Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|pomorska

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-07-2016, 14:41   #1
okul80
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-07-2016
Skąd: Norda
Model: S-MAX
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie [Smax 2,5T] Jaki zakres serwisu i w jakim ASO po zakupie używanego auta.

Witam Forumowiczów (nowy tutaj).

Od 4 miesięcy jestem w posiadaniu Forda S-Max 2,5T 2008r. Samochód od Niemca. Miałem okazję go oglądać przed zrobieniem (był trafiony) i sprowadzający/sprzedający nie czarował mnie, że trzymany pod kołdrą etc. ;O) Nie posiada książki serwisowej (cyt.: jeśli da mi pan godzinę to książkę zrobię + rozbrajające mrugnięcie okiem …).

Generalnie jak na dziś jestem zadowolony – nic nie kapie, nie cieknie, nie stuka. Pali (jazda poza miastem na krótkich odcinkach głównie) gdy prowadzi żona 10.1 (co nie znaczy że się ślimaczy na drodze),
ja 12,5-13 ;o)

Tyle tytułem wstępu. Przechodzę do pytania i prośby o sugestię.
Planuję, odwiedzić ASO na pierwszy przegląd serwisowy z wymianą płynów etc. Co byście sugerowali by sprawdzić na pierwszy rzut (by zbudować sobie wiedzę co mnie czeka w najbliższych miesiącach do zrobienia). Na co zwrócić uwagę serwisu? Nie chcę przyoszczędzić na maxa by nie wpaść niebawem w kosztowne naprawy ale i nie chcę wydawać bez sensu kasy na coś bezsensownego.

No i drugie bardziej mnie nurtujące pytanie: szukałem tutaj na forum i w google opinii na temat ASO w okolicach Trójmiasta i ciężko wywnioskować gdzie warto (a gdzie kategorycznie nie warto) jechać na taki pierwszy przegląd. Niestety zadowoleni klienci rzadko piszą opinie a ci co się nacięli … piszą gdzie się da. Najbliżej miałbym Eurocar ale po lekturze wpisów na forum mam wątpliwości.

Generalnie - chętnie poczytam wszelkie sugestie.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich Forumowiczów


Ostatnio edytowane przez okul80 ; 07-07-2016 o 14:45 Powód: Korekta literówki
okul80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2016, 21:37   #2
Zoltyy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-10-2010
Skąd: polnocne rubieze ;)
Model: byly dwa S-Maxy, jest Mazda CX-5
Silnik: był 2.5T, był 2.0 EB 240PS, jest 2.5 NA
Rocznik: był 2007, był 2012, jest 2016.
Postów: 473
Domyślnie Odp: [Smax 2,5T] Jaki zakres serwisu i w jakim ASO po zakupie używanego auta.

Popros zeby sprawdzili ci czy trzyma cisnienia w tych 5 garnkach - zdarzaly sie w tych silnikach problem z gladziami (dlatego wymienialem swojego), oczywiscie plyny wszelkiej masci, zajrzyj w zawieszenie - tuleje nie naleza do trwalych.
Z tego co wyczytalem majac jeszcze 2.5T - MAF, MAP I taki maly zaworek sterujacy zaworem upustowym za turbina. To ostatnie mi padlo - silnik swietnie ciagnal, bo byl regularnie przeladowywany (mialem ponad 400 Nm) - tyle ze przechodzil w tryb awaryjny.

ASO ci nie piolece - mialem do czynienia z Euro-Carem (beznadzieja - diagnostyka lezy), BIGiem - ci sa przynajmniej mili I ze starogardzkim - przez ich nieumiejetny montaz Webasto prawie zatarlem silnik w jednodniowym samochodzie.
Powodzenia.
__________________
Nie wiem, nie znam sie - nie bierzcie mnie na powaznie
Zoltyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2016, 07:46   #3
okul80
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-07-2016
Skąd: Norda
Model: S-MAX
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: [Smax 2,5T] Jaki zakres serwisu i w jakim ASO po zakupie używanego auta.

Sugestie - dzięki zapisane.
ASO - strach oddać samochód jak czytam :O]
okul80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2016, 09:12   #4
flower91
ford::amateur
 
Avatar flower91
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 29-11-2014
Skąd: 3 City
Model: Focus II ST
Silnik: 2.5 turbo 235KM
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: [Smax 2,5T] Jaki zakres serwisu i w jakim ASO po zakupie używanego auta.

