Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-03-2018, 16:32   #11
wujekcybul
ford::average
 
Imię: Tom
Zarejestrowany: 25-11-2017
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta
Silnik: 1.0
Rocznik: 2016
Postów: 77
Domyślnie Odp: Czujnik zmierzchu / automatyczne światła

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Każdemu osobno należy wyjaśniać, iż światła dzienne wg przepisu nie obejmują świateł pozycyjnych... Z tyłu też...
Dz.U z 15.12.2016 poz 2022 " w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia"
Załącznik nr 6 (tabelka) p.18, kol.14 mamy tam:

"7) dopuszcza się aby wraz z światłami do jazdy dziennej włączały się:
- przednie i tylne światła pozycyjne (...), oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej,
- lub tylko światła pozycyjne tylne"

Wykropkowanie w nawiasie dotyczy tekstu o światłach obrysowych, nas w tym wątku to nie interesuje, wiec darowałem sobie przepisywanie.

Mam tez nowa ibize i tam caly czas swieca sie tylne postojowe czy jade na dziennych czy na mijania.

wujekcybul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2018, 17:42   #12
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: Czujnik zmierzchu / automatyczne światła

Cytat:
Napisał wujekcybul Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dz.U z 15.12.2016 poz 2022 ...
Masz mnie...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tyle razy przy tym manipulowali, że się pogubiłem (nie tylko ja - producenci aut pewnie też)...
Generalnie w Fordzie światła dzienne świecą bez pozycji i jest to "niekonfigurowalne"...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2018, 18:05   #13
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Czujnik zmierzchu / automatyczne światła

Ten zapis jest chyba pozostałością poprzedniej wersji, gdzie pozycyjne musiały się świecić z dziennymi i wiele takich aut było. Więc jest, aby tamte auta mogły legalnie jeździć.

Jazda na światłach dziennych po zmroku jest niedopuszczalna. Te dzienne co są w Fieście po lifcie, mimo niewielkiej mocy, to jednak oślepiają trochę, bo świecą prawie jak długie. Ten sam odbłyśnik i brak odcięcia wiązki. I choćby dlatego nie działają postojowe z tyłu, żeby zmusić do włączenia świateł mijania. Poza tym one dają tak mało światła, że bez mijania nic nie widać przed autem.
Wybaczcie, ale mnie wkurzają kierowcy na dziennych w nocy głównie w mieście, bo latarnie i tak są więc widać... Tak samo geniuszy co w deszczu na pozycyjnych jadą (z przodu ściemnione ledy).

Ostatnio edytowane przez boncio ; 12-03-2018 o 18:07
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2018, 07:49   #14
wujekcybul
ford::average
 
Imię: Tom
Zarejestrowany: 25-11-2017
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta
Silnik: 1.0
Rocznik: 2016
Postów: 77
Domyślnie Odp: Czujnik zmierzchu / automatyczne światła

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz mnie...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tyle razy przy tym manipulowali, że się pogubiłem (nie tylko ja - producenci aut pewnie też)...
Generalnie w Fordzie światła dzienne świecą bez pozycji i jest to "niekonfigurowalne"...
Najgorsze, ze nie mozna tego na stale wylaczyc. Zreszta w ibizie mam tak samo caly czas wlaczone dzienne niezaleznie od polozenia pokretla. No ale tu sa chinskie kable i mozna sobie przez VAG skonfigurowac. W Fiescie najbardziej mi brakuje mozliwosci wylaczenia dzwieku przy wlaczonych swiatlach i otwartych drzwiach. Pomimo tego, ze nie swieca to i tak buzer nawala. A nie chce mi sie zegarow wyjmowac bo to na pewno tam nawala.
wujekcybul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2018, 12:24   #15
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Czujnik zmierzchu / automatyczne światła

Cytat:
Napisał wujekcybul Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pomimo tego, ze nie swieca to i tak buzer nawala.
Masz na myśli położenie pokrętła na mijania, gdzie po wyłączeniu zapłonu nic się nie świeci? Też mnie zastanawia co autor miał na myśli.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2018, 19:25   #16
wujekcybul
ford::average
 
Imię: Tom
Zarejestrowany: 25-11-2017
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta
Silnik: 1.0
Rocznik: 2016
Postów: 77
Domyślnie Odp: Czujnik zmierzchu / automatyczne światła

