Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-09-2009, 22:58   #11
kryzys
ford::average
 
Avatar kryzys
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-07-2006
Skąd: Kraków - miasto smoków i smogu
Model: VW
Silnik: Pb
Rocznik: 2017
Postów: 188
Domyślnie Odp: Problem z otwarciem przedniej pokrywy silnika

ja mialem maly problem z zamkiem w klapie bagaznika, mimo krecenia kluczykiem klapa sie nie otwierala - wkladka w zamku wogole nie dzialala (efekt był taki że kluczyk się przekręcał bez żadnych oporów w wkładce tak jakby właśnie były zerwane cięgna...), mechanik powiedzial ze to przez to ze bagaznik otweram z pilota w kluczyku albo z kabiny a nie kluczykiem tradycyjnie. Polecił wpsiknać jakiś dobry środek odrdzewiająco-smarujący i zobaczyć a jak to niepomoze to wymiana wkladki zamka. Tak więc psiknołem raz i pokrecilem troche kluczykiem zeby sie dobrze rozszedl smar, nastepnego dnia nie bylo zadnego efektu ale potem jeszcze ze 2 albo 3 razy popsikałem w ciagu tygodnia ta wkladke i zamek zaczal dzialac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. od tamtego czasu od czasu do czasu otwieram bagaznik i drzwi tradycyjnie kluczykiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. z maska nie mialem takiego problemu bo co jakis czas sprawdzam olej albo wymieniam zarowki H7 ktore sie na przemian pala co jakis czas ale moze stalo sie to samo z zamkiem co u mnie...

__________________
"Życie człowieka ma kolor jego wyobraźni..."

JEDŹ BEZPIECZNIE ! 1.8 TDCI - 220 km/h
kryzys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2009, 10:30   #12
StigTDCI
ford::beginner
 
Avatar StigTDCI
 
Zarejestrowany: 09-09-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.0 EcoBoost
Rocznik: 2013
Postów: 28
Domyślnie Odp: Problem z otwarciem przedniej pokrywy silnika

Wczoraj naprawiłem, te przypadłość osobiście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (focus 2005). Zabawa pod samochodem na 2 godziny :/ ale udało się. Od zamka odchodzi plastikowe "cięgiełko" zakończone kulką z nacięciami z obu stron można do niego dojść od spodu (usuwając plastikową pokrywę z pod silnika). U mnie cięgiełko wypięło się z jednej strony (zamek był sprawny).
StigTDCI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2009, 15:50   #13
Walut
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-02-2008
Skąd: Chrzanów
Model: focus MKII
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 289
Domyślnie Odp: Problem z otwarciem przedniej pokrywy silnika

a co ja pisałem 3 posty wcześniej? nie czasem instrukcję naprawy tego problemu? i to dość dokładną myślę
__________________
Teraz już nie 136Km a 167Km!! i moment też poszedł do góry z 317 na 405 Nm!
A DPF-a już nie ma !
Walut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2009, 22:34   #14
wolf67
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-04-2009
Skąd: rybnik
Model: ford focus mk 2
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2017
Postów: 40
Domyślnie Odp: Problem z otwarciem przedniej pokrywy silnika

a w sumie to gupota bo nowe foki i mondzia maja otwieranie machy z srodka
wolf67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2010, 15:11   #15
ford_user
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-01-2010
Model: Focus MK2
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 103
Domyślnie Odp: Problem z otwarciem przedniej pokrywy silnika

Właśnie mnie dopadł ten sam problem. Przez otwory w maskownicy widzę, że wyhaczył się plastikowy łącznik od zamka do wkładki z kluczykiem i oczywiście nie moge otworzyć maski. Niestety od spodu silnika mam osłony, a że okres zimowy i brak kanału w garażu, więc niechętnie widzę teraz odkrecanie tych osłon.

Pytanie, czy przypadkiem nie wystarczy zdemontowac przedniej plastikowej maskownicy, tej w której osadzona jest wkładka z kluczykiem i logo forda? Przez szpary widze, że ta maskownica ma jakieś plastikowe zaczepy po bokach, ale na razie nie próbowałem do tego sie dobierać. Czy ktos moze próbował w ten sposób?

I dodatkowe pytanie, co zrobić, żeby sie ustrzec w przyszłości tego typu problemu?