W Luzinie otworzyli warsztat byli pracownicy ASO, ostatnio był znajomy i zachwalał bo chłopaki się starają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Nie każda morda pasuje do Forda.... A moja TAK
flower91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2016, 09:27   #5
okul80
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-07-2016
Skąd: Norda
Model: S-MAX
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: [Smax 2,5T] Jaki zakres serwisu i w jakim ASO po zakupie używanego auta.

Brzmi nieźle - dzięki za ten namiar
oni "nowi" ja "nowy" może coś z tego będzie ;O)
okul80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2016, 00:10   #6
Zoltyy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-10-2010
Skąd: polnocne rubieze ;)
Model: byly dwa S-Maxy, jest Mazda CX-5
Silnik: był 2.5T, był 2.0 EB 240PS, jest 2.5 NA
Rocznik: był 2007, był 2012, jest 2016.
Postów: 473
Domyślnie Odp: [Smax 2,5T] Jaki zakres serwisu i w jakim ASO po zakupie używanego auta.

Z mniej nowych jest (byl?) taki warsztat Techno-logic w Gdyni na Pustkach.

W pol godziny powiedzieli mi wiecej o silniku I osprzecie niz ASO podczas 4 wizyt - I to nie majac komputera.
(Tyle razy odwiedzalem ASO probujac dojsc dlaczego mi silnik wchodzi w tryb awaryjny - przyczyna to ten maly solenoid o ktorym wspominalem, z tym ze ASO do konca do tego nie doszlo, a wymienilo czesc bo im kazalem.
Euro-Car - na wypadek gdybys pytal.)
__________________
Nie wiem, nie znam sie - nie bierzcie mnie na powaznie
Zoltyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2016, 10:11   #7
armator
ford::average
 
Avatar armator
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-11-2013
Skąd: 3miasto kaszubskie
Model: S-Max Vignale
Silnik: 2.0 BiTdci
Rocznik: 2018
Postów: 106
Domyślnie Odp: [Smax 2,5T] Jaki zakres serwisu i w jakim ASO po zakupie używanego auta.

Cytat:
Napisał flower91 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Luzinie otworzyli warsztat byli pracownicy ASO, ostatnio był znajomy i zachwalał bo chłopaki się starają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cos wiecej na ten temat? adres? tel.? www ?

specjalizacja tylko ford?

pzdr
armator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2016, 10:35   #8
okul80
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-07-2016
Skąd: Norda
Model: S-MAX
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: [Smax 2,5T] Jaki zakres serwisu i w jakim ASO po zakupie używanego auta.

Chodzi o: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jeszcze nie miałem okazji skorzystać z ww. sugestii (brak czasu na ogarnięcie tematu). Oczywiście dam znać gdzie finalnie trafiłem i jakie odczucia.

Pozdrawiam
okul80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2016, 14:22   #9
flower91
ford::amateur
 
Avatar flower91
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 29-11-2014
Skąd: 3 City
Model: Focus II ST
Silnik: 2.5 turbo 235KM
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: [Smax 2,5T] Jaki zakres serwisu i w jakim ASO po zakupie używanego auta.

Tak jest dokładnie o nich mi chodziło, możliwe, że nawet dzisiaj do nich wpadnę z moim problemem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Nie każda morda pasuje do Forda.... A moja TAK
flower91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2016, 11:09   #10
okul80
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-07-2016
Skąd: Norda
Model: S-MAX
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: [Smax 2,5T] Jaki zakres serwisu i w jakim ASO po zakupie używanego auta.

Witam,

w końcu ogarnąłem się czasowo i trafiłem na przegląd do [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. W sumie jestem zadowolony z wyboru. Nie jestem domorosłym fachurą, w temacie motoryzacji, więc o fachowości ciężko mi się wypowiedzieć (czas zweryfikuje) ale mam poczucie, że Panowie pochylili się faktycznie nad autem i sprawdzili jego stan oraz historię przed przekroczeniem granicy. Znalazł się też czas na omówienie kondycji auta i sugestie co warto w przyszłości zrobić. Na tą chwilę wymieniono standardy jak sądzę (olej, klocki, filtry, świece + czyszczenie klimy) a obawiałem się w trakcie telefonu na zasadzie „oj wie Pan co ale jest tu problem ….” . Na szczęście nie czekają mnie jakieś kosztowne niespodzianki. Dla spokoju wewnętrznego na ok. 150 tyś wymiana rozrządu (obecnie 120). Kontakt, terminowość i podejście do klienta na 5! Cenowo nie czuję się pokrzywdzony. Na dzień dzisiejszy polecam! Thx flower91 za namiar.

Pozdrawiam.
okul80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
pomorskie , serwis


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.