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz na myśli położenie pokrętła na mijania, gdzie po wyłączeniu zapłonu nic się nie świeci? Też mnie zastanawia co autor miał na myśli.
Tak a nadal jest dzwiek przypominajacy, ze swiatla sa wlaczone. W Focusie mozna to wylaczyc programem. W Fiescie nie ma tej opcji wogole. Nie ma takiej lini w IPC. Pozostaje wyjac licznik i odciac zasilanie od glosnika.
wujekcybul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2018, 04:34   #17
marion6660
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 15-08-2015
Skąd: Zawiercie
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.4 CDTI
Rocznik: 2008
Postów: 67
Domyślnie Odp: Czujnik zmierzchu / automatyczne światła

Światła dzienne w zamierzeniu mają zmniejszać zużycie prądu i jaki jest sens jazdy z dziennymi i mijania jednocześnie ? A sporo takich aut widzę. Ja dołożyłem dzienne zamiast przeciwmgielnych i zawsze świecą po włączeniu zapłonu (nie ma możliwości jazdy bez żadnych świateł) w pozycji 0 a włączenie jakichkolwiek świateł (mijania , drogowe , Auto) je wyłącza.

Ostatnio edytowane przez marion6660 ; 20-03-2018 o 04:36
marion6660 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2018, 14:24   #18
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Czujnik zmierzchu / automatyczne światła

Cytat:
Napisał marion6660 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sens jazdy z dziennymi i mijania jednocześnie
Bo one wtedy są pozycyjnymi na 30%, a nie dziennymi na 100% jasności.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2018, 09:36   #19
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,435
Domyślnie Odp: Czujnik zmierzchu / automatyczne światła

A zna ktoś odpowiedz na odwieczne pytanie, czy czujnik zmierzchu i czujnik deszczu to dwa oddzielne sensory ????

To duze po prawo to radar city stop, po lewej jest miejsce na antene gps ???
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tutaj czujnik deszczu
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Chciał bym uruchomić auto światła, czy czujnik zmierzchu to jakieś dodatkowe urządzenie ?

Ostatnio edytowane przez lukaszooo ; 12-08-2018 o 12:29
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2018, 21:17   #20
oslowek
ford::advanced
 
Avatar oslowek
 
Imię: Ondraszek
Zarejestrowany: 03-12-2008
Skąd: Poznań
Model: Mondeo Kombi mk5 ST-Line manual / Fiesta mk7 Platinum X manual
Silnik: 2,0 TDCi DW10F 150KM/180KM / 1,0 Ecoboost 100KM
Rocznik: V 2017 / II 2014
Postów: 204
Domyślnie Odp: Czujnik zmierzchu / automatyczne światła

Moja fiesta mk7 poliftowa ma ACS ale nie ma automatycznych wycieraczek, automatycznych świateł i lusterka fotochromatycznego. Chcę to dołożyć. Pytanie, jakie klamoty są potrzebne do zestawu z ACS?

Na pewno potrzebny przełącznik świateł z pozycją auto; czujnik deszczu i lusterko fotochromatyczne + aktywacja kompletu. Czy ktoś mógłby podać numery FINIS tych części do współpracy z ACS (lusterko fotochromatyczne ma na pewno znaczenie, że musi być do współpracy z ACS)? Chciałbym kupić właściwe klamoty do swojej fiesty.

Pod osłoną lusterka widzę, że mam przygotowane dwie wtyczki: czarną (dochodzą 3 przewody: niebieski, brązowożólty i czarnożółty) i niebieską (dochodzą 3 przewody: dwa niebieskie i żółtoczarny) gotowe do wpięcia w coś nowego. Myślę, że jedna jest do czujnika deszczu a druga do lusterka fotochromatycznego. Czy ktoś mógłby potwierdzić? Na powyższym górnym zdjęciu kolegi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] to dokładnie widać, bo mam tak samo.

Kolego @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , po lewej masz miejsce na okrągły czujnik deszczu a antenę GPS do wzywania pomocy masz na dolnym zdjęciu widoczną :-)
__________________
Mondeo Kombi mkV ST-Line Euro6 2017 TDCi 150KM/180KM manual 170000km / Fiesta mkVII Platinium X Euro5 2014 Ecoboost 100KM manual 48000km

Ostatnio edytowane przez oslowek ; 20-09-2018 o 21:26
oslowek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.