje się w innym zupełnie celu niż tarcze ceramiczne i nie należy mylić tych zastosowań ceramiki.
Jak czytam Twoje wypowiedzi to chyba nie o to Ci głównie chodziło startując ten ciekawy projekt z tarczami od ST Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. To są klocki cichsze, wolniej się ścierają, mniej pylą ale... gorzej hamują a na 100% nie poprawią skuteczności hamowania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pomyśl może o zmianie klocków jeśli celem ćwiczenia ma być poprawa "performance" a nie tylko "estetyki".

Projekt ciekawy i życzę powodzenia!
ECC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2012, 12:08   #46
keisim
ford::professional
 
Avatar keisim
 
Zarejestrowany: 09-07-2007
Skąd: Śląsk
Model: BMW X3 F25 xDrive
Silnik: 2.0D 184KM
Rocznik: 2012.03
Postów: 1,018
Domyślnie Odp: Upgrade / wymiana hamulców przednich

Ufff... ECC, Twoja wypowiedź tak mnie podkurzyła i zdołowała, że - jak widzisz - potrzebowałem kilku miesięcy na ochłonięcie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Najgorsze było to, że czytając ją miałem świadomość, że piszesz prawdę i tylko prawdę...

Cele ćwiczenia były dwa:
1) wyeliminowanie bicia (podejrzewałem, że aktualne tarcze 300mm nie wytrzymują termicznie)
2) poprawa "performance'u".

Niestety w warsztacie pojawił się problem z montażem klocków Ferodo od Audi (parapet/blaszka klocka zewnętrznego zamocowana w innym miejscu) i zdecydowałem się na klocki ATE ceramic, które były na miejscu. Z perspektywy czasu żałuję, że nie zaryzykowałem zamontowania Ferodo z usuniętym parapetem ale wkrótce planuję naprawić ten błąd.... więc nie wszystko jeszcze stracone Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kilka słów więcej w wątku poniżej:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

ECC, dzięki za konstruktywną krytykę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
BMW X3 xDrive20d F25 2012
Jaguar XJ Sovereign X300 4.0 1997
Ford Mondeo TitaniumX MK4 2.0 TDCi kombi 2007 - w 2012 zmienił właściciela

Ostatnio edytowane przez keisim ; 12-07-2012 o 07:57
keisim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
big brake , hamulce , klocki , tarcze , zaciski



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.