Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-08-2013, 13:59   #11
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,061
Domyślnie Odp: Hamulce. Tzn. nie mam hamulców i wycieka płyn

Cytat:
Napisał donia0902 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przegląd mi podbił tak jakby nic nie było.
A nie był przypadkiem bardzo w Ciebie zapatrzony, bo wygląda na to, że nie wiedział, co czyni.
Gość powinien stracić uprawnienia.

Cytat:
Napisał donia0902 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
teraz myśl jak tu dojechać do tego mechanika.
Najlepiej skontaktuj się z mechanikiem i powiedz, że nie masz hamulców, niech coś doradzi, może ma np. sztywny hol.


Ostatnio edytowane przez darmodziej ; 18-08-2013 o 14:02
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2013, 17:36   #12
donia0902
ford::amateur
 
Imię: DOROTA
Zarejestrowany: 17-08-2013
Skąd: Żagań
Model: FORD MONDEO HATCHBACK
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1993
Postów: 5
Domyślnie Odp: Hamulce. Tzn. nie mam hamulców i wycieka płyn

Też tak myślałam tylko nie znam w tej okolicy żadnego dobrego mechanika. Może jest ktoś z okolic Żagania kto może mi kogoś polecić?
donia0902 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2013, 17:55   #13
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Hamulce. Tzn. nie mam hamulców i wycieka płyn

Darmodzieju, ty od razu ze sztywnym holem, a może mechanika zaprosić do Doni, obejrzy, zrobi na miejscu co trzeba przy hamulcach, co to za robota, jak jest lekki wyciek. Gdyby to nie kobieta, to prawie każdy kierowca z tym sobie poradzi.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2013, 18:20   #14
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,061
Domyślnie Odp: Hamulce. Tzn. nie mam hamulców i wycieka płyn

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ty od razu ze sztywnym holem
To tylko jedna z propozycji, może mieć lawetę i przywieźć auto do siebie, lub zrobić na miejscu, ale to już bardziej zależy od tego, co jest popsute. Ja już kiedyś jechałem z uszkodzonymi hamulcami, ale to było ze 3 km, prędkość w terenie niezabudowanym do 30 km/h i ręka na hamulcu ręcznym.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2013, 19:25   #15
donia0902
ford::amateur
 
Imię: DOROTA
Zarejestrowany: 17-08-2013
Skąd: Żagań
Model: FORD MONDEO HATCHBACK
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1993
Postów: 5
Domyślnie Odp: Hamulce. Tzn. nie mam hamulców i wycieka płyn

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Darmodzieju, ty od razu ze sztywnym holem, a może mechanika zaprosić do Doni, obejrzy, zrobi na miejscu co trzeba przy hamulcach, co to za robota, jak jest lekki wyciek. Gdyby to nie kobieta, to prawie każdy kierowca z tym sobie poradzi.
Poczekajcie , ja jestem świeżym kierowcą a więcej się orientuje niż męski gatunek który znam. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak znajdę dobrego mechanika to dojadę . Jeden mechanik z wykształcenia( szkoła óczy) stwierdził że to tłoczek . Narazie coś tam mi zmontował że hamuje na trzy koła i płyn nie ucieka ale jednak nie wrócę do niego bo jakiś niepewny jest. No i znajomi śmiali się ze mnie że jak nie patrzyłam mu na ręcę to mi części podmienił...Masakra.
donia0902 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2013, 21:19   #16
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Hamulce. Tzn. nie mam hamulców i wycieka płyn

Donia, zablokował cylinderek. Musisz kupić nowy cylinderek, bo jak tłoczek puszcza, to tylko 50 procent pewności, że nowy nie będzie puszczał płynu, bo może być wypracowana gładż wewnetrzna cylinderka, lub mieć wżery, i wtedy cieknie.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2017, 18:56   #17
vassyll32
ford::amateur
 
Imię: darek
Zarejestrowany: 14-12-2017
Skąd: żyrardów
Model: mondeo
Silnik: 1.8 td
Rocznik: 1996
Postów: 4
Domyślnie Odp: Hamulce. Tzn. nie mam hamulców i wycieka płyn

witam mam pytanie bo nie wiem co się dzieje podczas powrotu z dłuższej podroży podczas hamowania usłyszałem silne zgrzytanie z przodu.zjechałem na stacje i zauważyłem wyciek płynu na nadkolu z prawego przedniego kola.ale ze zostało mi z 20 km do domu dolałem płynu hamulcowego i dojechałem do domu .nic więcej nie patrzyłem bo ciemno było .rano zdjąłem koło i tarcza się blokuje a na zacisku widać tak jak by felga tarła o zacisk hamulcowy.
vassyll32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
hamulce


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.