Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-11-2014, 08:55   #1
tEEs
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 14-11-2014
Skąd: Kraków
Model: C-MAX
Silnik: 1.8
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Ilość aktywnych telefonów sparowanych z modułem bluetooth

Witam,

Mam następujące pytanie do bardziej obeznanych z tematem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W moim Fordzie (CMAX, 2007, radio FORD 6000 cd, zielone) odkryłem moduł bluetooth. Udało mi się bez większych problemów sparować i podłączyć swój telefon (Lumia, Windows Phone).

Ale problem pojawił się, gdy chciałem podpiąć także telefon żony. Otóż - dokąd mój telefon był "aktywny i połączony z systemem", telefon żony nie widział w ogóle urządzenia FORD-AUDIO.
Kiedy odłączyłem swój telefon - nagle podpięcie drugiego telefonu stało się możliwe.

I teraz pytania:

1. Czy nie ma możliwości, aby oba telefony były jednocześnie podpięte do tego modułu bluetooth w Fordzie i abym mógł odbierać połączenia przychodzące do obu telefonów (w zależności od tego który akurat zadzwoni)?? Dziwi mnie to trochę, bo przecież jest możliwość zapamiętania kilku urządzeń (bodajże 6 w pamięci komputera samochodu). Niby zapamiętanie to nie to samo co używanie, no ale wydawałoby się logiczne danie takiej możliwości?

Do tego doczytałem w instrukcji (ale dla nowych cmaxów), że w nich jest taka możliwość i można się między urządzeniami łatwo przełączać. A więc ja coś robię źle, czy też po prostu ten model z 2007 roku jest taki "ograniczony"?

2. Czy istnieje możliwość załadowania / skomunikowania się z książką telefoniczną telefonu, tak aby na panelu radia wyświetlało się kto dzwoni, a nie tylko numer dzwoniącego?

Próbowałem znaleźć odpowiedź na te pytania w instrukcji obsługi, ale ta o połączeniu bluetooth telefonu nie mówi praktycznie nic (dopiero instrukcja do nowego Cmaxa opisuje temat szczegółowo - no ale to inny system)

Nie znalazłem też od wczoraj odpowiedzi na to na tym forum - dlatego w końcu zdecydowałem się zapytać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam wszystkich
rafał


Ostatnio edytowane przez tEEs ; 14-11-2014 o 09:49
tEEs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2014, 17:12   #2
backdel
ford::average
 
Avatar backdel
 
Zarejestrowany: 04-08-2013
Model: Focus Kombi MK1/MK2 srebrny metalik
Silnik: 1.8-TDDI, 1.6 TDCI
Rocznik: 2005/2009
Postów: 188
Domyślnie Odp: Ilość aktywnych telefonów sparowanych z modułem bluetooth

Dobrze, że napisałeś o tym bo u mnie też nie można drugiego telefonu uaktywnić z nawigacją FX. Niby telefon widzi forda i prosi o jakieś hasło ale ford nie widzi telefonu tylko wyświetla kod pierwszego.
backdel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2014, 18:31   #3
tEEs
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 14-11-2014
Skąd: Kraków
Model: C-MAX
Silnik: 1.8
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ilość aktywnych telefonów sparowanych z modułem bluetooth

Siedziałem dzisiaj chwilę i kombinowałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jedyne co udało mi się osiągnąć to:
- zarejestrowałem w module BT oba telefony
- ten który był rejestrowany jako pierwszy - zawsze jest ustawiony jako telefon główny i łączy się sam z modułem BT.
- ten drugi - aby go uaktywnić - muszę wyłączyć BlueTooth w telefonie numer jeden i wtedy kliknąć "łączenie". Niestety każdorazowo muszę wpisywać kod parowania... co jest totalnie bez sensu.
- kilka razy udało mi się zmienić aktywny telefon z za pomocą menu w radio (oba telefony miały włączony bluetooth, jako pierwsze włączałem go w telefonie nr 1, a następnie w telefonie nr 2) - ale także każdorazowo wiązało się to z wpisywaniem kodu parowania do tego telefonu nr 2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.(( Niestety opcja ta wykonywana z poziomu radia lubi zawiesić cały system, tak że trzeba potem włączać i wyłączać radio, bo nic się nie łączy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na wszelki wypadek do testów użyłem także telefonu z systemem Android - zachowuje się on dokładnie tak samo jak wcześniej testowane Windows Phone Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mam jeszcze w szufladzie jakąś Nokię z Symbianem, ale nie sądzę, żeby dała dużo lepszy efekt...