Niestety kończy mi sie płyn od spryskiwacza, więc coś muszę zrobić, czekać do wiosny już nie mogęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ford_user jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2010, 09:20   #16
saturnin
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Problem z otwarciem przedniej pokrywy silnika

Mnie niestety też problem dopadł. W weekend wymieniałem po raz pierwszy żarówkę i żeby do niej się dobrać rozmontowałem maskownicę i wyjąłem z niej zamek. Po zmontowaniu klapa niestety się nie otwiera, więc w kolejny weekend czeka mnie zabawa w czołganie się pod samochodem i kombinowanie jak zdjąć osłony plastikowe od spodu (o ile się da).
Odpowiadając na posta powyżej - zdjęcie maskownicy IMHO nie wchodzi w grę. ma ona kształt litery L - przód (ta część z zamkiem) jest mocowany na dole od wewnątrz do zderzaka za pomocą dwóch zaczepów. Góra (pod klapą) jest mocowana też dwoma zaczepami od tyłu do przegrody pionowej biegnącej za światłami. Na dokładkę są dwie śruby wkręcane od góry przy samej krawędzi reflektorów. Nie mam pomysłu jak to zdjąć bez połamania.
Jak ktoś ma pomysł jak się dobrać do tego cholernego zamka to proszę o pomoc.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2010, 20:32   #17
romi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-05-2010
Model: Focus
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Problem z otwarciem przedniej pokrywy silnika

Witam, miałem ten proble:winkm i rozwiązanie jest bardzo proste. Trzeba włożyć rekę od spodu rozpinając plastikową osłonę pomiędzy zderzkiem a osłoną silnika między zderzak a chłodnicę i obrócić łącznikiem lub kulką jeżeli łącznik się wypiął podobnie jak kluczykiem. Następnie zregenerować łącznik drucikiem lub wymienic na nowy.Pozdrawiam. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
romi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2010, 14:41   #18
qhcik
ford::amateur
 
Imię: qhcik
Zarejestrowany: 28-05-2010
Skąd: L-wo
Model: Focus MK2
Silnik: 1,6
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: Problem z otwarciem przedniej pokrywy silnika

Cytat:
Napisał romi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Następnie zregenerować łącznik drucikiem lub wymienic na nowy.Pozdrawiam. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć,
Właśnie kombinuję jak tu otworzyć tą maskę...u mnie złamała się "łapka" tuż za zamkiem, więc próbuję samym łącznikiem otworzyć mache..niestety opór przy przekręcaniu jest tak duży że boje się że w ogóle wszystko połamię...
btw, o co chodzi z tym drucikiem? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pzdr.
qhcik

Ostatnio edytowane przez qhcik ; 25-07-2010 o 14:46
qhcik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2010, 07:18   #19
buniek2580
ford::average
 
Avatar buniek2580
 
Zarejestrowany: 18-07-2010
Skąd: Lublin
Model: Mk1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000r
Postów: 118
Domyślnie Odp: Pękła linka od otwierania przedniej pokrywy silnika. Jak inaczej otworzyć ?

Są dwa spospby,jeden z nich to sciagnąć zderzak i atrape przednia i odciagnać srubokretem zamek,a druga to wziaśc wiertło 6 i rozwiercic,w trakcie rozwiercania samo wyskoczy z zatrzaskow. Nowy zamek na szrocie kosztuje od 30 do 50 zl. Juz raz mialem takie cos ;/ i tez sie meczylem
buniek2580 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2010, 12:10   #20
qhcik
ford::amateur
 
Imię: qhcik
Zarejestrowany: 28-05-2010
Skąd: L-wo
Model: Focus MK2
Silnik: 1,6
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: Pękła linka od otwierania przedniej pokrywy silnika. Jak inaczej otworzyć ?

Cytat:
Napisał buniek2580 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Są dwa spospby,jeden z nich to sciagnąć zderzak i atrape przednia i odciagnać srubokretem zamek,a druga to wziaśc wiertło 6 i rozwiercic,w trakcie rozwiercania samo wyskoczy z zatrzaskow. Nowy zamek na szrocie kosztuje od 30 do 50 zl. Juz raz mialem takie cos ;/ i tez sie meczylem
uuuuu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. opcja pierwsza zdecydowanie mniej boleśnie brzmi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zobaczymy czy mi się uda to zrobić.
qhcik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus , maska , zamek


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.