Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-06-2014, 07:35   #21
michalpodroznik
ford::advanced
 
Avatar michalpodroznik
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-07-2011
Skąd: Jasło (RJS)
Model: Był: Ford Fusion FX Gold był: Fiat Croma jest: Ford Focus kombi
Silnik: duratec 1,4 80 KM; 1,9 JTD 150KM; Duratorq 1,6TDCi
Rocznik: 2006, 2006, 2016
Postów: 358
Domyślnie Odp: Woda z podszybia cieknie do komory silnika

@rfx

Kompletne podszybie nie posiada tego elementu od strony kierowcy. Element "rynienka", oznaczony symbolem "<02294" na schemacie, który załączyłem w poście #11 w tym wątku, odpowiedzialny za odprowadzanie wody do nadkoli przednich kół, znajduje się tylko od strony pasażera. Spójrz na schemat załączony w pliku .pdf.

michalpodroznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2014, 12:03   #22
sosna2005
ford::beginner
 
Avatar sosna2005
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-06-2014
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1,4 B+LPG
Rocznik: 2007
Postów: 24
Domyślnie Odp: Woda z podszybia cieknie do komory silnika

No i właśnie na tym polega brak, nie ma elementu który odprowadzałby wodę z szyby od strony kierowcy oraz z otworów na wycieraczki w podszybiu. Stąd woda w kielichu i paru innych miejscach w komorze silnika.

Zapomnieli o tym w fordzie czy co? Jest to ewidentna wada fabryczna bo widzę że nie tylko ja mam tam pusty otwór. Co ciekawe sama rynienka taka jak po stronie pasażera nie wystarczy bo są jeszcze wspomniane otwory w podszybiu na wycieraczki i tamtędy też się leje.
sosna2005 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2014, 13:41   #23
Jitter
Fusioneer
 
Avatar Jitter
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-12-2009
Skąd: FZ
Model: Fusion Trend Gold-X
Silnik: DuraTec 1.4 (FXJA)
Rocznik: 2009
Postów: 686
Domyślnie Odp: Woda z podszybia cieknie do komory silnika

Wygląda to na masakrycznie nieodpowiedzialną oszczędność ze strony Forda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ciekawe, czy "angliki" mają "odwrotne" rozwiązanie? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Signature coming soon...
Jitter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2014, 14:00   #24
sosna2005
ford::beginner
 
Avatar sosna2005
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-06-2014
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1,4 B+LPG
Rocznik: 2007
Postów: 24
Domyślnie Odp: Woda z podszybia cieknie do komory silnika

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Tu jest na lewą stronę - pewnie z anglika bo jest to jedyna taka wersja na allegroGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dodatkowo tak jak pisałem nie załatwia to sprawy.
sosna2005 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2014, 22:41   #25
rfx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-10-2008
Skąd: Gdańsk
Model: FF
Silnik: francuski
Rocznik: nn
Postów: 44
Domyślnie Odp: Woda z podszybia cieknie do komory silnika

Dziękuję Wam za odpowiedzi.
Rzeczywiście na schemacie nie ma tego elementu, zasugerowałem się tym, że skoro jest otwór w błotniku to powinien on tam zamontowany.

Co do "anglików", to pewnie sprawa wygląda tak samo jak w naszych autach, czyli element odprowadzający wodę do otworu w błotniku jest jedynie po stronie pasażera. Zapewne uznano, że skoro to w tamtą stronę jest ona spychana przez wycieraczki, to tylko tam jest on potrzebny. Otwór znajdujący się po stronie kierowcy czy to w angliku czy europejczyku to efekt unifikacji produkcji - błotniki z jednej czy drugiej wersji niczym się nie różnią, bo tak jest taniej i prościej je wyprodukować.

Ostatnio edytowane przez rfx ; 30-06-2014 o 22:48
rfx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2014, 11:36   #26
Barticf
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-04-2014
Model: Fiesta mk6
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 55
Domyślnie Odp: Woda z podszybia cieknie do komory silnika

Wracając do tematu znalazłem ten post ze zdjęciami [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ta osoba ma taką plastikową osłonę wycieraczki i przez to woda nie ma jak się wlewać przez ten otwór do środka. Tylko teraz gdzie taką osłonkę dostać ? U mnie niestety w tym miejscu jest dziura i woda leje na silnik. Wiadomo, że i tak mimo to zostanie dziura w tym miejscu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo ford nie dał tego plastiku łączącego cześć lewą z prawą więc coś tam wody z kratki zawsze spłynie ale mimo wszystko powinno być tego mniej jak dziura od wycieraczki będzie zatkana.

Ostatnio edytowane przez Barticf ; 28-09-2014 o 11:38
Barticf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2014, 19:22   #27
michalpodroznik
ford::advanced
 
Avatar michalpodroznik
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-07-2011
Skąd: Jasło (RJS)
Model: Był: Ford Fusion FX Gold był: Fiat Croma jest: Ford Focus kombi
Silnik: duratec 1,4 80 KM; 1,9 JTD 150KM; Duratorq 1,6TDCi
Rocznik: 2006, 2006, 2016
Postów: 358
Domyślnie Odp: Woda z podszybia cieknie do komory silnika

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - szukaj osłony podszybia na znanym portalu aukcyjnym (o ile wiem, jeszcze jakiś czas temu były dostępne pod hasłem "podszybie fusion") lub na szrotach, ewentualnie w serwisie. Z tym że serwis niestety dość drogi, bo plastiki na zamówienie są ściągane z Niemiec i to kosztuje (cena w euro po przeliczeniu na złotówki plus transport i marża serwisu).
michalpodroznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2014, 20:35   #28
Jitter
Fusioneer
 
Avatar Jitter
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-12-2009
Skąd: FZ
Model: Fusion Trend Gold-X
Silnik: DuraTec 1.4 (FXJA)
Rocznik: 2009
Postów: 686
Domyślnie Odp: Woda z podszybia cieknie do komory silnika

Na przykład teraz tu jest, za niewielkie pieniądze -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Signature coming soon...
Jitter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2014, 12:35   #29
Barticf
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-04-2014
Model: Fiesta mk6
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 55
Domyślnie Odp: Woda z podszybia cieknie do komory silnika

Cytat:
Napisał Jitter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na przykład teraz tu jest, za niewielkie pieniądze -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Bardziej mi chodzi o któryś z tych elementów
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na zdjęciu do którego dałem link wcześniej widać jak wokoło wycieraczki są takie plastikowe zaślepki. Który to element z tego schematu ?
Barticf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2014, 15:38   #30
Jitter
Fusioneer
 
Avatar Jitter
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-12-2009
Skąd: FZ
Model: Fusion Trend Gold-X
Silnik: DuraTec 1.4 (FXJA)
Rocznik: 2009
Postów: 686
Domyślnie Odp: Woda z podszybia cieknie do komory silnika

Na Alledrogo, jak i w internetowych sklepach z częściami raczej nikt takich drobiazgów nie wystawi, a w ASO mogą trochę kosztować - zalecałbym jednak wcześniejsze upewnienie się w obydwu kwestiach.

Sugerowałbym poszukać rozbitka na szrocie i spróbować za parę groszy odkupić brakujące elementy, a raczej ponegocjować dobrą cenę i odkupić cały zespół napędu wycieraczek, gdyż rozdrabnianie tego typu rzeczy na pojedyncze elementy na ogół nie leży w interesie szrociarza...
__________________
Signature coming soon...

Ostatnio edytowane przez Jitter ; 01-10-2014 o 15:41
Jitter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
cieknie , fusion , podszybie , woda


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.