W systemem mam też zapisany na amen jakiś telefon Blackberry 8, podejrzewam, że to jakiś "prezent" od Forda - nie da się go za nic usunąć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak czy inaczej - sam moduł fajnie że jest, tym bardziej, że jak rok temu kupowałem to auto, sprzedający zarzekał się, że czegoś takiego nie ma na pokładzie. No ale mogłoby to działać jednak odrobinę lepiej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tEEs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2014, 18:35   #4
ekus1964
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-09-2014
Skąd: Siemianowice Śląskie
Model: c-max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2007
Postów: 43
Domyślnie Odp: Ilość aktywnych telefonów sparowanych z modułem bluetooth

Czyli podsumowując mam sparowany mój telefon jako nr.1 i tel żony jako nr.2. Jeśli żona wejdzie do samochodu beze mnie to automatycznie BT się nie połączy z jej telefonem tylko trzeba zmienić w opcjach na jej telefon ? Jeśli tak to czy jest możliwość aby parował sie automatycznie każdy zapisany telefon bez konieczności wybierania go w opcjach ? pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez ekus1964 ; 26-11-2014 o 18:38
ekus1964 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2014, 18:46   #5
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Ilość aktywnych telefonów sparowanych z modułem bluetooth

Cytat:
Napisał ekus1964 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli żona wejdzie do samochodu beze mnie to automatycznie BT się nie połączy z jej telefonem tylko trzeba zmienić w opcjach na jej telefon ?
Nie, źle zrozumiałeś. Połączy się automatycznie, jeśli uruchomi w telefonie BT.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2014, 19:37   #6
ekus1964
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-09-2014
Skąd: Siemianowice Śląskie
Model: c-max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2007
Postów: 43
Domyślnie Odp: Ilość aktywnych telefonów sparowanych z modułem bluetooth

Cytat:
Napisał Mariusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie, źle zrozumiałeś. Połączy się automatycznie, jeśli uruchomi w telefonie BT.
Załóżmy ze ma włączony cały czas
ekus1964 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2014, 07:34   #7
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Ilość aktywnych telefonów sparowanych z modułem bluetooth

Cytat:
Napisał ekus1964 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załóżmy ze ma włączony cały czas
To po włączeniu sprzętu Car Audio BT sparują się ze sobą automatycznie, bądź też poproszą do sparowania kod (0000).
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2014, 17:33   #8
ekus1964
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-09-2014
Skąd: Siemianowice Śląskie
Model: c-max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2007
Postów: 43
Domyślnie Odp: Ilość aktywnych telefonów sparowanych z modułem bluetooth

Jeszcze raz spróbuje wytłumaczyć o co mi chodzi. Mój telefon sparowany na nr.1, telefon żony jest na nr.2 . Ja jeżdżę cały dzień wszystko chodzi cacy, wysiadam ide do domu (nic nie zmieniam w ustawieniach bt) Później żona wsiada do samochodu i niestety ale nie łączy sie automatycznie z jej telefonem. Trzeba nacisnąć phone-->menu-->i tu jest napis active phone i moj telefon, który trzeba zmienić na nr.2 i wtedy dopiero się łączy i wszystko gra.
Pytanie brzmi czy to jest normalne, że trzeba zawsze przełączać telefony między sobą ?czy zapamiętane powinny się łączyć automatycznie?
Dziękuję i pozrawiam
ekus1964 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2014, 17:48   #9
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,532
Domyślnie Odp: Ilość aktywnych telefonów sparowanych z modułem bluetooth

Witam

Wejdź w menu telefonu
Znajdź bluetooth
W telefonie znajdź nazwę urządzenia BT Forda -wskaż je
W opcjach zaznacz "Autopołączenie bez potwierdzenia"

Wtedy każdy zapamiętany telefon powinien się połączyć automatycznie
(tzn. jeśli wsiądzie tylko telefon nr 2, to powinien sparować się automatycznie)

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2014, 18:25   #10
ekus1964
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-09-2014
Skąd: Siemianowice Śląskie
Model: c-max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2007
Postów: 43
Domyślnie Odp: Ilość aktywnych telefonów sparowanych z modułem bluetooth

Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Wejdź w menu telefonu
Znajdź bluetooth
W telefonie znajdź nazwę urządzenia BT Forda -wskaż je
W opcjach zaznacz "Autopołączenie bez potwierdzenia"

Wtedy każdy zapamiętany telefon powinien się połączyć automatycznie
(tzn. jeśli wsiądzie tylko telefon nr 2, to powinien sparować się automatycznie)

pozdrawiam
Arturek
W opcjach jest tylko zmień nazwę albo rozłącz parę i dźwięk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie m nic o autopołączeniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ekus1964 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.